Autor: Daniel Krátký | Foto: Karolína Štolcová / HC Stadion Litoměřice

2:1sn

HC Stadion Litoměřice vs SC Marimex Kolín

0:0, 1:1, 0:0 – 0:0 – 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 39. Válek (Procházka, Svoboda), rozh. náj. Slavíček – 31. Morong (Dlouhý, Veselý). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Kokrment, Maňák. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:35 (7:8, 18:7, 11:16 - 1:4). . Zblokované střely: 14:13. Vhazování: 37:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1sn.

Sestavy

T. Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Veber, J. Šedivý, Holý, Němec – Válek, Jícha, Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Cikhart, Pártl, Gajda.

Soukup (Sajdl) – Piegl, Čáp, Aubrecht, Niko, Cibák, Zajíc – Veselý, Morong, Z. Král – Dlouhý, Sklenář, Polák – Síla, Matějček, Jelínek – D. Šedivý, Naar, Lang.

I ve třetím vzájemném zápase v rámci Chance ligy se duel Kolína s Litoměřicemi protáhl až do prodloužení, respektive nájezdů. V prvních dvou případech uspěli Kozlové, nyní se však poprvé v sezoně radovali ve vzájemném souboji hráči Stadionu. Ti na svém ledě zdolali Kolín 2:1 po prodloužení.

Kozlové do utkání na ledě Litoměřic naskočili s navrátilcem po zranění Zdeňkem Králem, po startu v Lize mistrů se v obraně Kozlů opět objevil René Piegl. Naopak duo obránců – Tomáš Jelínek a Jakub Naar naskočilo kvůli marodce v útoku.

Start utkání potvrzoval, že oba týmy mají v kádru větší množství mladých hráčů. Oba celky hýřily pohybem, v úvodních minutách byli nicméně o něco aktivnější domácí, jenže poté se i Kozlové začali trochu osmělovat v ofenzívě. Největší šanci Kolína nevyužil Štěpán Matějček, jenž si od zadního mantinelu vybruslil před bránu, objel ležícího gólmana, dobře si kryl puk, ale následně nastřelil pouze tyč brány Tomáše Krále. A protože i Jakub Soukup svůj tým podržel, tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Ve druhé třetině byl k vidění o něco zajímavější hokej. Přibylo totiž šancí, a to na obou stranách. I díky přesilovkám. Nejprve ale zahrozili v oslabení Litoměřice, které využívaly chyb Kozlů. Svou druhou přesilovou hru v zápase už ale Kolín dokázal zužitkovat. Jan Veselý našel ve slotu Adama Dlouhého, jehož střelecký pokus Král neudržel, dorážející Matěj Morong už jen zametl kotouč za čáru – 0:1. Hosté chtěli ihned srovnat, ale dlouho naráželi na brankáře Soukupa. Minutu před koncem druhé třetiny se ale v přesilovce přece jen dočkali, Lukáš Válek totiž volný kotouč dorazil do sítě – 1:1.

Třetí dějství se v úvodu odehrávalo v režii domácího mužstva Litoměřic. Kozlové se museli v defenzívě sakra ohánět, aby drželi souboj o body ještě ve svých rukou. Brankář Kolína si kupříkladu dvakrát poradil s nájezdy Petra Tona, syna sparťanské legendy. Ale i hosté dokázali vystrčit růžky – nejprve trefili tyč, pak v obrovském závěrečném tlaku spálili několik dalších šancí. A tak se šlo do prodloužení.

A to i ve třetím zápase Kolína s Litoměřicemi (navíc i v přípravě se prodlužovalo). V nastaveném čase Kozlové měli dvakrát možnost duel zvrátit na svou stranu. To, když hráli přesilovku čtyř proti třem. Ale ani v jednom případě se to nepovedlo. A vzhledem k tomu, že ani akce Petra Tona nebo Filipa Kuťáka úspěchem neskončily, šlo se do nájezdů.

Rozstřel absolvovali Kolínští v této sezoně pouze jednou v Šumperku, naopak domácí Kališníci hned dvakrát. A zkušenost se nakonec prokázala. Jediným úspěšným nájezdníkem byl totiž mladíček Litoměřic Josef Slavíček, kterému k překonání Jakuba Soukupa pomohly obě tyčky. Kozlové tak vyválčili v Litoměřicích bod.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): V Litoměřicích jsme chtěli získat bod, což jsme splnili, ale spokojeni nejsme. Měli jsme na výhru, v závěru třetí třetiny jsme měli před sebou prázdnou branku, kterou jsme nedali a osud nás potrestal. V prodloužení jsme měli čtyřminutovou přesilovku, kterou jsme taky nevyužili. Pro bod jsme jeli, chtěli jsme nakonec dva, měli jsme i na tři a máme jeden. Jsme zklamaní, ale klukům nemůžu nic vytknout.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): Do utkání jsme nevstoupili moc dobře, navázali jsme na horší výkon z Chrudimi, ale musím říct, že během druhé třetiny jsme se zlepšili. Nejsme zatím schopní proměnit šance, které si vytvoříme. S troškou štěstí se nám zápas povedlo dotáhnout až do nájezdů, které jsme vyhráli, za což jsme moc šťastní. Teď si odpočineme, potrénujeme a snad se vrátíme ke hře, kterou jsme hráli tak před pěti koly.