Gólové hody v Hradci se sladkou tečkou! Hattrick nasázel Petr Moravec

4:6

Mountfield Hradec Králové vs SC Marimex Kolín

2:3, 2:1, 0:2

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 12. Gaspar, 18. Okuliar, 28. Eberle (Marcel), 32. Marcel – 5. Moravec (Ouřada), 11. Smoleňák, 13. Vrhel, 35. Moravec (Kolmann), 55. Moravec, 58. Kolmann. Vyloučení: 7:3. Rozhodčí: Jeřábek, Pilný – Landsmann, Rampír.

Sestavy

Sajdl (31. Tichý) – Gaspar, Freibergs, Kalina, Marcel, Pavelka, F. Pavlík – Eberle, Miškář, Šťastný – Perret, Lalancette, Jasper – Okuliar, Tamáši, Jergl – R. Pavlík, Pilař, Zachar.

Vomáčka (Kasal) – Pinkas, Kolmann, Piegl, Němec, Hampl, Naar, Sýkora – Smoleňák, Chalupa, Lang – Vrhel, Moravec, Ouřada – Dlouhý, Koukal, Pajer – Síla, Morong, Matěj Beneš.

Kozlové nastoupili do druhého zápasu letošní přípravy s odhodláním zlepšit si chuť po úvodní prohře 0:1 po samostatných nájezdech se Slavii. V cestě však Kolínským stál partnerský celek Mountfieldu HK. Ale na ten dokázali Středočeši znovu vyzrát. V desetigólové přestřelce urvali svěřenci Jana Šťastného výhru 6:4. Hvězdou zápasu byl mladý útočník Petr Moravec, který vstřelil hattrick, jeden z jeho gólu byl navíc vítězný.

Do druhého přípravného utkání této sezóny Kolínští nastoupili s mnohem kompletnější sestavou, než k utkaní prvnímu na ledě Slavie. Největším překvapením na soupisce byl jistě vypůjčený Radek Smoleňák, který obvykle nastupuje jako kapitán Mountfieldu HK. První start v této sezóně to za Kozly pod Bílou věží byl také pro Petra Kolmanna, Reného Piegla, nebo Petra Koukala. V sestavě stále chyběli Josef Skořepa a Zdeněk Král, jehož trápí menší svalové zranění.

První velkou šanci měl Oliver Okuliar, když se ve vlastním oslabení sám řítil na branku Kolína, Kozly zachránila vyrážečka Tomáše Vomáčky. Na druhé straně už v 5. minutě udeřili hráči Kolína, a to konkrétně Petr Moravec, který uspěl střelou kolem vyrážečky v úniku dvou na jednoho. Po pár minutách tlaku Mountfieldu se Kozlové vydali do rychlého protiútoku a druhým střelcem dnešního zápasu se stal Radek Smoleňák po střele mezi nohy Sajdla. Hradečtí prohrávali už 0:2 když ve dvanácté minutě gólem odpověděl Michael Gaspar a snížil na 1:2. Uplynulo však pouhých 91 sekund a Kolínští si vzali vedení o dva góly zpět, když Stanislav Vrhel, nová posila ze Sokolova, dorazil puk do odkryté branky. To nic nezměnilo na odhodlanosti Lvů, kteří Kozly zatlačili drtivě do vlastního pásma. Z tlaku vypramenil pátý gól za sedmnáct minut, když od modré čáry střílel Oliver Okuliar a přesně trefil šibenici Vomáčkovy branky.

Druhá perioda začala poklidněji a opatrněji, to ale netrvalo ani osm minut, protože v čase 27:56 se trefil Jan Eberle, když objel branku a zasunul puk dovnitř mimo dosah Vomáčky. Hradeckým stačily pouhé tři minuty a sedm sekund k tomu, aby dokonali obrat z 2:3 na 4:3 a to ve vlastním oslabení, když se Lvi nejprve usadili v útočném pásmu a poté Patrik Marcel střelou od modré prostřelil Vomáčku, který nic neviděl. I přes dva rychlé góly finalisty minulého TELH ročníku se Kolínu povedlo vrátit se do hry a vyrovnat a to v čase 34:33 po už druhém gólu Petra Moravce a jeho střele do poloprázdné branky po nahrávce Petra Kolmanna v úniku dvou na jednoho. Po vyrovnávacím gólu Kolínští dostali šanci zahrát si přesilovku pět na tři a obrátit tak skóre zpátky jejich směrem, to se jim však nepovedlo a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 4:4.

Až do patnácté minuty třetí části to vypadalo, že uvidíme i čtvrté dění, když oba týmy hráli opatrněji a nikdo se nedokázal prosadit a vytvořit si větší šanci. To se však změnilo necelých šest minut před koncem zápasu, Kolínští se rozestavili v přesilovkovém deštníku v útočném pásmu a po chvilce kombinování se kotouč dostal k Petru Moravcovi, který střelou to horního rohu branky dokonal svůj hattrick. Mountfield tak musel opět dotahovat, k tomu mu pomohla početní převaha, a tak už dvě a půl minuty před koncem Hradec riskoval s šesti hráči v poli a hrál tak šest na čtyři. Risk však Lvům nevyšel, když jejich kombinaci zastavil Petr Kolmann a vyhodil puk směrem na hradeckou polovinu, kotouč se však postavil na hranu a doklouzal až do hradecké branky. I přes závěrečný tlak Hradeckých Kolín udržel stav 6:4 a znovu tak vyzrál na svůj partnerský klub.

Ohlasy trenérů

Peter Frühauf (Mountfield HK): Prohráli jsme, takže hodnocení nelze vnímat pozitivně. Jsme v nějakém procesu, odehráli jsme první zápas přípravy. Ale to nás neomlouvá. Začali jsme vlažně, v tom duchu nás i karma na závěr vytrestala výsledkem. Nemohli jsme očekávat, že sem přijede náš partnerský tým a odevzdá nám to. Chlapci se chtěli proti hlavnímu týmu vytáhnout. A tak to i v první třetině vypadalo, my už pak jen doháněli. Trochu jsme urazili karmu, byli jsme laxní a výsledek je takový, jaký je. Je to ale dobrá facka na začátek, myslím si, že pak nyní budeme pracovat ještě tvrději. Před dalším zápasem je to ale výstraha.

Jan Šťastný (SC Marimex Kolín): V první třetině na nás bylo znát, že jsme měli zápas se Slavii, takže jsme byli trochu rozehranější. Měli jsme dobrý vstup do první třetiny, rychle jsme dali dva góly. Postupem času se ukazovala kvalita domácích. A i když jsme měli trošičku štěstí, tak jsme utkání nějakým způsobem zvládli. Celkově to bylo hodně ofenzivní, na obou týmech bylo vidět, že jsou v plné zátěži. Pro naše kluky je to výborná zkušenost – zahrát si s vicemistry extraligy. Věřím, že viděli, jak se hraje velký hokej a výhra jim dodá motivaci. Když na sobě budou pracovat, do budoucna hradecký dres obléknou. Pro nás je to povzbuzení do práce, jsme rádi za každou výhru. Musíme dál pracovat, nelétat v oblacích a připravit se na sezonu.