Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Gebauer / HC Zubr Přerov

26.09.2022
4:2

HC ZUBR Přerov vs SC Marimex Kolín

1:1, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 14. Goiš (Gréč, Macuh), 46. Gréč (Kratochvil, Doležal, 51. Kratochvil (Jakub Svoboda, Kudělka), 56. Kratochvil (Kudělka, Černý) – 5. Sklenář (Nedvídek, Naar), 32. Král (Niko, Kolmann). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 29:34. Zblokované střely: 7:5. Vhazování: 40:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Petrásek – Černý, Kudělka, Chroboček, Gréč, Krisl, Ševčík – Jakub Svoboda, Kratochvil, Doležal – Okál, Pechanec, Jan Svoboda – Dobša, Goiš, Macuh – Indrák, Dvořák, Fencl.

Sajdl – Aubrecht, Kolmann, Naar, Niko, Rymsha, Kukla, Táborský – Veselý, Koukal, Král – Dlouhý, Nedvídek, Sklenář – Síla, Morong, Ouřada – Šedivý, Matějček, Lang.

Do 5. kola procházeli hokejisté Kolína sezonou Chance ligy bez porážky. Kozlové čtyři zápasy drželi svou neporazitelnost, tu však uťali Zubři z Přerova. Na Hané svěřenci Jana Šťastného padli. Šanci spravit chuť dostanou proti Slavii, kterou nyní hostí během svátečního večera na zimním stadionu v Kolíně.

Kolínští přijeli do Přerova hájit svou dosavadní neporazitelnost v poměrně okleštěné sestavě. Jelikož partnerský Mountfield HK trápí početná marodka, tak byli do prvního týmu povoláni zadáci Zdeněk Čáp a René Piegl a útočníci Petr Moravec a Lukáš Pajer. Nicméně na Hané začali hosté, v brance s Tomášem Sajdlem, poměrně zajímavě. Vytvořili si několik šancí a díky přesilovkové trefě Jakuba Sklenáře, který před Petráskem tečoval střelu Nedvídka od modré dokonce otevřeli skóre –⁠ 0:1. Zkušený útočník vstřelil svůj první gól v sezoně. Domácí dokázali srovnat ve 14. minutě. Před Sajdlem po střele od modré tečoval puk Jiří Goiš – 1:1.

Druhá třetina měla pro Kozly výsledkově pozitivní průběh. Diváci v přerovské MEO Areně sice viděli jen jeden gól, z něj ale museli mít kolínští fanoušci radost. Už druhou přesilovku v zápase totiž využil po dobré práci v předbrankovém prostoru Zdeněk Král, šikovný útočník dorazil tvrdou ránu Jána Nika za záda Petráska –⁠ 1:2. Kolínský odchovanec vsítil už svou třetí branku v sezoně Chance ligy. A Kolín tak byl před třetím dějstvím poměrně blízko další překvapivé výhře.

Jenže závěrečná dvacetiminutovka se svěřencům Jana Šťastného vůbec nepovedla. Parta kapitána Petra Koukala inkasovala hned tři góly, domácí tím zcela otočili průběh zápasu, a tak nakonec mohli slavit svou čtvrtou výhru v sezoně. Nejprve se trefil poprvé v první lize Matyáš Gřeč, na kterého navázal dvěma brankami obr Matouš Kratochvil. Zubři tak i nadále stále čekají na tým, který je v novém ročníku Chance ligy porazí. Kozlové už ho našli, poprvé v sezoně totiž padli. A to na ledě Přerova 2:4.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme o síle i produktivitě soupeře. Ta se potvrdila, do zápasu se dostal využitou přesilovkou. Po srovnání jsme ve druhé třetině nedali tutové šance, naopak Kolín znovu udeřil v přesilovce. O přestávce jsme si řekli, že hru musíme ještě více zjednodušit. Výsledek se nám podařilo otočit, což je pro nás do dalších kol jenom dobře. Poděkování zaslouží všichni – od prvního gólmana po posledního hráče. A samozřejmě fanoušci, kteří nás celý zápas hnali za body.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Pětačtyřicet minut jsme drželi vedení, ale domácí si v závěru vytvořili obrovský tlak. Neustáli jsme ho. Bohužel jsme se dopustili zbytečného faulu a v přesilovce padl rozhodující gól. V závěru jsme ještě zkusili hru bez brankáře a vytvořili si dvě vyložené šance. Ty jsme nedali, a proto odjíždíme bez bodu. Teď se připravíme na další zápas. Chceme pokračovat na vlně, na které jsme byli před zápasem.