A-tým - reportáž
10.10.2022
Autor: Daniel Krátký | Foto: Petr Nieč

Tuhý boj pro Jihlavu. Kozlové čekají na prolomení nepříznivé série dál

clanek-1
10.10.2022
3:2

HC Dukla Jihlava vs SC Marimex Kolín

1:1, 1:1, 1:0


Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 13. Skořepa, 24. Harkabus (Skořepa, Čachotský), 49. Miškář (Harkabus) – 10. Moravec (Kolmann, Nedvídek), 30. Koukal (Sklenář, Král). Rozhodčí: Květoň, Koziol – Horažďovský, Polák. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 34:27 (13:7, 11:15, 10:5). Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 36:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.


Sestavy

Beran – Dundáček, Kachyňa, Dvořák, Haman, Jáchym, Kočí, Matějíček – Čachotský, Skořepa, Pořízek – Beránek, Miškář, Šik – Harkabus, Seman, Fronk – Cachnín, Handl, Brož.

Soukup – Koštoval, Kolmann, Naar, Niko, Aubrecht, Pelda, Havlíček – Dlouhý, Koukal, Král – Sklenář, Nedvídek, Moravec – Síla, Morong, Ouřada – Jankovský, Matějček, Lang.


Čtvrtá prohra v řadě. Kolínští hokejisté padli po Frýdku-Místku, Pardubicích, Porubě také rovněž s Jihlavou. V Jindřichově Hradci, kde Jihlava nalézá svůj azyl, Kozlové padli 2:3. Rozhodující branku vstřelili loni ještě hráč Kolína Patrik Miškář.

Hokejisté Kolína vyjeli v Jindřichově Hradci v sestavě s dvěma nováčky v profesionálním hokeji. Na svůj jediný start v přípravě navázal Matěj Havlíček, kapitán královéhradecké juniorky. Z Liberce byl zase povolán obránce Michal Koštoval, jenž doposud hájil rovněž barvy tygřího juniorského mužstva. Vstup do zápasu Kozlům vyšel poměrně dobře, v 10. minutě otevřel skóre svým premiérovým soutěžním gólem v barvách Kolína Petr Moravec, jenž dostal nahrávku do druhé vlny od Petra Kolmanna a následně prostřelil Berana v brance Dukly. O vyrovnání se ale postaral v přesilové hře zkušený Josef Skořepa po buly.

Start prostřední dvacetiminutovky zase vyšel lépe Jihlavským, ti se totiž ve 24. minutě dostali v přesilovce do vedení. Pěknou kombinaci zakončil po přihrávce Josefa Skořepy útočník Tomáš Harkabus, jenž poprvé získal Dukle v zápase náskok. O srovnání Kozlů se postaral kapitán Petr Koukal, jenž doklepl dorážku Jakuba Sklenáře po střele Zdeňka Krále až do sítě – 2:2. A tak se zápas měl rozhodnout až ve třetím dějství.

V něm se dlouho čekalo na jakoukoliv chybu, obě mužstva chtěla ukončit svou nepříznivou sérii. A tak moc dobře věděla, co musí pro výhru udělat. Vytoužené branky se nakonec dočkali až hokejisté z Vysočiny. Tomáš Harkabus z pravého křídla hledal před brankou Patrika Miškáře, který z bezprostřední blízkosti procpal kotouč přes Jakuba Soukupa v brance a nakonec definitivně rozhodl. Kolínu k vyrovnání nepomohla ani hra bez brankáře, a tak Kozlové museli zkousnout už čtvrtou prohru v řadě. Prolomit nepříznivou sérii bude moci parta Petra Koukala ve středu proti Šumperku.

Ohlasy trenérů

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Jsme hrozně moc rádi, že jsme zápas dokázali zvládnout a kluci našli způsob, jak vyhrát zápas. V psychické pohodě rozhodně nejsme. Snažíme se s kluky situaci řešit a rozebírat, ale pořád je znát, že v tabulce nejsme na místě, kde bychom chtěli být a nějakým způsobem se to na nás podepisuje. Závěr při hře bez gólmana, kdy Patrik Miškář netrefil prázdnou branku, jen dokládá náš současný stav. Na každý gól se hrozně nadřeme. Ale je pro nás hrozně moc důležité, že jsme zvládli zápas, což je první pozitivum. A druhé, že konečně jsme dali nějaké branky v přesilových hrách a tím si pomohli zápas vyhrát.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Gratulujeme domácím k vítězství, v zápasu byli lepší. Jeli jsme do Jindřichova Hradce v trošku slepené sestavě. Odbojovali a odvedli jsme zde velmi dobrý výkon, bohužel na body to nestačilo. Na rozdíl od domácích jsme si nepomohli v přesilovce, což celý zápas rozhodlo. Bohužel nám to tam nepadlo. V závěru jsme si vytvořili nějaké šance, nastřelili jsme dvě tyčky, ale na body to nestačilo. Jedeme domů opět zklamaní a je to další zápas prohraný o gól. Musíme si počkat, až se nám dá trochu dohromady sestava. Doufejme, že to bude co nejdříve a vrátíme se na nějakou bodovou šňůru, vlnu. Nyní padáme trošku dolů, ale nedá se nic dělat. Musíme tvrdě pracovat a věříme, že se situace otočí.