Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Návrat na vítěznou notu! Kozlové zdolali po tuhém boji Slavii 3:1

28.09.2022
3:1

SC Marimex Kolín vs HC Slavia Praha

1:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Koukal (Král, Dlouhý), 52. Dlouhý (Aubrecht), 59. Niko (Král) – 12. Matyáš (Růžička). Rozhodčí: Kostourek, Pilný – Maštalíř, Horažďovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 24:23 (10:9, 4:9, 10:5) Zblokované střely: 3:7. Vhazování: 33:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Soukup – Kolmann, Aubrecht, Niko, Naar, Kukla, Rymsha – Král, Koukal, Dlouhý – Sklenář, Nedvídek, Jankovský – Ouřada, Moravec, Síla – Lang, Morong, Šedivý – Matějček.

Málek – Žovinec, Szathmáry, Barák, Matyáš, Hejda, Klikorka, Němeček – Všetečka, Růžička, Kern – Knotek, Žejdl, Mrňa – Poletín, Pšenička, Kotala – Havrda, Závora, Strnad.

Po porážce v Přerově přichází další kolínská výhra! Kozlové na svém ledě na svatého Václava zdolali Slavii Praha. Ve výborné atmosféře se zrodil výsledek 3:1 pro domácí. Jaký byl průběh zápasu?

Sváteční duel 6. kola Chance ligy mezi Kozly z Kolína a Slavii Praha měl přichystat tuze zajímavou podívanou, domácí nicméně pro utkání postrádali kromě dua – Čáp, Piegl rovněž také Jana Veselého, jehož si stáhl Mountfield HK do svého týmu. Na startu to nicméně nebylo znát. Místo nejproduktivnějšího hráče týmu se posunul do elitního útoku Adam Dlouhý, který hned rozjel první gólovou akci. Po jeho přihrávce Zdeněk Král vysunul do volného prostoru Petra Koukala, který z ideální pozice nikým nehlídaný prostřelil Málka – 1:0. Hosté dokázali srovnat z ničeho nic, z pravého křídla vypálil Jakub Matyáš a kotouč se najednou třepotal v síti.

V prostřední třetině ztratil zápas svůj pořádný říz. A to i kvůli početným vyloučením na obou stranách. Kozlové se museli spíše bránit, zejména Dušan Žovinec a Karel Klikorka během početních převah hrozili svými střelami od modré. Největší šanci nevyužil Tomáš Knotek, který dostal přihrávku do druhé vlny a nastřelil tyč. A protože se na druhé straně neprosadili ani Petr Moravec s Kryštofem Ouřadou v dobré možnosti během přečíslení, šlo se na slušně zaplněném stadion v Kolíně do kabin za stavu 1:1.

Ve třetím dějství se Kozlové tlačili dopředu, navíc s podporou více než tisícovky diváků. Aktivita se vyplatila v 52. minutě. Střelu Davida Aubrechta od modré totiž neudržel brankář Málek, a tak se k dorážce dostal Adam Dlouhý, jenž dotlačil kotouč za čáru, a tak spustil obrovskou bouři radosti na kolínské straně. Slavie se nechtěla vzdát, zkoušela to ještě bez gólmana. Nicméně tenhle risk potrestal svou střelou Ján Niko, který vystřelil definitivní výsledek 3:1, pro Kolín. Kozlové se tak vrátili na vítěznou notu, doma zdolali Slavii.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Jsme nesmírně šťastní za tři body, Slavia se v Kolíně prezentovala výborným výkonem, už v minulém kole s Pardubicemi hrála výborný zápas. Věděli jsme tak, že nás čeká extrémně těžký zápas, do něhož jsme ale vstoupili fantasticky. Prvních pět minut jsme byli jasně lepší, ale bohužel jsme nevyužili, kromě jedné, naše šance. Tím jsme soupeře dostali do hry. Navíc Slavia dokázala vyrovnat po naší chybě. Ve druhé třetině jsme měli dlouhou střídačku, čehož soupeř využil. Měli jsme spoustu oslabení a soupeř nás zatlačil. Ale parádní bylo, že jsme neinkasovali. Do třetí třetiny jsme, i kvůli fanouškům, šli s tím, že to urveme. Naše touha po vítězství byla korunována dvěma brankami. Myslím si, že se jedná o zasloužené tři body. A musím poděkovat divákům i celému týmu, každý z hráčů nechal na ledě srdce. Takhle se má hrát hokej, na hráče jsme s celým realizačním týmem pyšní.

Jiří Veber (HC Slavia Praha) Připravovali jsme se, a tak jsme věděli, že Kolín má dobré nástupy. Ale bohužel to tak nevypadalo. První třetinu jsme nějak udělali, měli i šance. Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, ve druhé třetině jsme si vytvořili gólové příležitosti, které jsme ale bohužel nevyužili. Poté už to bylo takové čekání na to, kdo z týmů dá gól. Bohužel jsme to byli my, kteří branku inkasovali. Pro vítězství bychom ale určitě měli udělat o hodně víc.