Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Domácí neporazitelnost Kozlů ukončil Frýdek-Místek

2:5

SC Marimex Kolín vs HC Frýdek - Místek

0:2, 2:1, 0:2

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 30. Král (Koukal, Sklenář), 33. Aubrecht (Piegl, Král) – 3. Michálek (Hotěk, Haas), 14. Haas (Hotěk, Bednář), 32. Haas (Hotěk), 45. Lyszczarczyk (Havránek, Vrdlovec), 59. Dostálek. Rozhodčí: Wagner, Skopal – Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:19 (13:7, 12:6, 11:6) Zblokované střely: 9:0. Vhazování: 36:19. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.

Sestavy

Soukup – Kolmann, Aubrecht, Niko, Naar, Kukla, Piegl – Král, Koukal, Dlouhý – Sklenář, Nedvídek, Jankovský – Ouřada, Moravec, Síla – Lang, Morong, Šedivý – Matějček.

Švančara – Havránek, Michálek, Zeleňák, Ročák, Žůrek, Sova, Adámek – Dostálek, Vrdlovec, Lyszczarczyk – Matěj, Macháček, Ramik – Hotěk, Haas, Bednář – Geidl, Jobánek, Homola.

Kozlové na svém ledě poprvé v novém ročníku Chance ligy prohráli. V bojovném utkání, kterému nescházely tvrdé souboje, se radovali hosté z Frýdku-Místku po výhře 5:2.

Do duelu 7. kola naskočili Kolínští i v sestavě i s hráči, kteří se představili v pátek na extraligovém ledě brněnské Komety. Dres Kozlů oblékli útočník Petr Moravec a také zadák René Piegl. Vstup se nicméně domácím do zápasu vůbec nepovedl. Hosté z Frýdku-Místku se do vedení dostali z dvou brejků. Poprvé už ve 3. minutě se v ideální pozici objevil Jakub Michálek, jenž propálil Soukupa. O pár minut později se trefil Oskar Haas, který spolu s Michalem Hotěkem a Lukášem Bednářem rozebrali kolínskou defenzívu.

Kozlové na výsledek reagovali až ve druhé třetině. Nejprve se po kombinaci Petra Koukala s Jakubem Sklenářem dostal kotouč až k Zdeňku Královi, který z levé strany nedal do té doby skvěle chytajícímu Švančarovi v brance šanci. Jenže následně přišla chyba na obranné modré a Oskar Haas hned trestal svým druhým gólem v utkání. O snížení na 2:3 se rychle postaral David Aubrecht, jemuž se na modré otevřel prostor. Kmenový obránce Tygrů posléze vypálil mimo Švančarův dosah.

Ve třetí třetině se Kolín chtěl hnát za vyrovnáním, hra podle toho tak vypadala. Jenže velké příležitosti pochytal Švančara v brance. Frýdecko-Místecký gólman odchytal skvělé utkání a další branku už neinkasoval. Naopak, hosté si pomohli v přesilovce. Nahození Alana Lyszczarczyka zaplachtilo až za Soukupa, při kolínském risku bez gólmana se navíc trefil ještě Vlastimil Dostálek, jenž zpečetil výhru Rysů 5:2.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Nejprve bych chtěl pogratulovat soupeři k výbornému výkonu. Po zásluze si odvezl všechny body. Z našeho pohledu se zápas hodnotí strašně špatně, nepodali jsme vůbec dobrý výkon. Vstoupili jsme do utkání hrozně špatně, dá se říct, že třicet minut jsme byli na ledě horší. Když se nám podařilo snížit, tak už jsme doufali, že se nastartujeme. Ale hned jsme dostali zase gól. Myslím si, že od té doby jsme se hodně tlačili do brány, vytvořili si spousty šancí. Ale Frýdek-Místek držel gólman a hlavně jejich neskutečná bojovnost, spoustu střel zblokovali, což z velké části rozhodlo o výsledku. V poslední třetině jsme chtěli zkusit vabank, ale soupeř nám zase utekl a bylo rozhodnuto. Frýdek se prezentoval výkonem, jakým se chceme prezentovat my. Měl obrovskou bojovnost a obrovské nadšení. To nám chybělo. Po zásluze jsme prohráli.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Jeli jsme do Kolína s obrovským respektem, protože jejich mužstvo šlape parádně. Snažili jsme se na ně připravit, i co se taktiky týče. Věděli jsme, že nás čeká peklo v obranném pásmu. Myslím si ale, že jsme nebojácně vstoupili, dobře jsme začali bránit, z čehož nám vyplynuly krásné brejky. Šli jsme do vedení 2:0, což bylo rozhodují pro celé utkání. Potom už jsme se snažili hodně bojovat a nepouštět domácí do velkého tlaku. I když ten samozřejmě přišel. Ale ubránili jsme se a pak už nám stačilo trpělivě čekat na příležitosti, což se vyplatilo, když jsme dali na 4:2 v přesilovce a poté do prázdné branky.