25.09.2023
5:0

SC Marimex Kolín vs HC LERAM ORLI ZNOJMO

1:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 10:53 Pajer (Skořepa; 5/5), 29:50 Koukal (TS), 38:52 Dlouhý (Moravec, Král; 5/5), 43:35 Skořepa (Piegl, Vrhel; 5/5), 56:16 Piegl (Chalupa, Ouřada; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Juránek, Bohuněk. Diváci: 1421. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 43:20 (15:8, 19:3, 9:9). Zblokované střely: 2:1. Vhazování: 28:31. Průběh utkání: 5:0.

Kiviaho – Hampl, Němec, Piegl, Naar, Gaspar, Kolmann, Pinkas – Pajer, Skořepa, Vrhel – Dlouhý, Moravec, Král – Chalupa, Koukal, Ouřada – Síla, Morong, Lang.

Groh – Bartko, Zahradníček, Stránský, Tejnor, Zukal, Jenáček, Mareš, Sedláček – Svoboda, Hruška, Karlsson – Špaček, Šťovíček, Adámek – Sklenář, Matuš, Beránek – Čermák, Kučera.

Kolínští Kozlové před letošní rekordní domácí návštěvou a výbornou atmosférou zvládli duel proti nováčkovi ze Znojma a po zásluze připisují do tabulky důležité body. Motto utkání „STUDENTI FANDÍ KOZLŮM“ tak naplnilo očekávání do puntíku.

Utkání na kolínském zimním stadionu, které díky akci „STUDENTI FANDÍ KOZLŮM“ přivedlo do hlediště téměř jeden a půl tisíce fanoušků, bavilo diváky od samého začátku. Obě mužstva po celé utkání předváděla bruslivý hokej, kdy se útočné akce střídaly na obou stranách.

Aktivnější od počátku byli domácí Kozlové a první vážnější ohrožení branky měl na starosti domácí Kryštof Lang, ale hostující brankář v tomto okamžiku ještě nekapituloval. Záhy se do šance řítil Kryštof Ouřada, který svou přihrávkou chtěl ještě vylepšit pozici svému spoluhráči, ale ani tato situace k otevření skóre utkání nevedla. Hosté poprvé vážně ohrozili domácí brankářskou posilu z Hradce Henryho Kiviaha v 10.minutě, když se před ním zjevil osamocený Jan Sedláček, ale ani ten nebyl úspěšný. Za to o minutu později se již radovali domácí fanoušci. Buly v útočném pásmu zvládl Josef Skořepa a Lukáš Pajer střelou švihem vymetl pavučinu ve znojemské brance – 1:0. Ani ne o minutu později mohlo být skóre ještě příznivější pro domácí, ale Kryštof Lang ve vyložené šanci v bezprostřední blízkosti na Dominika Groha nevyzrál. V 15. minutě přišla na řadu první přesilová hra, jmenovitě pro domácí, ale neměla dlouhého trvání, jelikož za nedovolenou výstroj putoval na trestnou lavici domácí kapitán Petr Koukal. V následné krátké přesilovce hostí se ocitl v zajímavé šanci Radim Matuš, ale nabízený kotouč netrefil a následně se řítil do šance navrátivší Petr Koukal, ale ani ten nebyl úspěšný. A tak první dvacetiminutovka skončila těsným vedením domácích 1:0.

Druhá třetina se nesla v podobném ducha jako ta první. Otevřený hokej z obou stran, ale domácí byli přece jenom nebezpečnější a v konečným účtování i efektivnější. Hned ve 22.minutě byli Kozlové v přečíslení 2 na 1, ale dvojice Chalupa Ouřada situaci nevyužila. Ani přesilovka po vyloučení hostujícího beka Jana Bartka, pro domácí úspěšná nebyla a i když byli domácí opticky lepší, stále vedli pouze o jednu branku. Až situace v polovině utkání přinesla na hokejky Kozlů větší klid. Agilní Kryštof Ouřada svým pohybem přebruslil hostující obranu a jejich kapitán jej v samostatnému úniku zastavil až za cenu faulu. V čase 29:50 nařízené trestné střílení s přehledem a klidem zakončil zkušeně domácí kapitán Petr Koukal – 2:0. V další části druhé třetiny stojí za zmínku až situace z 37.minuty, kdy se proti domácímu Matěji Chalupovi vytáhl zákrokem vyrážečkou brankář Orlů ze Znojma. Ve 39.minutě byl už však krátký na zakončení Adama Dlouhého, který využil přiťuknutí Petra Moravce po odrazu od nohy obránce hostí – 3:0. Takové bylo i průběžné skóre po 40.minutách hry.

Závěrečné dějství utkání a tajenku, kdo bude vítězem duelu, rozhodla pravděpodobně situace ze 44.minuty, kdy se v čase 43:35 prosadil domácí matador Josef Skořepa, který svou tečí změnil směr nahození obránce Reného Piegla – 4:0. O výsledku bylo v podstatě rozhodnuto a hojně zaplněné domácí tribuny si zbytek utkání hlasitě užívaly. Jejich radost vypukla ještě jednou, na končených 5:0 skóre uzavřel v čase 56:16 kolínský bek René Piegl. Hosté, přes sympatický výkon recept na domácí obranu a brankáře nenašli a tak si z kolínského stadionu neodvážejí body, ani vstřelenou branku. Domácí naopak navázali na sobotní výhru v Chrudimi proti rezervě Pardubic a pojedou na středeční duel do Zlína s cílem prodloužit počatou vítěznou šňůru. Dnešní konečné skóre – 5:0.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni za znojemské útočník Radim Matuš a za kolínské po zásluze stoprocentní Henry Kiviaho, hájící domácí svatyni.

STUDENTI FANDÍ KOZLŮM přinesli výbornou atmosféru v hledišti domácího stánku na břehu Labe a také zasloužené tři bodu do tabulky. Další utkání čeká Kozly ve středu ve Zlíně a v sobotu 30.září od 18 hodin přivítají ve svém stánku HC Baník Sokolov. Tak v sobotu znovu na hokej v Kolíně!

Kromě hokeje se utkání se Znojmem vyznačovalo podporou charitativní akce ŽIVOT PRO MARTÍNKA (https://www.donio.cz/zivot-pro-martinka), kterou kolínský klub podpořil a sdílel na sociálních sítích během celého hracího dne. Za každého diváka předá do sbírky 3 Kč, celkem tedy úžasných 4 263 Kč! Dnešní skvělá divácká návštěva pomohla podpořit sbírku, která se podařila plně vybrat ze 100%, což je skvělá zpráva pro všechny! Děkujeme!

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: "Kvalitní výkon celého týmu ve výborné atmosféře na zimáku. Velmi dobrý soupeř, který pro nás naštěstí své šance nevyužil. Náš výkon byl od všech hráčů 100%, k tomu jsme hráče nabádali a zaslouží pochvalu, že to celý zápas tým plnil. Děkujeme všem fanouškům, dneska to bylo skvělé pro všechny a už se těšíme jak na středu ve Zlíně, tak v sobotu doma proti Sokolovu."