A-tým - reportáž
17.08.2023
Autor: David Hora | Foto: Jan Jack Kobzáň

Druhý ze zahraničních soupeřů poražen! Hrdinou opět Lukáš Pajer

clanek-1
17.08.2023
1:0

SC Marimex Kolín vs HC 05 Banská Bystrica

0:0, 0:0, 1:0


Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 42. Pajer.


Sestavy

Soukup (Tichý) – Pinkas, Kolmann (A), Hampl, Němec, Klinecký, Naar, Sýkora – Dlouhý, Skořepa, Král (A) – Vrhel, Moravec, Ouřada – Síla, Koukal (C), Pajer – Šedivý, Gajda. Trenér: Jan Šťastný

HC´ 05 Banská Bystrica: Tervo (Belányi) – Holenda, Hora, Ďatelinka, Wilde, Bačík, Luža, Žabka, Pavúk – Faith, Wilkins, Turnbull – Petriska, Vela, Žitný – Matoušek, Bíreš, Gašpar – Macek, Sojka, Šuchaň. Trenér: Doug Shedden


Kozlové se podruhé představili před svými fanoušky a podruhé vybojovali výhru. Průběh zápasů však byl úplně jiný, zatímco v tom prvním jsme viděli gólovou bitku, v tom druhém jsme na gól museli čekat až do třetí třetiny. Jedno však zůstalo stejné, a tím je střelec vítězného gólu, Lukáš Pajer se trefil na začátku třetí části a stal se tak jediným střelcem dnešního utkání.

Kolínští nastoupili do zápasu s Banskou Bystricí téměř identickou sestavou jako k tomu úternímu proti Vídni, avšak Matěje Moronga nahradil ve třetí lajně Petr Moravec, ve čtvrté lajně se vedle Dana Šedivého ukázal Petr Gajda. V obraně bylo jedinou změnou nahrazení Reného Piegla, který naskočil za Hradec, Lukášem Sýkorou.

Tak, jak jsme v úterý viděli rychlý ofenzivní hokej od samého začátku, tak jsme ve čtvrtek viděli opatrnější a defenzivnější bitvu. K velkým šancím se dostali pouze Kolínští, když nejprve dvakrát stadionem zazvonila tyčka, poté, co Josef Skořepa trefil pouze beton finského brankáře Terva před poloodkrytou brankou, a posléze při úniku Daniela Šedivého, když Bystrické zachránil opět zákrok finského brankáře Samuliho Terva.

V druhé části už zimní stadion v Kolíně sledoval o něco ofenzivnější hokej. Domácí byli opět aktivnější, za což dostali odměnu v podobě dvou samostatných úniků, ani jeden se jim však nepodařil využít. Nejdříve to backhendovou kličkou zkoušel Petr Moravec, ale na brankáře hostí si nepřišel. Poté s kličkou nepochodil ani Kryštof Ouřada. K větší šanci se poprvé dostali taky hosté, při úniku tří na dva střílel slovenský reprezentant Rastislav Gašpar, puk však skončil pouze v Soukupově výstroji. Následoval další tlak slovenského týmu, ke gólu nevedl.

Napotřetí už to Kozlům vyšlo, rychlý vstup do třetiny a už po 94 sekundách nahrával Jakub Naar Lukáši Pajerovi na pravou stranu útočného pásma, následovala střela nad rameno a síť v brance hostů se rozvlnila zásluhou dvojnásobného střelce z úterního zápasu. Komplikace ještě přišly minutu a pět vteřin před koncem, když se brankář Jakub Soukup pokusil o gól přes celé hřiště. Branku trefil, ale vyjel u toho z trapezoidu určeného pro gólmany. Kolínští dostali trest na dvě minuty za zdržování hry. Hosté tak hráli v početní převaze šest na čtyři, výhodu dvou hráčů v poli však neproměnili a Kolínští si odnesli třetí výhru v řadě.