31.08.2023
2:4

Modré krídla Slovan vs SC Marimex Kolín

0:3, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 36. Ožvald (Hauser), 42. Včelka (Preisinger, Ožvald) – 4. Koukal (Pajer), 15. Bernat (TS), 19. Dlouhý (Král, Skořepa), 59. Vrhel

Modré Krídla Slovan: Andrisík (Gadzhiev) – Demo, Hauser, Myšiak, Vidovič, Bohunický, Královič – Ožvald, Preisinger, Dudáš – Masnica, Petráš, Klučiar – Hajnik, Šatan, Včelka, Jendek, Adamčík Trenér: Ján Lipiansky

SC Marimex Kolín: Soukup (Tichý) – Pinkas, Piegl, Hampl, Němec, Klinecký, Naar, Koštoval, Hausler – Dlouhý, Skořepa, Král – Vrhel, Moravec, Ouřada – Síla, Koukal, Pajer, Šedivý, Morong, Bernat Trenér: Jan Šťastný

Kozlové po Letních hokejových hrách, ze kterých si odvezli trofej za třetí místo, a několikadenní pauze odcestovali ve čtvrtek 31. srpna do hlavního města Bratislavy k zápasu proti Modrým Krídlam. Díky třem gólům v první třetině si zajistili výhru a v mezinárodních duelech tak tuto sezónu zůstávají neporažení. Nyní je čeká přejezd do rakouského Salcburku k odehrání dvou zápasů.

Jádro mužstva, které odcestovalo do zahraničí, se velmi nelišilo od toho, které jsme viděli v předchozích přípravných utkáních. Do branky se vrátil Jakub Soukup, který v minulém týdnu vypomáhal partnerskému klubu Mountfield HK na Lehner Cupu ve Švýcarsku. Sestava také byla doplněna o Tomáše Bernata, Michala Koštovala a jeho jmenovce Michala Hauslera.

Kolínští opět vstoupili do utkání velmi rychle, když už ve čtvrté minutě Lukáš Pajer nahrával Petru Koukalovi, který prostřelil brankáře domácích. Středočeští hokejisté v průběhu první části kontrolovali hru, a to vedlo k faulu a nařízení trestného střílení. To Tomáš Bernat využil kličkou do bekhendu a zasunutím puku mezi betony Patrika Andrisíka. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 2:0, když se po kombinaci první lajny k puku dostal Adam Dlouhý, který vsítil třetí gól do branky slovenského týmu.

Druhá třetina začala klidněji a opatrněji než ta první. V první polovině druhé části se hra přelévala ze strany na stranu. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší šanci až do 16. minuty, kdy se prosadil Antonio Ožvald po nahrávce Williama Hausera a snížil tak na dvougólový rozdíl. Ještě ve druhé třetině dostali Bratislavští šanci snížit na rozdíl jednoho gólu, když po dvou vyloučeních kozlů hráli 5 na 3. K největší šanci se však dostali Kolínští, když Petr Koukal sám ujížděl na domácího brankáře 23 vteřin před koncem třetiny.

To, co se nepovedlo Slovanu na konci druhé periody, se mu povedlo na začátku té třetí. Po nahrávkách Antonia Ožvalda a Miroslava Preisingera se puk dostal ke Kristiánu Včelkovi, který dostal puk za Jakubu Soukupa a zdramatizoval tak třetí třetinu. Necelé tři minuty před koncem rezervní tým Slovanu odvolal brankáře. To však vedlo pouze ke zvýšení na finálních 4:2, po vyhození Stanislava Vrhela do prázdné branky.

Další utkání Kozlové odehrají v Salcburku v pátek 1. září od 17:15 a poté opět proti salcburským Red Bulls o den později od 12:00.