A-tým - reportáž
18.01.2023
Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Souboj gólmanů pro Jakuba Soukupa! Kolín doma přetlačil Vsetín po nájezdech

clanek-1
18.01.2023
2:1sn

SC Marimex Kolín vs VHK ROBE Vsetín

0:0, 1:1, 0:0 – 0:0 – 1:0


Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 34. Čáp (Král, Korkiakoski), rozh. náj. Pajer – 25. Sihvonen (Přikryl, Rob). Rozhodčí: Wagner, Čáp – Hnát, Dědek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 22:22 (8:5, 8:6, 5:7 - 1:4). Zblokované střely: 1:3. Vhazování: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1sn.


Sestavy

Soukup – Piegl, Čáp, Marcel, Naar, Cibák, Zajíc – Ouřada, Koukal, Král – J. Sklenář, Korkiakoski, Pajer – Síla, Morong, Lang – Šedivý, Matějček, Jelínek.

Vošvrda – Smetana, Krajčík, Němec, Voženílek, Říha, Kajínek – Hořanský, Berziņš, Rob – Klímek, Klhůfek, Berger – Sihvonen, Přikryl, Jenyš – Jenáček, Lichanec, Bláha.


Už posedmé v řadě Kozlové dokázali v Chance lize bodovat, a to přesně od 29. prosince. Po porážce v prodloužení dokázali svěřenci Jana Šťastného porazit Vsetín po samostatných nájezdech 2:1. Autorem vítězné branky v rozstřelu se stal po parádní kličce Lukáš Pajer.

Kozlové vstoupili do atraktivního duelu 39. kola v brance s Jakubem Soukupem, v obraně se zase představil bijec Patrik Marcel z Mountfieldu HK. V útoku pak po delší době nechyběl Lukáš Pajer, jenž nedávno přicestoval z MSJ v Halifaxu.

Úvodní třetina nabídla atraktivní podívanou, ve které byl k vidění rozhodně zajímavý hokej plný soubojů. Ale i šancí. Tu první měl Luboš Rob, jenž se po získání puku na obranné modré hnal sám na brankáře Jakuba Soukupa. Nicméně brankář Kozlů se předvedl parádním zákrokem. I gólman soupeře – Tomáš Vošvrda předváděl parádní výkon. Ve spolupráci s tyčí totiž famózně vychytal brejk Kolína dvou na jednoho, po kterém střílel Petr Koukal. Nebezpečí pro Kolín znamenal hlavně Fin Riku Sihvonen, jenž se mohutně tlačil do koncovky.

A nakonec se gólu dočkal! Ale až ve druhé třetině. Během přesilové hry obdržel od kolegy Romana Přikryla do slotu, střelou z voleje nedal Riku Sihvonen gólmanovi šanci – 1:1. Vsetín byl celkově mnohem nebezpečnější a prokazoval svou kvalitu. Člověk si přemítal, kterak takové mužstvo mohlo prohrát čtyřikrát v řadě. Jenže hosté se provinili ve 32. minutě dvěma fauly, následnou početní převahu využil po velkém obléhání Zdeněk Čáp, jenž odčaroval do té doby bezchybného Tomáše Vošvrdu. Velkou ránou pro celý kolínský tým bylo zranění Petra Koukala, který krátce po vyrovnání schytal tvrdý direkt od Davida Kajínka. Nicméně se nevylučovalo. V samotném závěru si mohli vzít hosté vedení zpět, ale Sihvonen dvakrát před Soukupem nevyužil velké příležitosti.

Ve třetí třetině se mohli oba celky rozhodnout, nebezpečnější byli ale určitě domácí, kteří se případně mohli opřít o skvělého Jakuba Soukupa v zádech. Kozlové hrozili v přesilové hře: Korkiakoski hledal Pajer, o chvilku později zase nastala situace naopak. Jenže Tomáš Vošvrda byl v přemísťování k tyčím vynikající. A když Matěj Morong nerozhodl po hrubce ve vsetínské defenzívě v poslední vteřině základní hrací doby, tak se šlo do prodloužení. Kozlové bodovali i díky tomu už posedmé v řadě.

V prodloužení viděli diváci na zimním stadionu v Kolíně strhující podívanou, jenže k rozhodnutí nedošlo. Hosté měli možnost uzmout bod navíc díky přesilovce čtyř proti třem, jenže to se nestalo. Domácí tým podržel Jakub Soukup, na druhé straně zase při brejku Kolína vychytal Sklenáře Tomáš Vošvrda.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Diváci viděli vynikající utkání, ve kterém jsme navíc získali parádní dva body. Od začátku se hrálo nahoru a dolů. Diváci se museli bavit, i když nepadaly góly. A to hlavně kvůli výborným brankářům. Musím celý náš tým pochválit, od prvního do posledního hráče, protože předvedli heroický výkon proti Vsetínu, který má určité ambice dostat se výš. Věděli jsme, že si oni prošli nějakou menší krizí, že nebyl v optimální formě. Ale už se jim vykrystalizovala sestava a přijeli sem v plné síle a bylo to znát. Naši se tomu ale dnes neskutečně poddali. Nezbývá je nic jiného, než náš tým pochválit. Musím pochválit i diváky, myslím, že je utkání vyhecovalo, viděli i nájezdy. Máme dva body a jsme šťastní.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že jsme na tom byli ve hře pět na pět lépe, vytvářeli si šance, ale bohužel už je to asi pátý nebo šestý zápas, kdy dáme jenom jeden gól a utápíme se v tom více a více. Pokud nebudeme dávat alespoň dva nebo tři góly, tak nevyhrajeme. Dneska se to potvrdilo. O tom to u nás teď je: Nepadá nám to tam. Ani nějaký odporný gól, když to tak řeknu. Je to furt stejné, ve finále jsme mohli v závěru i o bod přijít. Chtěli jsme dva body nebo tři a máme jeden, takže zklamání. Musíme se ale dívat dál.