02.09.2023
2:6

EC Red Bull Salzburg vs SC Marimex Kolín

0:1, 1:4, 1:1

Branky a nahrávky: 22. Mackner, 59. Zelenov – 9. Moravec (Ouřada), 21. Ouřada, 31. Moravec (Ouřada, Koštoval), 38. Skořepa (Pajer), 40. Ouřada (Král, Piegl), 51. Piegl

EC Red Bull Salzburg: Ankirchner (Pfarrmaier) – Kauhanen, Hörl, Lemke, Kirchebner, Posecker, Baumann – Zelenov I., Zelenov V., Sandholzer – Ramoser, Samanski, Krening (C) – Assavolyuk, Schreiner, Mackner – Vinzens, Wurzer (A), Cernik (A) Trenér: Teemu Levijoki

SC Marimex Kolín: Tichý (Soukup) – Pinkas, Piegl, Hampl, Němec, Klinecký, Naar, Koštoval, Hausler – Bernat, Skořepa (A), Král (A) – Vrhel, Moravec, Ouřada – Dlouhý, Koukal (C), Pajer – Síla, Morong, Šedivý Trenér: Jan Šťastný

Kozlové své třetí utkání ve třech dnech zvládli na jedničku s hvězdičkou. O výsledku zápasu rozhodla druhá třetina, kdy Salcburští sice snížili, ale pak následovaly tři góly Středočechů. Kozlové tímto zůstávají v této přípravě neporažení proti zahraničním soupeřům.

Štěstí se přiklonilo na stranu Kolína, když se Petr Moravec dostal společně se Stanislavem Vrhelem po přihrávce Kryštofa Ouřady do situace 2 na 1 a Moravec střelou zápěstím překonal Ankirchnera. Hráčům Salcburku se poté podařilo obdobné přečíslení, ale Tichého se jim prostřelit nepovedlo. Tým EC Red Bull Salzburg měl šanci v dvou přesilových hrách ale hostující obrana je v klidu zvládla ubránit. Pak Salcburští dostali šanci si zahrát i přesilovku 5 na 3, ani tu však nedokázali využít. Podobně si to zkusili i Kozlové, do branky se jim však puk dostat nepovedlo. Do kabiny se tak šlo za stavu 1:0.

Hned v první minutě druhé dvacetiminutovky Kryštof Ouřada získal při napadání kotouč a vyjel sám na branku Arkirchnera, kterého překonal backhandem a poslal Kolín do dvoubrankového vedení. Po faulu Daniela Šedivého bylo nařízeno trestné střílení, které využil Maxmilian Mackner, když prostřelil Jakuba Tichého. V druhé polovině třetiny se už podruhé prosadil Petr Moravec, když po přihrávce Kryštofa Ouřady poslal puk do šibenice. Kozlům ale dvoubrankový náskok nestačil a když se v přesilové hře puk dostal k Josefu Skořepovi, který svou střelou z první prostřelil brankáře domácích a zvyšoval už na 4:1. Už o necelou minutu a třičtvrtě Zdeněk Král zamířil kotouč před odkrytou branku, kde střelu dorazil Kryštof Ouřada. Stav po druhé třetině 1:5.

Ze začátku třetí periody se ani jeden z týmů nedostal do větší šance. To se však změnilo v 51. minutě, když nejprve šanci Kozlů vychytal Arkirchner, ten už si pak ale neporadil se střelou René Piegla, který střelou od modré poslal puk pod horní tyč branky. Poslední gól v zápase zaznamenal Salcburk, když se trefil Vasily Zelenov, tento gól už však výsledek zápasu neovlivnil a Kolínští si tak připisují výhru 2:6 a domů odjíždí s bilancí sedmi výher a dvou proher.

Poslední přípravný zápas této sezóny Kozlové odehrají doma, ve čtvrtek 7. září od 17:30, přijďte je podpořit!