Autor: Věra Pavlovská | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

První prohra na domácím stadionu. Kozlové padli s Jihlavou

20.09.2023
1:2

SC Marimex Kolín vs HC Dukla Jihlava

0:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 55:07 Vrhel (Němec, Morong; 5/4) – 26:58 Jelínek (Cachnín; 5/5), 43:49 Jelínek (Ozols; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Malý, Dědek. Diváci: 825. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 21:31 (5:12, 6:10, 10:9). Zblokované střely: 8:5. Vhazování: 29:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Soukup – Hampl, Němec, Piegl, Naar, Pinkas – Pilař – Dlouhý, Koukal, Král – Vrhel, Moravec, Ouřada – Síla, Skořepa, Pajer – Šedivý, Morong, Bernat.

Beran – Bilčík, Kolář, Ozols, Kočí, Rašner, Mareš, Chvátal – Čachotský, Bartoš, Šik – Krajc, Štefančík, Cachnín – Havránek, Handl, Berger – Jelínek, Pořízek, Brož.

Kolínu na Jihlavu síly bohužel nestačily. Po úvodní výhře nad Přerovem tak Kozlové přidali už druhou porážku v sezoně. Na domácím ledě hráli s Duklou vyrovnanou partii, do posledních chvil byli soupeři na kontakt, ale stejně nakonec prohráli. Další utkání čeká svěřence Jana Šťastného a Petra Martínka v sobotu v Chrudimi.

Od začátku utkání jsme viděli opět rychlý a kontaktní hokej. Hosté byli od začátku utkání aktivnější, hned v první minutě Otakar Šik vystřelil, ale puk jen cinkl o tyč. Tlak Dukly pokračoval, brzy si vynutili první přesilovou hru, ale nedokázali se prosadit. Těsně po ubráněném oslabení se do první vážnější domácí šance dostal Lukáš Pajer, ale jeho střelu brankář hostí Adam Beran pokryl. Ke konci první třetiny si v početní výhodě zahrál i Kolín. V první části přesilové hry si Kozlové vytvořili tlak, ale bohužel jim jejich gólová písnička Bella Ciao nezazněla. Konec první dvacetiminutovky byl nerozhodný 0:0.

Na začátku druhého dějství si Kozlové opět zahráli v početní převaze. Jihlavská obrana ale domácí ke svému gólmanovi nepustila. Vyloučeními a hrubými zákroky se v této třetině nešetřilo. Hosté byli stále aktivnější, vynutili si opět přesilovku, ve které ještě úspěšní nebyli, ale nedlouho po jejím konci již slavili. Z nenápadné akci v obranném pásmu domácích našel Richard Cachnín nezištnou přihrávkou přes brankoviště Šimona Jelínka a ten mohl poprvé v čase 26:58 slavit - 0:1. Ve zbytku druhé třetiny byla hra rozkouskována několika vyloučeními, ale vyložené šance již k vidění nebyly a tak se po čtyřiceti minutách odcházelo do kabin za jednobrankového vedení jihlavské Dukly.

Závěrečná třetina začala spíše opatrnější hrou na obou stranách, z čehož vybočila situace ve 44.minutě, kdy se po opakovaném buly v útočném pásmu hostí podruhé v zápase prosadil Šimon Jelínek, kdy opět využil nedůsledné obrany domácích a pohodlně zakončil do odkryté branky - 0:2. Od tohoto momentu začali domácí být daleko aktivnější a vytvářet si i brankové příležitosti. V 50.minutě se ocitl v zajímavé pozici Kryštof Ouřada, ale úspěšný nebyl. Gólové procitnutí domácích přišlo až v 56.minutě, kdy se v přesilové hře prosadil po střele Štěpána Němce dorážkou Stanislav Vrhel - 1:2. Domácí politi živou vodou začali hýřit aktivitou, ale na vyrovnání již nenašli recept ani v závěrečné power-play. A tak si Dukla odváží z kolínského stadionu všechny tři body a zůstává v letošní sezoně stoprocentní. Domácí Kozlové dnes na body nedosáhli a o nápravu se budou pokoušet v sobotu v derby proti pardubické rezervě.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni za hosty po zásluze střelec obou branek Šimon Jelínek a za domácí mladý útočník Vojtěch Síla.

Na další domácí utkání v Kolíně se můžete těšit již v pondělí 25. září, kdy přivítáme tým nováčka soutěže ze Znojma. Přijďte podpořit Kozly na toto důležité utkání.