Autor: Věra Pavlovská Foto: Jan Jack Kobzáň

Z Poruby odjíždíme bez bodů. První třetina rozhodla o osudu zápasu

3:2

HC RT TORAX Poruba 2011 vs SC Marimex Kolín

3:0, 0:1, 0:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 07:42 O. Šedivý (Doudera, Razgals; 5/5), 14:46 Razgals (O. Šedivý, Lemcke; 5/5), 17:24 Mrázek (Šoustal, Pohl; 5/5) – 30:23 Síla (Skořepa, Král; 5/5), 56:43 Síla (Morong, Piegl; 5/5). Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Veselý, Peluha. Diváci: 629. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 29:32 (13:11, 8:13, 8:8). Zblokované střely: 4:15. Vhazování: 29:28. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Sestavy

Bláha – Doudera, Sedlák, Klimíček, Gutwald, Pohl, Lemcke, Adamec – Mrázek, Šoustal, Tvrdoň – O. Šedivý, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Brodek, Häring.

Soukup – Hampl, Němec, Piegl, Naar, Pinkas, T. Moravec – Vrhel, Koukal, Král – Dlouhý, Skořepa, Morong – Síla, P. Moravec, Ouřada – D. Šedivý.

Kozlové vstoupili do druhého velmi odhodlaně a aktivně, skóre však v osmé minutě otevřeli Porubští a Středočechům už ho nedali. V první třetině přidali další dva góly a poté Kolín už jen dotahoval. Díky dvěma gólům Vojtěcha Síly Kozlové snížili na 2:3. Vyrovnat se jim však nepovedlo.

1. Kolín k druhému kolu Chance Ligy nastoupil v sestavě podobné té, se kterou nastoupil proti Přerovu. Týmu však chyběli tři hráči, Lukáš Pajer a Lukáš Sýkora, kteří jsou nemocní, a Kryštof Lang, který je po zranění.

Hned od první minuty utkání byl k vidění rychlý hokej. Šance byly na obou stranách. Gólový účet zápasu otevřeli domácí, když první gól do kolínské branky v zápase i nové sezóně vstřelil Ondřej Šedivý. Oba týmy si poté vyzkoušeli přesilovku a hru 4 na 4, ale ani jednomu více místa na ledě ke změně skóre nepomohlo. Náskok v 15. minutě zvýšil Frenks Razgals, který si Jakuba Soukupa objel a poslal mu puk za zády do branky. Domácí s tlakem neustáli a hned vstřelili další branku. Jejím autorem byl Petr Mrázek. Do kabin se šlo za stavu 3:0.

Na začátku druhé periody si Kolínští zahráli v početní výhodě, ale nevyužili ji. Po přesilovce měl velkou šanci Vojtěch Síla, ale trefil pouze tyč. I poté si dokázali hosté tlak vytvořit, ale neskórovali. Opět se ve velké šanci objevil Vojtěch Síla, tentokrát svou střelu za záda brankáře Ondřeje Bláhy dostal. Kolín se poté už začal dostávat do tempa, ale ani jedna z šancí brankou neskončila. Druhá třetina skončila 3:1.

Třetí dvacetiminutovka se nesla už od začátku v duchu šancí na obou stranách. Kozlové i Torax si zahráli v početní výhodě, ale ani jeden z týmu se v ní neprosadil. Sám před kolínskou bránou se objevil Ondřej Šedivý, ale Jakuba Soukupa nepřekonal. Po hákování porubského Lukáše Doudery bylo nařízeno trestné střílení. Ondřej Bláha vychytal střelu Kryštofa Ouřady. Skóre ale pozměnil opět Vojtěch Síla. Po přihrávce Matěje Moronga zpoza brány prostřelil domácího brankáře. Ke konci zápasu se dostali Kozlové do šance 6 na 4 po vyloučení Tomáše Šoustala, bohužel se jim této šance však nepodařilo využít.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Zápas jsme domácím strašně usnadnili v první třetině, kterou jsme jednoznačně prohráli. Dostali jsme tři laciné góly, což rozhodlo o osudu celého utkání. Od druhé třetiny jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a v závěru jsme sahali po bodu, ale bohužel jsme v úvodu urazili Pána Boha a odjíždíme s prázdnou. Jsme z toho zklamaní. Se vstupy do zápasů máme už delší dobu problém. Nevím proč, ale venku jsme nějací bázliví. Něco jsme si v kabině řekli a doufám, že příště už do utkání vstoupíme tak, jak chceme. Na jednu stranu je škoda, že nevezeme ani bod, na druhou je to možná dobrá facka a další venkovní zápas už začneme jinak.