Nepovedený zápas na jihovýchodu Moravy. Kozlové nestačili na Berany

27.09.2023
5:1

PSG Berani Zlín vs SC Marimex Kolín

2:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 10:59 Gago (Köhler, Talafa; 5/5), 11:44 Kindl (Sedlák, Salonen; 5/5), 27:32 Vlach (Sedlák, Kindl; 5/5), 29:48 Čáp (Novák, Kindl; 5/4), 48:52 Süss (Salonen, Šlahař; 5/4) – 37:07 Ouřada (Morong, Vrhel; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Šudoma – Komínek, Veselý. Diváci: 2734. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 28:18 (9:3, 8:7, 11:8). Zblokované střely: 14:9. Vhazování: 31:22. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Huf – Hrbas, Salonen, Čáp, Talafa, Zbořil, Suhrada – Paukku, Werbik, Šlahař – Sedlák, Kindl, Vlach – Süss, Huhtela, Novák – Sedláček, Gago, Köhler.

Soukup – Hampl, Němec, Piegl, Gaspar, Pinkas, Kolmann – Pajer, Skořepa, Vrhel – Dlouhý, Moravec, Král – Síla, Koukal, Ouřada – Šedivý, Morong, Lang – Bernat.

Součástí šestého kola Chance Ligy byl zápas Kozlů proti zlínským Beranům. Kolínští už od první třetiny prohrávali a ani gól Kryštofa Ouřady už s výsledkem nic neudělal a hráči Kolína tak odjíždí domů bez bodu. Na osudu Kolína se podílel i ex-kolínský Zdeněk Čáp, který ve druhé třetině zvýšil na 4:0. Další utkání Kozlové odehrají v sobotu 30. září od 18:00 proti Baníku Sokolov na domácím ledě.

Kolínští nastoupili do šestého kola Chance Liga v sestavě velmi podobné té, ve které nastoupili doma proti Znojmu. Týmu však chybí dvě posily z partnerského Mountfieldu HK, brankář Henri Kiviaho a útočník Matěj Chalupa, a obránce Jakub Naar. Na druhou stranu sestavu doplnil Tomáš Bernat a Daniel Šedivý. Kolínským stále chyběla posila z Vrchlabí, David Sýkora, který je po nemoci.

V zápase se hrálo o pozici v horní části tabulky a už od začátku byla k vidění velká bitva s velkým nasazením. Hned od první minuty byli aktivnější hráči Zlína, když už ve čtvrté minutě jel sám na branku Jakuba Soukupa Denis Kindl, tomu však puk ujel a střela skončila pouze v boční síti. Hra se poté hodně přelévala ze strany na stranu a ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit žádnou větší šanci až do 11. minuty, kdy se Berani usadili v útočném pásmu a po střele od modré čáry na dvakrát za záda Jakuba Soukupa dorážel Michal Gago. Tam aktivita Zlínských ale neskončila a po 37 sekundách se řítili na branku hostů v úniku 2 na 1, David Kindl naznačil, že bude nahrávat svému spoluhráči, ale poté zakončil nad rameno Soukupa. Tím to ale neskončilo a tlak domácích pokračoval, další branku se jim však v první části vstřelit nepovedlo. Největší šancí Kozlů v první třetině byla nastřelená tyč v 15. minutě.

Od začátku druhé třetiny pokračoval tlak domácích, kterému dopomohla vyloučení Adama Dlouhého a Petra Kolmanna. I přes tlak, který si úřadující mistři Chance Ligy v početních převahách vytvořili se do větší šance nedostali až do 26. minuty, kdy Soukup skvěle vychytal střelu Mikuláše Zbořila. Tím však pokusy domácích neskončili a už v čase 27:31 se po zblokované přihrávce Davida Kindla na Zdeňka Sedláka v úniku 2 na 1 kotouč odrazil na hůl Romana Vlacha, který měl před sebou úplně odkrytou branku a puk do ní jen doťuknul. Následovalo už třetí vyloučení Kozlů v druhé periodě a napotřetí to už hráčům Zlína vyšlo, když se 8 sekund před polovinou utkání po několika nahrávkách z vrcholu kruhu střílel Zdeněk Čáp, obránce, který ještě minulou sezónu působil v dresu Kozlů, a střelou golfem prostřelil Soukupa kolem lapačky. Už to vypadalo, že Středočeši půjdou do kabin se čtyřgólovým deficitem, ale Kozlové ještě vystrčili své rohy a vytvořili si tlak. Necelé tři minuty před koncem druhé třetiny v úniku 4 na 2 z pravé strany střílel Matěj Morong, s jehož střelou si Daniel Huf vyrážečkou poradil, na druhé straně však byl připravený Kryštof Ouřada, který ve vzduchu puk zachytil ruku a holí ho doťuknul do branky. Rozhodčí zkoumali tento gól na videu, ale svůj verdikt nakonec nezměnili a do kabin se šlo za stavu 1:4.

Stejně jako v prvních dvou částech začátek třetiny patřil domácím, kteří do třetiny vlétli jako uragán. Tlak Zlínských zastavila šance Kozlů, když puk těsně před brankou tečoval Matěj Morong, závar před brankou PSG však ke gólu nevedl. Vzápětí na druhé straně trkali opět domácí, když ve velké šanci byl Nicolas Werbik, který však minul branku Kolína. Celá šance vedla k potyčce a vyloučením na obou stranách, pokračovalo se ale 5 na 5. To se však změnilo v 48. minutě, kdy už po čtvrté v zápase dostali Zlínští šanci v přesilové hře. Berani tuto šanci využili a vzali si zpět své čtyřgólové vedení po kombinaci a střele Jana Susse z první, kterou propálil Soukupa. Šanci snížit dostal ještě velezkušený útočník Josef Skořepa, který dorážel puk po nahození Lukáše Pajera, branku však minul. V posledních minutách utkání se už nic závažného nestalo a Kozlové se tak z arény Luďka Čajky neodvezli ani bod.

Kozlové tak přišli o svou sérii dvou výher v řadě a po šesti odehraných utkáních tohoto ročníku Chance Ligy mají na kontě devět bodů za tři výhry a tři prohry. Devět bodů stačí hráčům Kolína na 6. pozici v tabulce. Stejný počet bodů má také sedmá Třebíč a osmý Přerov. Bod ztrácí na právě pátý Zlín a na první Porubu bodů šest. Další, sedmé, utkání Kozlové odehrají zpět před svým publikem v sobotu 30. září od 18:00 proti Sokolovu, přijďte je podpořit!