Z Chrudimi se třemi body! Kozlové si připisují druhou výhru v sezóně

23.09.2023
2:3

HC DYNAMO PARDUBICE vs SC Marimex Kolín

0:1, 2:2, 0:0

Branky a nahrávky: 23:12 Urban (Voženílek, Zeman; 4/5), 32:07 Herčík (Pochobradský, Pavlata; 5/5) – 05:00 Lang (Morong, Gaspar; 5/5), 35:43 Dlouhý (Moravec, Ouřada; 5/4), 36:16 Skořepa (Naar, Pajer; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Kosnar – Kotlík, Polák. Diváci: 512. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 19:33 (3:11, 6:13, 10:9). Zblokované střely: 8:4. Vhazování: 33:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Vomáčka – Zdráhal, Tvrdík, Kaštánek, Kubíček, Voženílek, Koudelka – Urban, Mikyska, Žálčík – Kaplan, Kaut, Herčík – Pavlata, Pochobradský, Lichtag – Tomas, Zeman, Rouha.

Soukup – Hampl, Němec, Piegl, Naar, Pinkas, Gaspar – Pajer, Skořepa, Vrhel – Dlouhý, Moravec, Král – Síla, Koukal, Ouřada – Šedivý, Morong, Lang – Bernat.

Kolínští nastoupili v sobotní podvečer proti rezervě Pardubic, v Chrudimi je čekalo čtvrté kolo letošního ročníku Chance Ligy. Kozlové si rychle získali vedení, o které však ještě v první polovině zápasu přišli a po třiceti pěti minutách dokonce prohrávali, ale Kozlům se během pouhých třiceti třech sekund podařilo vývoj utkání obrátit zpět na svoji stranu a domů si tak vezou plný počet bodů.

Po prohraném zápase s Jihlavou ani jedna z lajn nezůstala ve stejném složení, na křídle vedle Skořepy dnes nastoupil Stanislav Vrhel místo Vojtěcha Síly, který si zahrál s Petrem Koukalem a Kryštofem Ouřadou. Ve druhé lajně se na Moravcových křídlech ukázali Adam Dlouhý a Zdeněk Král. Do sestavy se k sobotnímu utkání vrátil Kryštof Lang, pro kterého toto bylo první utkání po zranění, ve čtvrté lajně si zahrál s Matějem Morongem a Danielem Šedivým. V sestavě stále chyběl David Sýkora, který je po nemoci.

Rezerva Pardubic do zápasu vstoupila s velkým odhodláním vybojovat svou první výhru v sezóně, Kozlové však měli v úmyslu něco jiného, když se už v páté minutě po nahrávce Matěje Moronga trefil od modré čáry Kryštof Lang, v jeho prvním zápase zpět. Už o necelé dvě minuty později mohli Kolínští zvýšit, když se na Tomáše Vomáčku sám řítil Adam Dlouhý těsně poté co vyskočil z trestné lavice, tomu se však ani nadvakrát nepovedlo puk za brankáře domácích dostat. Kolínští ve zbytku třetiny kontrolovali hru, k největší šanci domácích se dostal Jakub Koudelka, kterého však Jakub Soukup vychytal.

Do druhé třetiny Středočeši vstoupili velmi aktivně, k čemuž jim dopomohlo i vyloučení domácího Lukáše Žálčíka. Do velké šance se dostal Lukáš Pajer, který před odkrytou brankou těsně minul. Kozlové následně dostali další šanci v přesilové výhodě, byly to však Pardubice, které se radovaly z gólu po chybě v rozehrávce Kozlů a úniku 3 na 1, ze kterého se prosadil Tomáš Urban. Dvě minuty po polovině hrací doby jako by se opakovala minulost, k puku se ve vlastním oslabení dostal Michal Pochobradský, který v úniku 2 na 1 našel kolínského odchovance Daniela Herčíka, který se do prázdné branky nemýlil a domácí šli poprvé v zápase do vedení. Netrvalo to však dlouho a Kolínští v čase 35:43 vyrovnali, puk se v přesilové hře po několika odrazech dostal na spodní okraj pravého kruhu k Petru Moravcovi, který nádhernou střílenou nahrávkou našel před prázdnou brankou Adama Dlouhého a liberecký odchovanec puk jen zasunul do branky. Kozlům stačilo pouze třicet tři sekund, aby skórovali znovu, když od modré čáry nahazoval Jakub Naar a puk se odrazil k Josefu Skořepovi, který si dorážkou připsal první gól v sezóně a do kabin tak Kozlové odcházeli s jednogólovým vedením 3:2.

Perníkáři do třetí části vstupovali s jasným cílem vyrovnat a vybojovat body, do periody vstoupili velmi aktivně, z toho vypramenila velká šance Tomáše Kauta ve čtyřicáté třetí minutě, na Jakuba Soukupa však byl krátký. Kolínští po zbytek zápasu však kontrolovali hru a „Béčko“ Dynama nepustili k žádné větší příležitosti vyrovnat, i přestože to domácí zkoušeli bez brankáře.

Další zápas Kozlové odehrají doma v pondělí 25. září od 18:00 proti znojemským Orlům.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: "My jsme s dnešním výkonem a výsledkem samozřejmě spokojeni. Vezeme domů tři body, pro které jsme tady přijeli. Celý tým podal kvalitní výkon a i když závěr byl hektický, tak naše vítězství je zasloužené. Utkání bylo hodně složité, rychle jsme se dostali do vedení, ale pak laciná chyba v oslabení a hodně podobná chyba v přečíslení a rázem jsme prohrávali. Tým však celý zápas bojoval a využitá přesilovka nás vrátila zpět. Ve třetí třetině jsme do toho šli, že vítězství musíme pohlídat. Bylo tam hodně našich vyloučení, na to si musíme dávat pozor, ale kluci to zvládli. Důležité tři body a v pondělí nás čeká Znojmo."