10:1

SC Marimex Kolín vs Steel Wings Linz AG

3:0, 2:0, 5:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 10. Matějček, 18. Koukal (Pinkas, Vrhel), 19. Skořepa (Ouřada, Morong), 28. Síla (Král), 40. Ouřada (Moravec), 42. Skořepa (Král, Ouřada), 42. Vrhel (Matějček), 48. Morong (Moravec), 49. Matějček (Povse), 56. Moravec (Vrhel, Morong) – 50. Sticha (TS). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 9:0, 9:1, 10:1.

Sestavy

Soukup (41. Tichý) – Pinkas, Sýkora, Hampl, Němec, Piegl, Naar, Hausler – Vrhel, Koukal (C), Král (A) – Morong, Moravec, Ouřada – Povse, Skořepa (A), Bernat – Síla, Matějček, Šedivý

Oschgan (Sprachmann) – Liesch, Brikmanis, Moser (A), Dorion, Venier, Necesany, Söllinger, Pirklbauer – Theirich, Saha, Rappold (C) – Persson, Sticha, Stöttner – Feldbaumer (A), Haiböck, Koller – Aigner, Mosaad, Grasser

V posledním přípravném utkání, tentokrát na domácím ledě, Kozlové porazili rakouský Linec vysoko 10:1.

Dnešní soupeř SC Marimex Kolín hraje od roku 2019 Alps Hockey League, hrají zde převážně mladší hráči a je součástí EHC Black Wings Linz.

Diváci viděli už od prvních minut utkání velmi rychlý hokej. Vysoký gólový účet otevřel v desáté minutě Štěpán Matějček, v osmnácté minutě zvýšil náskok Kozlů kapitán Petr Koukal, po přihrávce Matěje Pinkase a druhá asistence náleží Stanislavu Vrhelovy. V devatenácté minutě jěště navršil náskok Kolína Josef Skořepa po nahrávce Kryštofa Ouřady a Matěje Moronga. Rakouskému soupeři, ač si gólové šance vypracoval, se nedařilo v koncovce a po první třetině tak byl stav 3:0.

Druhou dvacetiminutovku svým gólem odstartoval Vojtěch Síla. Necelé tři minuty po jeho brance se tým Steel Wings rozhodl vystřídat brankáře Oschgana za Sprachmanna. Hostujícímu týmu toto střídání moc nepomohlo, když v čase 39:45 Petr Moravec zpoza brány našel Kryštofa Ouřadu, který prostřelil brankáře hostí. Druhá třetina skončila 5:0.

Do třetí periody do Kolínské svatyně místo Jakuba Soukupa nastoupil jeho jmenovec Jakub Tichý. V přesilovce, která pokračovala z druhé třetiny se do brány hostí trefil Josef Skořepa po asistenci od Kryštofa Ouřady a Zdeňka Krále. O tři vteřiny později vypálil Stanislav Vrhel a Kozlové se těšili ze sedmé branky. Kolínští svůj náskok ještě zvýšili. O osmý gól se postaral Matěj Morong. Opět o pouze několik sekund poté se prosadil Štěpán Matějček. Bohužel pro domácí si rakouský tým mohl vyzkoušet trestné střílení, které Kilian Rappold proměnil. O pět minut později však Petr Moravec prostřelil hostujícího brankáře a Kolín se může pyšnit skvělým výsledkem 10:1.

Přijďte Kozly podpořit v prvním kole Chance Ligy proti HC ZUBR Přerov ve středu 13.září od 18:00 na kolínském zimním stadionu.