04.10.2023
0:1

HC Frýdek - Místek vs SC Marimex Kolín

0:1, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 17:30 Morong (Král; 5/5). Rozhodčí: Čáp, Koziol – Kráľ, Otáhal. Diváci: 623. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 31:23 (7:9, 13:9, 11:5). Zblokované střely: 20:6. Vhazování: 21:40. Průběh utkání: 0:1.

Mokry – Urbanec, Haman, Výtisk, Havránek, Kowalczyk, Hrachovský – Hotěk, Hudeček, Svačina – Haas, Veselý, Walega – Macháček, Toman, Doktor – Cedzo, Geidl, Ramik.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Piegl, Naar, Hampl, Koštoval – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Ouřada, Koukal, Král – Síla, Moravec, Vrhel – Šedivý, Morong, Gajda – Bernat.

Utkání dvou týmů, které chtěly přerušit své série nezdarů, rozhodl jediný střelecký úspěch. Matěj Morong svým gólem v úvodní třetině rozhodl celé utkání a díky obětavému výkonu celého týmu, který podpořil skvělým výkonem brankář Jakub Soukup, si tak Kozlové připisují důležité tři body do tabulky. Nyní je čekají dva domácí zápasy v řadě, do kterých půjdou s cílem navázat na dnešní vítězství.

Do osmého kola Chance ligy nastoupili aktivněji domácí. Již v šesté minutě hry si Rysi zahráli v početní výhodě, ale brankáře hostí Jakuba Soukupa se jim překonat nepodařilo. O dalších šest minut později byl Matěj Morong poslán na trestnou lavici, ale Frýdku se opět nepovedlo nabídnutou početní výhodu využít. V oslabení navíc měli slibné příležitosti Síla s Ouřadou, zejména Kryštof Ouřada měl gól na holi po krásné přihrávce Petra Kolmanna, ale jeho bekhendový blafák k úspěchu nevedl. Kolínští si bezprostředně poté vyzkoušeli obdobnou situaci. Ani šance Kryštofa Ouřady k využití přesilovky nevedla. Nadále byla hra velice rozkouskovaná. V 18.minutě se ve velké šanci se ocitl hráč Frýdku-Místku, kotouč mu ale Matěj Morong vypíchl a po nahrávce Zdeňka Krále ho přes ležícího brankáře hostí procpal do brány. Hosté sice reklamovali faul na domácího brankáře, ale rozhodčí svůj verdikt nezměnili - 0:1. Stejné skóre platilo i po 20.minutách.

Druhá dvacetiminutovka začala vyloučením na straně domácích. Kolín přes zajímavé gólové šance skóre nenavýšil. Fantastickým zákrokem se blýskl gólman Vojtěch Mokrý, když po střele Gajdy zlikvidoval i dorážku Lukáše Pajera. V přesilové hře si zahráli vzápětí i domácí po faulu Petra Kolmanna. Domácím se, ale ani v této početní výhodě nepodařilo vyrovnat. Na začátku druhé poloviny zápasu byl ve velké šanci Cedzo, který tečoval nahrávku od Hrachovského, ale trefil jen horní tyč Soukupovy svatyně. Následně se v zajímavé situaci ocitli kolínští, kdy přihrávka Pajera přeskočila hůl Skořepy před opuštěnou brankou domácích. Ve zbytku druhé části domácí stupňovali svůj tlak, ale i přes jejich další zajímavé příležitosti zůstal stav po 40. minutách - 0:1.

První minuty třetí třetiny patřily domácímu celku. V první minutě jsme na jejich straně mohli vidět rovnou dvě velké šance. I pod tlakem se Kozlům se podařilo dostat také do velké šance. Adam Dlouhý a Josef Skořepa najeli do útočného pásma a ocitli se v šanci dva na jednoho. Brankář hostí, ale střelu nepropustil za brankovou čáru. Hra se přelévala ze strany na stranu, šance byly na obou stranách. Ani jeden z týmu však nebyl úspěšný v koncovce. V ideální příležitosti dát gól se ocitl Havránek, ale Jakub Soukup udržel čisté konto. V posledních deseti minutách jsme mohli vidět hodně soubojů u mantinelu, kolínští se soustředili již především na obranu. Frýdečtí byli sice v tlaku, ale ani závěrečná hra bez brankáře, podpořená přesilovkou k vyrovnání nevedla. Několik zablokovaných střel, to bylo maximum k čemu se domácí dostali. Kolínští tak vybojovali cenné vítězství a připisují důležité tři body do tabulky.

Týmový výkon, střelec jediné branky Matěj Morong a především brankář Jakub Soukup, který si bezchybným výkonem připisuje druhé čisté konto v letošní sezoně, rozhodli o čtvrtém letošním vítězství Kozlů.

Další utkání SC Marimex sehraje v sobotu 7.října na domácím ledě od 17 hodin proti Jestřábům z Prostějova. A hned v pondělí 9.října od 18 hodin zavítá do Kolína HS Třebíč. Dvě domácí utkání za sebou ve třech dnech, to je hokejová pozvánka jak se patří.

A k tomu akce na vstupenky, která bude spuštěna ve čtvrtek 5.10. při online prodeji, v sekci Balíčky. Za zvýhodněnou cenu 180 Kč v ceně obě následující domácí utkání, navíc opět divácké soutěže o atraktivní ceny v obou duelech. V sobotu a pondělí všichni na zimáku v KOLÍNĚ!

Martin Janeček, trenér HC Frýdek-Místek: Zápas ukázal, že umíme hrát parádní hokej, ale bohužel bez branek se nedá vyhrát žádné utkání. S tou naší produktivitou musíme něco udělat. Na druhou stranu byla na hráčích už vidět křeč, ale viděli jsme, že obrovsky chtějí. Celý zápas bruslili a já si troufnu říct, že jsme měli celé střetnutí jednoznačnou převahu. Škoda, že jsme prostě prohráli takovým gólem. Já si o tom myslím své, dle mého neměl být uznaný, ale tak to dopadlo a my na něj měli odpovědět brankou. Dnes to bylo o brankách, jelikož klukům nemůžu vyčíst ani slovo, tedy kromě té koncovky. I tam si ale stojím za tím, že už to bylo jenom v křeči, že to chtělo možná více klidu a šikovnosti. Teď je ta situace tak na pytel, že samozřejmě čím více ti kluci chtějí, tak tím víc to nejde.

Jan Šťastný, trenér SC Marimex Kolín: V 1.třetině jsme ustáli úvodní tlak domácích a ubránili dvě přesilovky, což bylo velmi důležité. Z brejku se nám podařilo vsítit branku, která byla nakonec vítězná. Ve 2.třetině jsme měli na hokejce druhý gól, který by nás uklidnil, ale nestalo se tak a potom jsme do konce třetiny byli pod obrovským tlakem. V brance nás podržel Kuba. Poslední třetinu jsme chtěli hrát zodpovědně dozadu a využít brejky. Branku už jsme sice nepřidali, ale obrovskou obětavostí všech hráčů jsme většinu střel domácích zablokovali. Důležité vítězství, důležité body.