13.09.2023
2:0

SC Marimex Kolín vs HC ZUBR Přerov

0:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 43:05 Koukal (Král, Skořepa; 5/4), 44:45 Šedivý (Síla, Morong; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Kosnar – Juránek, Štěpánek. Diváci: 860. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:21 (6:5, 17:6, 9:10). Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 24:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2

Soukup – Pinkas, Kolmann, Hampl, Němec, Piegl, Naar, Sýkora – Pilař, Koukal, Král – Vrhel, Moravec, Ouřada – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Síla, Morong, Šedivý.

Postava – Chroboček, Krisl, Černý, Adámek, Cubo, Kudělka, Zeleňák – Doležal, Pechanec, Březina – J. Svoboda, Hejcman, Tomi – Indrák, Nemec, Goiš – Chludil, Ministr, J. Svoboda.

Kozlové porazili přerovské Zubry a připsali si tak plný počet bodů. Úvodní utkání přineslo očekávanou bitvu, kterou mohla rozhodnout jediná branka a to se také stalo po povedené třetí třetině Kozlů. Kolínští byli v celém utkání aktivnější a po zásluze si tak odnáší první výhru v letošní sezóně Chance Ligy.

Úvod utkání byl nervózní od obou týmů, ve hře byla spousta nepřesností, puky odskakovaly, a tomu nepomohlo ani teplé počasí a těžký led. První třetina přinesla minimum střel, i přesto domácí byli o trochu aktivnější, k vážnějšímu zakončení žádná z akcí nevedla. Oba týmy měly možnost dvou přesilovek, ty se týmům ale nepovedly. Kolínští zahrozili nejvíce v oslabení a v úplném závěru třetiny, kdy se v příležitosti ocitl Kryštof Ouřada, ale hostující brankář Michal Postava byl proti změně skóre a úvodní dějství tak skončilo bez branek.

Ve druhé třetině byl opět aktivnější domácí celek. V šanci se ocitl na pravém kruhu Petr Moravec, střela však mířila pouze do hrudi přerovského brankáře. U hostí zaujal únik dva na jednoho, když na branku Kozlů ujížděli Jakub Svoboda a Daniel Indrák, vrátit se však zvládl Petr Kolmann, který za cenu faulu ubránil šanci hostů. Ani tato přesilová hra ke změně skóre nevedla a tak se i po 40 minutách hry šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do třetího dějství vstoupili lépe opět domácí a brzy si vynutili přesilovou hru, která se ukázala jako rozhodující moment utkání. Domácím se podařilo hosty zavřít v jejich pásmu, Zdeněk Král prokázal zkušenost, zachoval klid na hokejce a nezištnou přihrávkou našel kapitána týmu Petra Koukala, který měl před sebou dostatek prostoru, aby se gólově prosadil a otevřel tak ve 44. minutě utkání skóre - 1:0. Domácí využili své euforie z úvodní branky a čtvrtá pětka svým aktivním napadáním využila nastalého zmatku v hostujícím brankovišti a pro Daniela Šedivého bylo již jednoduché zasunout puk do odkryté branky - 2:0. Kozlové nepolevili a dlouhou dobu hostům nenabídli svou aktivitou žádnou šanci na zkorigování stavu. Ta se jim však ještě nabídla v závěru při vyloučení domácího Stanislava Vrhela, ale ani následná hra bez brankáře k ničemu nevedla a hosté vyšli gólově naprázdno. V závěru si tak mohli domácí vychutnat skvělou atmosféru, která dnes na slušně zaplněném kolínském zimním stadionu po celé utkání panovala.

Domácí tak slaví zasloužený vítězný vstup do sezóny, kdy poctivým týmovým výkonem se stoprocentním Jakubem Soukupem v brance, porazili neoblíbeného soupeře z Přerova.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášení oba brankáři, za hosty Michal Postava a za domácí Jakub Soukup, který si tak připisuje hned v úvodu letošní první čisté konto.

Již v sobotu 16. září zavítají Kozlové do Kravař, kde v úvodu soutěže odehraje své domácí zápasy ostravská Poruba. A hned ve středu 20. září se mohou kolínští fanoušci těšit na další domácí utkání, kdy do Kolína přijede Dukla Jihlava. Utkání začne tradičně v 18 hodin.