Střelecká převaha Kolínu body nepřinesla, výhru slaví Baník

30.09.2023
1:3

SC Marimex Kolín vs HC Baník Sokolov

1:2, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 11:17 Bernat (Král, Piegl; 5/5) – 10:00 Csamango (Klejna, Kružík; 5/4), 16:01 Vracovský (Kružík, Přikryl; 5/5), 38:36 Klejna (Tomeček, Osmík; 5/5). Rozhodčí: Skopal, Micka – Kotlík, Roischel. Diváci: 805. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:17 (12:8, 11:4, 12:5). Zblokované střely: 3:2. Vhazování: 37:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Hampl, Němec, Piegl, Naar – Bernat, Skořepa, Král – Dlouhý, Vrhel, Ouřada – Síla, Koukal, Pajer – Šedivý, Morong.

Hamalčík – Rohan, Tureček, Bulka, Klejna, Mlčák, Rulík, Weinhold – Osmík, Kverka, Tomeček – Vracovský, Přikryl, Kružík – Křemen, Vrdlovec, Csamango – Adamec, Kysela, Novotný.

Sobotní utkání se Kozlům výsledkově nepovedlo, sokolovští hokejisté protrhli sérii nezdarů na kolínském ledě a odvážejí si všechny body na západ Čech. K vidění byl útočný hokej z obou stran, kdy domácí doháněli ztrátu po dvou třetinách, ale kvalitní výkon hostujícího brankáře Hamalčíka více jak jeden domácí zářez nepřipustil. Domácí prohráli podruhé za sebou, o nastartování nové vítězné šňůry se pokusí ve středu ve Frýdku-Místku.

Do utkání vstupovali v lepší tabulkové pozici hosté ze západu Čech, jelikož měli ve vyrovnané tabulce po 6.kolech již 11 bodů, kdežto domácí o dva body méně. Tato vyrovnanost slibovala také vyrovnaný zápas a tyto předpoklady se naplnily do puntíku. Oba týmy od začátku hrály bruslivý hokej s velkou snahou v útočném pásmu. Až přílišná aktivita v útočném pásmu se stala domácím v první polovině utkání osudnou. Již ve 3.minutě a následně v 9.minutě putoval na trestnou lavici domácí Adam Dlouhý. První trest vyšel ještě bez úhony, druhou nabídnutou početní výhodu však Baníkovci již využili, kdy se tečí Rohanovy střely prosadil vysoký útočník hostí Štěpán Csamangó a poslal hosty do vedení - 0:1. Tento stav trval něco málo přes minutu a domácí dokázali ihned srovnat. Po delším pobytu domácích v útočném pásmu našel Král na modré Hampla, který chytře vystřelil a mladý útočník Tomáš Bernat s klidem a rozvahou zakončil téměř z brankové čáry a vyrovnal - 1:1. Následně se hra přelévala z jedné strany na druhou až v 17.minutě Baník udeřil znovu. Hosté rychle po zavezení puku do pásma využili chvilkového zmatku domácích před brankovištěm a Tomáš Vracovský střílel mezi kruhy osamoceně a nedal domácí brankářské jedničce šanci - 1:2. Domácí do konce třetiny stihli ještě jedno vyloučení, tentokrát své oslabení zvládli a skóre se již neměnilo.

Druhou třetinu zahájili domácí velkým náporem. Zlepšili pohyb, bylo jich plné hřiště a hosté nevěděli kam dříve skočit. Přes několik závarů se však prosadit nedokázali a nakonec přišlo další vyloučení za nedovolený zákrok v útočném pásmu domácích. Ani tato přesilovka hostí ke změně skóre nevedla. Potom přišly opět chvíle domácích. V polovině utkání se k nadějnému zakončení dostal zkušený Josef Skořepa, ale neuspěl. O chvíli později se do samostatného nájezdu řítil Zdeněk Král, ale ani jeho pokus zakončit mezi betony brankáře nebyl úspěšný. Stejný útočník se do dalšího nájezdu dostal v dalším střídání, ale ani bekhendový blafák k vyrovnání nevedl. A tak se téměř z protiútoku radovali hosté potřetí. Ve 39.minutě hosté zaútočili z brejku a využili situaci 3 na 2. František Klejna zakončil střelou z jedné - 1:3. Takový stav svítil na tabuli po 40.minutách.

Třetí dějství hosté pojali s ohledem na průběžný stav. Téměř nenapadali a soustředili se téměř výhradně na pohlídání si výsledku. Domácí i přes své šance již nenašli recept na baníkovskou obranu a jejich brankáře. Malá jiskřička naděje svitla ještě v 59.minutě, kdy domácí Ouřada unikl v oslabení a byl faulován. Trestného střílení se ujal jediný úspěšný střelec domácích Tomáš Bernat, ale na sokolovského brankáře nevyzrál a zápas tím nezdramatizoval. Poslední minuta již žádné drama nepřinesla a hosté si odvážejí z kolínského zimního stadionu, kde utkání sledovalo 805 diváků, všechny tři body.

Nejlepšími hráči byli vyhlášení za hosty po zásluze brankář Petr Hamalčík, za domácí křídelní útočník Zdeněk Král, kteří si převzali své ocenění od partnera dnešního duelu, společnosti TRAFOSERVIS ŘÍHA.

Domácí se musí z domácí porážky otřepat a soustředit se na další zápas, který je čeká ve středu 4.října na severu Moravy ve Frýdku-Místku. A následně v sobotu 7.října od 17 hodin přivítají na svém ledě Jestřáby z Prostějova, kde se všichni na Vás opět těšíme.

Martin Hušek, asistent trenéra SC Marimex Kolín: "Dnešní zápas nebyl, co se týče výkonu špatný. Kluci si svou práci odpracovali. Dnes to byla lekce z produktivity a soupeř nám ukázal, jak se zápasy vyhrávají, dobrou koncovkou, která byla na jiné úrovni než ta naše. Více říkat asi nemá smysl, je sedmé kolo a musí se pokračovat dál.

Tomáš Mariška, trenér HC Baník Sokolov: " Nepovedl se nám poslední domácí zápas, tak jsme sem jeli s jasným plánem. Poprat se o body. Myslím si, že se nám to povedlo. Podali jsme týmový, obětavý výkon doplněný o individuální výkony, v čele s naším gólmanem, který nás držel celou dobu ve hře. Domácí byli hodně nebezpeční v útočném pásmu, ze shozených kotoučů, ale my jsme se jim vyrovnali na hokejkách a v osobních soubojích, za což jsme byli odměněni pěknými góly. Jsme rádi, že jsme toto těžké utkání na horké půdě v Kolíně zvládli."