Prostějov loupil v Kolíně. Třetí třetina rozhodla o výsledku

07.10.2023
1:2

SC Marimex Kolín vs LHK Jestřábi Prostějov

0:0, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 30:14 Koukal (TS) – 40:48 Doležal (Ostřížek, Hanousek; 5/4), 48:33 Hašek (4/5). Rozhodčí: Svoboda, Mejzlík – Dědek, Maňák. Diváci: 812. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 22:26 (6:4, 8:15, 8:7). Zblokované střely: 11:7. Vhazování: 36:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Hampl, Gaspar, Piegl, Naar, J. Šedivý – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Ouřada, Koukal, Král – Síla, Moravec, Vrhel – D. Šedivý, Morong, Gajda.

Pavelka – Hanousek, Šidlík, Poledna, Drtil, Krejčí, Forman, Pěnčík – Burian, Ostřížek, Hašek – Illéš, Račuk, Doležal – Jiránek, Pitule, Fronk – Antoníček, Venkrbec, Maruna.

Kolínští hokejisté i přes vedení po dvou třetinách nezískali na domácím ledě žádný bod. Dobře rozehraný zápas pro Kozly soupeř z Prostějova otočil a odváží si na Moravu všechny body. Domácí budou mít šanci na reparát hned v pondělí 9.října, kdy do Kolína zavítá Horácká Slavia Třebíč.

Do utkání vstupovaly oba týmy se snahou navázat na úspěch v minulém zápasy, zejména hosté byli v dobré pohodě. Třikrát v řadě brali všechny body a od začátku utkání předváděli disciplinovaný výkon všech hráčů. První střelu v utkání měl ve druhé minutě na svědomí hostující Doležal, ale na Jakuba Soukupa nevyzrál. Ve třetí minutě byl vyloučen první hráč a to prostějovský Venkrbec, ale domácím se úvodní početní převaha nevydařila. Až do poloviny třetiny jsme sice viděli svižný hokej, ale bez vážnějších situací před oběma brankami. Výjimkou byla situace z 12.minuty, kdy se do šance snažila dostat domácí dvojice útočníků Král, Koukal, ale ani oni vážněji brankáře hostí Pavelku neohrozili. Na začátku 17.minuty se do šance dostával domácí Pajer, ale ani jeho střela nebyla gólová. Aktivita domácích vyústili v druhou přesilovku v utkání, která byla o poznání lepší než ta předchozí, ale opět bez využití a tak první dějství skončilo bez branek.

Druhá dvacetiminutovka přinesla na obou stranách více vzruchu než úvodní dějství. Domácí se bohužel nevyvarovali opět opakovaných vyloučení jako v posledním domácím duelu proti Sokolovu a od 24.minuty šli postupně za katr tři hráči. Hosté byli ve svých přesilovkách daleko dominantnější než Kozlové. Dokázali si vytvořit tlak, několik střel z první, ale bez úspěchu. A tak v sérii domácích vyloučení byla nejvýraznější šancí ta oslabených domácích, kdy se ve 30.minutě dostali Kolínští do přečíslení 3 na 2. Chvíli po skončení vyloučení domácích se řítil do samostatného úniku Pajer a byl faulován, za což bylo nařízeno trestné střílení. Jeho provedení se chopil domácí kapitán Petr Koukal a zakončením mezi Pavelkovy betony poslal Kozly do vedení - 1:0. Domácí ožili, vyvarovali se faulů a převzali aktivitu. Přišla také další přesilovka, ale ani v té se Kozlové neprosadili. Naopak do samostatného úniku se dostal prostějovský Ostřížek, ale na Soukupa nevyzrál. Závěr třetiny se nesl opět v duchu zbytečných faulů kolínských. Nejprve ve středním pásmu fauloval Vrhel a v následném oslabení obránce Kolmann. Závěr třetiny vyrovnání nepřinesl, ale hosté si do závěrečného dějství přenášeli výhodu 5 na 3.

