Autor: Daniel Krátký | Foto: David Peška / PSG Berani Zlín

14.09.2022
1:4

PSG Berani Zlín vs SC Marimex Kolín

0:1, 1:3, 0:0

Branky a nahrávky: 35. Honejsek (Kubiš, Gazda) – 18. Lang (Rymsha, Morong), 21. Koukal (Čáp), 30. Dlouhý (Pajer, Niko), 37. Veselý (Čáp, Král). Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Bezděk, Veselý. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 30:18 (9:7, 12:5, 9:6). Zblokované střely: 16:9. Vhazování: 35:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Nejlepší hráči: Antonín Honejsek – Jakub Soukup.

Kašík (41. Huf) – Suhrada, Gazda, Zbořil, Bukač, Bartko, Novotný, Husa – Pospíšil, Kindl, Köhler – Illéš, Claireaux, Ondráček – Mrázek, Honejsek, Kubiš – Gago, Hejcman, Sedláček.

Soukup – Gaspar, Čáp, Niko, Naar, Kukla, Piegl, Rymsha – Veselý, Koukal, Král – Dlouhý, Nedvídek, Pajer – Síla, Moravec, Ouřada – Šedivý, Morong, Lang.

Parádní výkon = parádní výhra. Kozlové v 1. kole Chance ligy loupili ve Zlíně, donedávna extraligového soupeře porazili 4:1. Klíčem k utkání bylo přestát počáteční tlak a poté udeřit. A tak se také stalo. Šokovaní domácí poté nestačili reagovat.

Do úvodní třetiny nové soutěžní sezony skončili lépe domácí ze Zlína, kteří se hned od začátku ujali své role favorita ve velkém. Berani dlouhé minuty točili Kozly v obranném pásmu a Soukup se musel v brance sakra otáčet, létal na něj jeden kotouč za druhým. Tu největší šanci nakonec spálil Daniel Bukač, prakticky z protiútoku se do vedení dostali hosté. Kryštof Lang dokázal tečovat nahození Rivera Rymsha od modré přímo do protipohybu Kašíka – 0:1 a dokonale tak utišil domácí stadion. Zvýšit skóre mohli Kozlové na konci úvodní dvacetiminutovky během přesilovky.

To se však povedlo na začátku prostřední třetiny, kdy nahození od modré tečoval Petr Koukal do brusle bránícího Suhrady a zvýšil – 0:2. Kozlové poté začali hrát velmi dobře, jenže i Berani prokazovali kvalitu. Jenže ve 30. minutě propadli a inkasovali potřetí. Hned čtyři Kozlové se vydali směr branka a Adam Dlouhý dorazil střelu Jána Nika – 0:3. Poté se dočkali v přesilovce domácí, když se trefil Antonín Honejsek. Odpovědět však dokázal střelou v přesilovce od modré Jan Veselý – 1:4.

Do třetího dějství vstoupili domácí v brance s Danielem Hufem, přičemž tenhle impuls měl spustit velký tlak a hon za vyrovnáním. Jenže tak se úplně nestalo, Kozlové se dokázali bránit. A pak i v případě potřeby hrozit. A tak to čím dál více vypadalo na klidnou výhru Kolína. Zlín se vítězně v Chance lize neuvedl, Kozlové ho díky zodpovědnému výkonu dokázali porazit 4:1.

Rostislav Vlach (PSG Berani Zlín): „Pro nás to byl hodně nešťastný zápas, protože jsme odehráli prvních deset minut velmi dobře. Byly tam gólové šance a vytvořili jsme si i tlak. Bohužel jsme dostali dvě smolné branky. Jedna byla po teči, kdy střela letěla mimo branku a druhý gól byl od brusle našeho obránce. Tam se zápas zlomil, i když jsme chtěli skóre dorovnat, přemíra snahy pramenila v další chyby. Soupeř toho využil a vstřelil branky. V závěru již nebyla na naší straně síla, abychom nepříznivý stav zvrátili.“

Jan Šťastný (SC Marimex Kolín): „Apelovali jsme na hráče, že čelíme nebezpečnému soupeři, který má velmi kvalitní tým a netají se ambicemi na postup zpátky do extraligy. Má v kádru velká jména a klukům jsme před zápasem říkali, aby se jich nezalekli. V prvním kole se může stát cokoliv. Přáli jsme si přečkat úvodních deset minut utkání. To se potvrdilo, Zlín si vytvořil obrovský tlak. Silou vůle, štěstím a výborným výkonem gólmana se nám podařilo úvodních jedenáct minut přečkat bez újmy. Poté jsme spoléhali, že náhodnou střelou můžeme utkání načít, což se podařilo. Mužstvo si začalo věřit, bruslit, otrkalo se a postupem času jsme dali se štěstím další branky. Zřejmě to byla odměna za naši odvedou práci. Když jsme si vzali tříbrankové vedení zpět, už jsme začali věřit, že zápas dovedeme do vítězného konce. Ve třetí třetině až na jednu výjimku při přesilové hře, jsme tomu čelili velmi dobře. Bereme výhru ve Zlíně jako loupež a velmi si ji vážíme. Chci poděkovat týmu, že jsme v přípravě odehráli dobré zápasy, na které jsme navázali hned v úvodním kole. Každý zápas pro nás bude o bytí či nebytí.“