Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

24.09.2022
3:2

SC Marimex Kolín vs SK Horácká Slavia Třebíč

2:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Piegl (Král, Čáp), 9. Niko (Ouřada, Síla), 54. Veselý (Král) – 17. Meluzín (Bořuta, Bittner), 39. Krliš. Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík – Bohuněk, Pěkný. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 17:23 (6:10, 4:9, 8:4). Zblokované střely: 2:7. Vhazování: 27:16. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Soukup – Čáp, Piegl, Niko, Naar, Kolmann, Aubrecht – Král, Koukal, Veselý – Ouřada, Nedvídek, Sklenář – Dlouhý, Matějček, Jankovský – Lang, Morong, Šedivý – Síla.

Mičán – Bořuta, Tureček, Doudera, Hunkes, Forman, Poizl, Kovář – Dočekal, Šilhavý, Holec – Vodný, Bittner, Meluzín – Krliš, Michálek, Ferda – Svoboda, Novák.

I po čtyřech kolech platí kolínská neporazitelnost v letošním ročníku Chance ligy. Kozlové si totiž na svém ledě poradili s Třebíčí 3:2. V bojovném utkání vystřelil výhru ve třetím dějství Jan Veselý. Jak se čtvrtá výhra v řadě rodila?

V pozměněné sestavě do duelu s Horáckou Slavii vstoupili hokejisté Kolína. Do první obranné dvojice se kupříkladu přesunul René Piegl. A vytáhlý obránce se hned po dvaadvaceti sekundách prosadil, když od modré napřáhl a Mičánovi střelou o tyč nedal šanci – 1:0. Kozlové si v první dvacetiminutovce připsal jen pět střel, ale i tak vstřelili dva góly. V 9. minutě v oslabení ujeli po práci Vojtěcha Síly Kryštof Ouřada s Jánem Nikem a právě druhý jmenovaný propálil Mičána podruhé – 2:0. Hosté dokázali snížit v 17. minutě po střele Erika Meluzína z pravého křídla.

Druhá dvacetiminutovka nabídla úplně jiný hokej nežli ta první. Hosté totiž výrazně upgradovali svůj výkon, minimálně ze začátku Kolínští nevěděli, kam dříve skočit. Pomohly k tomu i přesilové hry. Vedení Kozlů ale držel výbornými zákroky Soukup. A to až do času 38:45, kdy po nedorozumění v rozehrávce Kolínští chybovali, a tak se sám vpřed mohl vydat Václav Krliš, jenž srovnal na 2:2. A třetí dvacetiminutovka tak měla nabídnout rozuzlení.

Do závěrečné třetiny vstoupily obě mužstva s vědomím, že kdo dá gól, tak dost možná vyhraje. Podle toho také hra vypadala. Kozlové sice byli lepším týmem, jenže se nedostávali do tolika šancí. A pokud tedy ano, tak si s nimi poradil Jan Mičán v brance. Ten nakonec inkasoval poté, co Zdeněk Král přiťukl kotouč do úniku Janu Veselému, který vystřelil velkou výhru a spustil bouři oslav. Kozlové nakonec vedení udrželi, stále tak jsou v letošním ročníku Chance ligy neporažení.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Hodnotí se mi vše velmi dobře, zase bereme tři body a myslím si, že po velmi dobrém výkonu. Musím vyzdvihnout i soupeře, který tady předvedl parádní výkon. Když to zhodnotím po třetinách: V první jsme byli lepší my, ve druhé soupeř a myslím si, že ve třetí jsme byli zase o kousek lepší my, a tak se štěstí přiklonilo na naši stranu a my rozhodli. Nebylo to vůbec jednoduché, stálo to strašlivě sil a nesmírně si toho vážíme. Úvod se nám nadmíru daří a chceme v tom pokračovat. Náš výkon má v tuhle chvíli velké parametry.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Neměli jsme dobrý vstup do zápasu, hned v prvním střídání jsme inkasovali gól, a tím se dostali pod tlak. Celou první třetinu nám trvalo zachytit tempo domácích, ale prohrávali jsme nakonec jen 1:2, dostali jsme se na kontakt, což bylo pozitivní. Druhou třetinu jsme odehráli slušně, byli jsme lepším týmem a zaslouženě jsme srovnali. Ve třetí třetině jsme udělali asi dvě chyby. Jednu hrubou soupeř hned potrestal. Odvážíme si nula bodů a prohru 2:3, což nás mrzí. Ale dotahovat výsledek po špatném vstupu do zápasu, navíc s takhle silným soupeřem, je náročné. Nám se podařilo srovnat, ale výsledek se nepodařilo dotáhnout. Jsme zklamaní, nyní musíme zregenerovat a v pondělí nás čeká další utkání. Musíme to hodit za hlavu a jít dál.