Hosté se ihned po úvodním buly závěrečné třetiny usadili v domácím obraném pásmu. Čtyřicet šest sekund dvojnásobnou početní výhodu nakonec dokázali využít, byť až v momentě, kdy domácí hráč Vrhel již skákal na led. Ostřížkovu střelu Soukup betonem vyrazil, ale bohužel přesně na hokejku dobře postaveného Zdeňka Doležala, který se již v zakončení nemýlil a vyrovnal průběžný stav utkání - 1:1. Hosté ožili a donutili svoji aktivitou Kozly opět k faulům a získali další přesilovou hru. Ta se jim však málem stala osudnou, jelikož domácí útočník Síla svým důrazem se dostal do samostatného úniku, ve kterým byl faulován a to hned dvakrát. Jestřáby tak stihnul dvojnásobný trest v podobě dalšího trestného střílení a navíc dvouminutovým trestem. K druhému trestnému střílení se postavil opět domácí kapitán Petr Koukal. Nájezd na Pavelku tentokrát vedl z levé strany a když už se zdálo, že mu nic nestojí v cestě za druhým gólem, trefil tyč poloprázdné svatyně. A to nebylo vše. V následné přesilové hře domácích se do samostatného úniku dostal prostějovský Petr Hašek a situaci 2 na 1 vzal na sebe a poslal Jestřáby ve 49.minutě do vedení - 1:2. To byla studená sprcha pro Kolínské, ze které se dlouho nemohli vzpamatovat. Hosté začali kontrolovat výsledek a nikde se příliš nehnali. Domácí vyvíjeli snahu o tlak, ale největší šance na vyrovnání přišla opravdu až v závěrečné sekundě utkání. Kozlům se puk do branky podařilo dopravit, ale až několik málo okamžiků po vypršení řádné hrací doby. I přes chvilkové dohady a konzultace rozhodčích, zůstal v platnosti výsledek utkání, který svítil na světelné tabuli a Jestřábi se radují z další výhry.

Kozlům nezbývá nic jiného než na prohru co nejrychleji zapomenout a soustředit se na další důležité utkání. V pondělí 9.října přivítáme v Kolíně dalšího soupeře, tentokrát to bude nevyzpytatelná Horácká Slavia Třebíč. Utkání začíná v 18 hodin. Přijďte podpořit Kolínské hokejisty v dalším domácím zápase.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: My jsme věděli, že nás dnes čeká obrovsky těžký soupeř, jeden z adeptů na vítězství, alespoň to tady prohlašovali. Takže jsme se na to důsledně připravovali a myslím si, že jsme podali dobrý výkon. Bohužel v utkání rozhodli speciální formace. Věděli jsme, že soupeř má vynikající přesilovku a my jsme mu ji nabídli mockrát. To se v takovém utkání stát nemůže. Paradoxně, když hráli 5 na 3 tak jsme to ještě ubránili, s příchodem hráče na led jsme inkasovali. Pořád jsme věděli, že s tím zápasem můžeme něco dělat. Vedli jsme a tohle bylo jen vyrovnání. Dostali jsme příležitost v trestném střílení, které jsme bohužel neproměnili. Situace pokračovala přesilovou hrou. Namísto toho, aby jsme skórovali, tak jsme inkasovali. Myslím, že nás utkání stálo strašlivě sil, dali jsme do toho vše, co jsme mohli, ale nemáme nic. Dnes jsme zklamaní a nezbývá nám nic jiného než se z toho poučit. Nesmíme mít tolik vyloučených a udělat všechno líp, aby jsme nebyli tolikrát vyloučení. Těžko se mi tady teď o tom hovoří, protože je v nás hodně emocí. Dnes jsme byli kousek od toho, aby jsme bodovali a bohužel.

Martin Štrba, trenér LHK Jestřábi Prostějov: Obrovská úleva. Velké díky fanouškům za podporu. Prokázali jsme obrovskou vůli po vítězství. Zápas nebyl vůbec snadný. Spousta vyloučení a oslabení, střídalo se to. Bylo v tom hodně emocí. Ukázali jsme sílu, i když se zápas vyvíjí nelehce, tak umíme hrát i těžkých situacích a chvílích. Velký dík klukům, že to zvládli až do konce a jsme rádi za tři body.