Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Třetí prohra v řadě, Kolín po přestřelce padl s Porubou

08.10.2022
4:6

SC Marimex Kolín vs HC RT TORAX Poruba 2011

1:0, 2:4, 1:2

Branky a nahrávky: 1. Koukal (Naar), 22. Sklenář (Z. Král, Aubrecht), 38. Niko (Aubrecht), 44. Kolmann (Sklenář, Ouřada) – 23. Vachovec (Gřeš, Šoustal), 24. Šlahař (Pšurný), 26. Gřeš (Karafiát, Šoustal), 39. Pšurný (Šlahař, Berisha), 47. Brodek (Toman, Karafiát), 58. Vildumetz (Šlahař). Rozhodčí: Pilný, Zubzanda – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Zblokované střely: . Hity: . Vhazování: . Průběh utkání: .

Sajdl – Kolmann, Aubrecht, Niko, Naar, Pelda – Král, Koukal, Dlouhý – Ouřada, Nedvídek, Sklenář – Moravec, Matějček, Jankovský – Lang, Morong, Síla – Šedivý.

Bláha – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Toman, Střondala – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Brodek, Karafiát, Christov.

Kolínští hokejisté svou sérii neúspěchů neprolomili. Na svém domácím ledě padli s ostravskou Porubou 4:6. Ačkoliv svěřenci Jana Šťastného vedli 2:0, nakonec o své vedení přišli a pak už jen neúspěšně dotahovali skóre. Soupeř ve třetí třetině definitivně odskočil. Kozlové tak padli potřetí v řadě.

Do zápasu vstoupili domácí pouze s pěti beky, protože v posledním utkání v Chrudimi se zranil Miroslav Kukla, navíc hned pětice Kozlů vyrazila plnit své povinnosti do Mountfieldu HK. Kozlové v brance s Tomášem Sajdlem vstoupili do zápasu bezvadně – hned v úvodní minutě se střelecky prosadil Petr Koukal. To, když Jakub Naar vypálil od modré a Ondřej Bláha v brance Poruby vyrazil puk přímo do kolínského kapitána, od nějž se kotouč odrazil za brankovou čáru – 1:0. Postupně sice přebírali otěže duelu hosté, jenže ti v první třetině naráželi na poctivou defenzívu v čele s Tomášem Sajdlem.

V prostřední třetině se spustila gólová lavina. Po přečíslení Zdeňka Krále s Jakubem Sklenářem nejprve domácí odskočili do dvougólového vedení – 2:0. Jenže pak se spustila mezi 22. – 26. minutou smršť: Nejprve snížil Michal Vachovec, posléze srovnal Jakub Šlahař, aby následně převrátil vedení na stranu Poruby Tomáš Gřeš. Domácí kontrovali po tlaku, kdy po bloku defenzívy propálil všechno a všechny Ján Niko – 3:3. Jenže pak si hosté vzali vedení zpět zásluhou Romana Pšurného.

Do třetí třetiny vstoupili Kozlové v obrovském tlaku, který vyvrcholil brankou Petra Kolmanna. Kolínský bek švihem vyslal puk na bránu a nějak jej dostal za záda gólmana Bláhy – 4:4. Jenže to už bylo z kolínské strany vše. Hosté se dostali do vedení díky brance bekhendem Jiřího Brodka, jenž procpal puk mezi betony Sajdla do sítě. V závěru pak definitivně rozsekl duel v úniku Tomáš Vildumetz. Kozlové padli potřetí v řadě, šanci prolomit svou sérii budou mít v pondělí proti Jihlavě.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Gratuluji našemu soupeři k zisku třech bodů, i když se mi to neříká vůbec lehce. Jsme smutní z celkového výsledku, v trochu okleštěné sestavě kluci podali hodně dobrý výkon, bohužel jsme si v utkání nepomohli přesilovkami, což byl faktor, který utkání z velké části ovlivnil. Vstup se nám povedl, první třetinu jsme vyhráli. Byl to hodně vyrovnaný boj. Na začátku druhé třetiny jsme odskočili. A mysleli si, že to půjde samo. A pak přišel pětiminutový blackout, když jsme obdrželi tři góly. To se na nás hodně podepsalo. I přesto, že jsme vyrovnali a přáli si remízu udržet do poslední třetiny, ale i tak jsme znovu inkasovali. Do třetí třetiny jsme šli zkusit vabank. Sice jsme vyrovnali, ale pak to zase inkasovali. V závěru to už z naší strany byla jedna velká křeč. Hráli jsme na pět obránců a v závěru už to na nich bylo znát, že už síly nejsou. Stejně tak jsme hru stáhli na tři pětky, i to se na mužstvu podepsalo. Vůle byla, ale síla už ne.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba): Dostali jsme při vstupech do prvních dvou třetin hloupé góly. Kluci to ale dneska hlavně ubojovali, rozhodně to je důležité a cenné vítězství. Nebyla tam z naší strany úplně hokejová krása, jako když jsme hráli doma naposledy zodpovědně. Ale bylo to trošku vachrlaté, syrové. Kluci to ubojovali, zaplať pánbůh za tři body.