Autor: Daniel Krátký | Foto: Kateřina Štolcová / HC Stadion Litoměřice

Z 3:5 na 6:5 po prodloužení! Kozlové vyhráli i napotřetí

5:6p

HC Stadion Litoměřice vs SC Marimex Kolín

2:1, 3:3, 0:1 – 0:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 8. Válek (Holý, Jícha), 20. Guman (Svoboda, Procházka), 27. Svoboda, 37. Jícha (Slavíček), 38. Kuťák (Svoboda, Šindelek) – 13. Veselý (Čáp, Z. Král), 24. Koukal (Gaspar, Veselý), 35. Piegl (Moravec, Síla), 40. Ouřada (Naar, Moravec), 48. Z. Král (Veselý, Koukal), 61. Z. Král (Veselý). Rozhodčí: Jaroš, Zavřel – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 43:31 (19:13, 18:12, 6:5 - 0:1). Zblokované střely: 7:16. Vhazování: 34:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:6.

Sestavy

T. Král – Marcel, Němec, Výtisk, Holý, Hampl, Mikyska, Šindelek – Procházka, Kracík, Guman – Válek, Jícha, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Svoboda – Gajda, Vitouch, Ramik.

Soukup – Gaspar, Čáp, Rymsha, Niko, Naar, Kolmann, Piegl – Veselý, Koukal, Z. Král – Dlouhý, Nedvídek, Pajer – Síla, Moravec, Ouřada – Šedivý, Morong, Lang.

Třetí zápas, třetí výhra. Kozlové jsou i po 3. kole jedním z neporažených týmů Chance ligy. Po divokém průběhu v Litoměřicích urvali dva body za výhru 6:5 po prodloužení. A to i přesto, že během duelu prohrávali už 3:5.

Po počátečním nádechu Kolínských se domácí Kališníci pustili do tvrdého útoku. Defenzíva Kozlů se snažila dlouho odolávat, nakonec však kapitulovala během přesilovky soupeře. Během ní vypálil Lukáš Válek tvrdou ránu od modré, na kterou Jakub Soukup nedosáhl – 1:0. Hosté z Kolína dokázali odpovědět ve 13. minutě, rovněž během přesilové hry si vyměnili puk Zdeněk Čáp s Janem Veselým, který svůj nápřah zamířil do horního růžku branky, a zapsal tak třetí gól v ročníku – 1:1. Vstřelená branka Kozlům pomohla, jenže další gól v první třetině už hosté nepřidali. Naopak. Třináct sekund před koncem, krátce po vypršení přesilové hry, po kombinaci zakončoval Tomáš Guman mimo dosah Soukupa – 2:1.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili lépe Kozlové, kteří se ve 25. minutě nakonec dočkali zaslouženého srovnání. Michael Gaspar vybojoval ztracený kotouč za brankou a Jan Veselý adresoval pěknou zadovku na kapitána Petra Koukala, který střelou ze slotu srovnal a potřetí v sezoně vstřelil gól – 2:2. Jenže pak chybovali hosté na útočné modré a Přemysl Svoboda posléze v kontru nedal brankáři šanci – 3:2. O kolínskou odpověď se postaral René Piegl, který dostal na modrou přihrávku od Petra Moravce a dělovkou propálil Krále – 3:3. Jenže divočina pokračovala: Domácí se dvěma slepenými brankami Josefa Jíchy a Filipa Kuťáka během necelé minuty dostali do vedení 5:3 a to už to vypadalo s hosty špatně. Kozly ale dokázal vrátit do zápasu svým prvním gólem v sezoně Kryštof Ouřada, který najel do pásma po pravé straně a střelou na protější tyč snížil – 5:4.

Do třetí třetiny vstoupili Kozlové s jednoznačným cílem: Postarat se o srovnání. Dalo to obrovskou práci, ale nakonec se přece jenom povedlo prvním útoku srovnat. Zdeněk Král procedil kotouč až do sítě. Přesouvající se jmenovec Tomáš Král nestačil přiložit beton k tyči a inkasoval – 5:5. Obě mužstva pak moc dobře věděla, že případný šestý gól bude smrtící. I tak ale diváci v Kalich aréně sledovali další šance, nicméně vstřelené branky se šedesáti minutách už nedočkali. I proto, že výrazně klesl počet chyb i střel.

Krátce po začátku prodloužení však rozhodl první kolínský útok, jenž dostal v prodloužení tří proti třem prostor v kompletním složení na ledě. Petr Koukal zastavil litoměřickou šanci, do brejku vysunul Jana Veselého, který po brzdě našel Zdeňka Krále ve druhé vlně. Jeho střela posléze prošla brankáři Královi mezi betony a došourala se až do sítě. Kozlové tak jsou stále – i po 3. kole Chance ligy – neporaženým týmem.

Ohlasy trenérů

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Nedovedu si to vysvětlit, druhý zápas doma, vedeme o dva góly a zase ztratíme body. Jsou to hloupě ztracená utkání, školácké chyby, které se neustále opakují. I když musím říct, že výkon byl celkem dobrý, vypracovali jsme si spoustu šancí. V koncovce jsme vyhořeli, měli jsme dost příležitostí zlomit zápas na naši stranu, bohužel jsme je neproměnili a za to nás Kolín potrestal.“

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): „Jsme nesmírně šťastní, že se nám zápas nakonec povedlo vyhrát za dva body, protože jsme nehráli dobře, domácí jsme pustili do strašlivého počtu šancí. Podržel nás gólman a v závěru se štěstí trochu přiklonilo na naši stranu. Dva body samozřejmě bereme, jsme za ně šťastní, ale výkon nebyl optimální, dělali jsme fatální chyby, které musíme odstranit. V závěru se ukázal charakter týmu, aspoň jsme vyrovnali v základní hrací době. Prodloužení je trochu i o štěstí, my ho měli a bereme dva body.“