A-tým - reportáž
09.08.2023
Autor: Redakce

Bez gólů. První přípravu Kozlů na Slavii rozhodli domácí až v samostatných nájezdech

clanek-1
08.08.2023
1:0sn

HC Slavia Praha vs SC Marimex Kolín

0:0, 0:0, 0:0 - 0:0 -1:0


Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: rozh. nájezd Polák. Vyloučení: 3:3. Bez využití.


Sestavy

Málek (Volevecký) – Němeček, Holý, Dráb, Hrdinka, Stejskal, Kremláček – Průžek, Žejdl, Slavíček – Strnad, Slavík, Polák – Půček, Havrda, Simon – Labuzík, S. Tichý, Kvasnička.

Sajdl (30. J. Tichý) – Pinkas, Sýkora, Hampl, Němec, Naar, Klinecký, Havlíček – Vrhel, Moravec, Matěj Beneš, Síla, Michal Beneš, Pajer, Šedivý, Morong, Gajda.


Bez zkušených forvardů Petra Koukala a Josefa Skořepy odehráli kolínští hokejisté první přípravný zápas sezony. V pražském Edenu branka nepadla a Kozlové jí pak nevstřelili ani v následných samostatných nájezdech.

Asi největší kolínskou šanci měl ve 23. minutě Stanislav Vrhel, který dostal puk před odkrytou branku. Ideální řešení ale prováhal. Stejného kolínského útočníka i ve třetí periodě vychytal slavistický brankář Roman Málek.

Kozlové měli v sestavě několik hráčů, jejichž působení v klubu se dořešuje. V polovině hrací doby vystřídali gólmany Sajdla a Tichého. Ten se vyznamenal zejména v 51. minutě, kdy zneškodnil velkou šanci Průžka. Čerstvá posila Slavie neuspěla ani v první třetině po přihrávce Slavíčka.

V nájezdech za Kolín postupně neuspěli Pajer, Moravec, Vrhel a Němec. Na pátého střelce už nedošlo, protože za domácí uspěli Polák s Průžkem. Oba zakončili blafákem do bekhendu, jako pravák a levák každý z jiné strany.

Další utkání hrají Kozlové ve čtvrtek 10. 8. ne ledě partnerského Hradce Králové.