2:3sn

EC Red Bull Salzburg vs SC Marimex Kolín

1:0, 1:1, 0:1 - 0:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 8. Hörl (Samanski), 38. Pul (Lemke, Kauhanen) – 27. Piegl (Ouřada), 45. Skořepa (Král), rozh. náj. Koukal

Sestavy

EC Red Bull Salzburg: Pfarrmaier (Ankirchner) – Bosecker, Baumann, Kauhanen, Hörl, Lemke, Kirchebner, Mackner, Rebernig – Zelenov I., Zelenov V., Sandholzer – Ramoser, Samanski, Krening (C) – Assavolyuk, Schreiner, Pul – Vinzens, Wurzer (A), Cernik (A) Trenér: Teemu Levijoki

SC Marimex Kolín: Soukup (Tichý) – Pinkas, Piegl, Hampl, Němec, Klinecký, Naar, Koštoval, Hausler – Bernat, Skořepa (A), Král (A) – Vrhel, Moravec, Ouřada – Dlouhý, Koukal (C), Pajer – Síla, Morong, Šedivý Trenér: Jan Šťastný

Druhé utkání zahraničního výjezdu skončilo opět vítězstvím Kozlů. Vyrovnané utkání v Salcburku rozhodla až dovednostní soutěž a Kolínští tak prodlužují svoji neporazitelnost v mezinárodních duelech v této sezóně.

Hned v úvodu si Kozlové zahráli přesilovou hru, když byl za sekání vyloučen Cernik. Kolínští si tak připsali první střelu na branku, ale početní výhodu zužitkovat nedokázali a gólový účet zápasu tak otevřeli domácí, když se k puku po vyhraném buly dostal Lukas Hörl. Ten se se svou střelou od modré nemýlil a Jakuba Soukupa prostřelil mezi betony. Další dvě přesilové hry Kolínští opět nevyužili a po první třetině tak byl stav 1:0 pro domácí Salcburk.

Druhá třetina už byla střelecky zajímavější, když se prosadili oba týmy. Nejdříve se Kozlům povedlo vyrovnat v přesilové hře, kdy po 11 sekundách početní výhody po přihrávce Kryštofa Ouřady skóroval René Piegl střelou od modré čáry do pravého horního rohu Pffarmaierovy branky. Následovala řada vyloučení na obou stranách a už to vypadalo, že ani jeden z týmů nedokáže svou početní výhodu využít, když se těsně před koncem své přesilovky trefil Elias Pul, poté co se v mezikruží dostal k odraženému puku a Soukupa prostřelil do horní části jeho svatyně. Do kabin tak Kozlové odcházeli s jednogólovým mankem za stavu 1:2.

Ve třetí dvacetiminutovce začal velmi dobře kolínský tým a v čase 44:48 se prosadil Josef Skořepa, který střílel z první z vrcholu kruhu a nemýlil se. I přestože bylo k vidění několik přesilových her ani jeden z týmů se nedostal do větší šance až do poslední minuty, kdy se v obrovské šanci objevili Rakušané, Kozly však podržel Soukup.

V prodloužení oba týmy měly šanci rozhodnout. Nejprve, když se Kolínští řítili na Pffarmaiera v úniku 2 na 1 a pak na druhé straně, když Salcburští zatlačili Kozly v přesilovce. Za Kozly se k nájezdům postupně rozjeli Josef Skořepa, Tomáš Bernat, Kryštof Ouřada a jako poslední Petr Koukal. A právě kolínský kapitán svým proměněným nájezdem rozhodl o tom, že i druhé utkání letošního zahraničního tripu skončilo vítězstvím Kozlů.

V sobotu 2. září je od 14 hodin repríza dnešního utkání. Budou Kozlové opět slavit?