Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň

Parádní domácí premiéra! Kozlové přehráli Prostějov 5:3

17.09.2022
5:3

SC Marimex Kolín vs LHK Jestřábi Prostějov

1:0, 2:1, 2:2

Branky a nahrávky: 7. Dlouhý, 21. Gaspar (Koukal, Král), 28. Lang (Šedivý, Morong), 47. Veselý (Morong), 50. Koukal (Veselý) – 40. Ostřížek (Valenta), 52. Ostřížek (Vlach, Novák), 60. Ostřížek (Slanina). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Maštalíř, Dědek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 20:28 (9:5, 8:10, 3:13). Zblokované střely: 4:3. Vhazování: 24:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3.

Soukup – Čáp, Gaspar, Niko, Naar, Kolmann, Piegl, Rymsha – Král, Koukal (C), Veselý – Pajer, Nedvídek, Dlouhý – Ouřada, Moravec, Síla – Lang, Morong, Šedivý.

Pavelka (50. J. Němeček) – Valenta, Hamšík, Staněk, Malák, Zajíc, Pěnčík – Jiránek, Jáchym, Jansa – Burian, Ostřížek, Slanina – Novák, Vlach, Jandus – Machač, Venkrbec, Maruna – Routa.

První domácí zápas si všichni Kozlové museli užít! Svěřenci Jana Šťastného totiž na svém ledě přehráli Jestřáby z Prostějova poměrem 5:3, po dvou kolech tak mají na kontě šest bodů. Další duel je čeká ve středu v Litoměřicích.

Start prvního mistrovského utkání v rámci Chance ligy v Kolíně byl poměrně vyrovnaný, Kozlové byli možná trochu aktivnější, ale také hosté z Prostějova se tlačili dopředu před Jakuba Soukupa. Vybojovali si i fauly domácích. Během přesilové hry však chyboval gólman Prostějova Jaroslav Pavelka a nabídl tak Adamu Dlouhému jednoduchou a premiérovou trefu v dresu Kozlů – 1:0. Vstřelený gól Kozly nabudil, ale nakonec se tým Jan Šťastného dalších branek v prvním dějství nedočkali.

Avšak hned po třiceti sekundách druhé třetiny to přišlo. Zdeněk Král najel do pásma, ve druhé vlně viděl Michaela Gaspara, jenž si vyměnil puk s Petrem Koukalem a vypálil. Puk propadl Pavelkovi až do sítě – 2:0. V 28. minutě poté čtvrtá lajna Kozlů ujela úplně všem – Daniel Šedivý následně předložil kotouč Kryštofu Langovi, který svým druhým gólem v sezoně zvýšil na 3:0. Vše vypadalo poměrně vesele, jenže pak Valentovu střelu tečoval David Ostřížek a pouhých pět vteřin před koncem prostřední dvacetiminutovky snížil.

Do třetího dějství vstoupili hosté z Prostějova s jasným cílem. Alespoň trochu zdramatizovat utkání. To se však povedlo až o něco později. Nejprve se totiž dostal do úniku po přihrávce Matěje Moronga kanonýr Jan Veselý, který střelou do protipohybu a horního růžku zvýšil na 4:1. O tři minuty později zvýšil přidal už pátý gól kapitán Petr Koukal, jenž zametl kotouč do prázdné branky po přihrávce Veselého. Hosté se nakonec dočkali dvou gólů při hře bez gólmana. Odvážný krok Aleše Tottera nejprve zužitkoval David Ostřížek, stejný hráč – David Ostřížek pak dokonal hattrick, když dokázal snížit na rozdíl dvou branek. Na víc se však Prostějov nezmohl. Kozlové domácí premiéru zvládli vítězně, na svém ledě porazili Jestřáby 5:3.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Čekali jsme velice těžký zápas. Soupeř v posledním zápase vyhrál, po výborném výkonu porazil Frýdek, takže jsme věděli, že to bude extrémně těžké utkání. Jak jsem zmiňoval v preview před utkáním, tak soupeř je zkušený prvoligový tým, což se v plné míře projevilo. Do utkání jsme nevstoupili úplně nejlépe, možná to bylo nervozitou. Navíc nám nevyšla první přesilovka, ale pak nám pomohl soupeř chybou v rozehrávce v jejich přesilovce, kdy jsme dávali gól do prázdné brány. Trochu jsme se tak uklidnili. Ve druhé třetině nás soupeř zatlačil, ale pak jsme unikli. Ale až do závěru jsme byli o kousek lepší, než soupeř. A zaslouženě jsme vedli. Soupeř v závěru sáhl k poměrně zajímavému kroku, kdy hráli osm minut power-play. Nadšením a bojovností jsme utkání zvládli. Jsme nesmírně rádi za tři body.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): My prohrávali souboje, nebyli tak agresivní, hráli pouze určité fáze zápasu a málo stříleli. Vážíme si toho, že jsme za stavu 1:5 nesložili zbraně a snažili se s výsledkem něco udělat. Síla a charakter v týmu jsou. Pro nás je tenhle zápas dobré poučení, pořád jsme v nějakém procesu. Pokud se ze zápasu poučíme, tak nám to může jenom pomoct. Domácím ale k výhře gratulujeme.