Kozlové berou dva body na domácím ledě! V prodloužení přetlačili Třebíč

2:1p

SC Marimex Kolín vs SK Horácká Slavia Třebíč

0:1, 0:0, 1:0 – 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 44:21 Pajer (Moravec, Kolmann; 5/5), 63:57 Chalupa (Ouřada, Skořepa; 4/3) – 12:52 Berka (Poizl; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Štěpánek, Pěkný. Diváci: 575. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:21 (8:7, 14:5, 11:9). Zblokované střely: 10:8. Vhazování: 27:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Sestavy

Soukup – Pinkas, Kolmann, Hampl, Gaspar, Piegl, Naar, J. Šedivý – Dlouhý, Skořepa, Král – Chalupa, Vrhel, Ouřada – Síla, Moravec, Pajer – D. Šedivý, Morong, Lang.

Strmeň – Bořuta, Furch, Štebih, Vodička, Kříž, Poizl, Baláž – Dočekal, Bittner, Ferda – Vodný, Michálek, Michalčuk – M. Svoboda, Berka, Frömel – M. Svoboda, Horváth, Stehlík.

Kolínští si po nešťastné prohře proti Prostějovu spravili chuť, když porazili vítěze základní části z minulé sezóny, Třebíč, 2:1. Až do třetí třetiny sice prohrávali, ale díky trefě Lukáše Pajera se Kozlům povedlo vyrovnat a šlo se tak do prodloužení, kde dostali šanci v početní výhodě a ihned ji využili. Z domácího dvojzápasu si tak odnáší dva body.

Kozlové vstupovali do pondělního zápasu v sice velmi podobné sestavě jako do toho sobotního, složení pětek však vidělo spoustu změn. Nejvýraznější změnou v sestavě byla absence kapitána Kozlů, Petra Koukala, která ovlivnila právě i složení jednotlivých útoků.. V prvním útoku vedle Adama Dlouhého a Josefa Skořepy nahradil Lukáše Pajera Zdeněk Král. Lukáš Pajer se přesunul do třetí formace k mladému duu Vojtěcha Síly a Petra Moravce. Na křídlech Stanislava Vrhela ve druhé útočné formaci se ukázali Kryštof Ouřada a Matěj Chalupa. Ve čtvrté pětce nahradil Petra Gajdu Kryštof Lang. Obranné formace zůstaly ve stejném složení.

Oba týmy začaly utkání s velmi rychlým a aktivním hokejem, hra se však přelévala ze strany na stranu a ani jeden z týmu si nedokázal vytvořit větší šanci nebo souvislejší tlak, i přestože obě družstva dostala příležitost početní výhody. Jinak tomu nebylo ani ve 13. minutě, kdy z vlastní třetiny vyvážel kotouč Matěj Berka. S pukem se podél mantinelu dostal až na brankovou čáru útočného pásma a nenápadným zakončením načapal Jakuba Soukupa a našel skulinu mezi jeho betony. Nenápadnou akcí tak poslal Třebíč do vedení. Ve stejném spádu pokračoval i zbytek třetiny, domácím se sice podařilo zamknout Horáckou Slávii v útočném pásmu, ale díky dobré obraně hostů Kozlové puk za brankovou čáru nedostali a do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, když už po 25 sekundách střílel z kruhu Josef Skořepa, toho však Jan Strmeň bez většího problému vychytal. Ve vzoru první půl minuty pokračovala v podstatě celá prostřední část zápasu, když Kozlové v druhém dějství přestříleli Třebíčské 14 ku 5. V 25. minutě se Kolínští dostali do dosud své největší šance, Lukáš Pajer z bezprostřední blízkosti totiž orazítkoval tyč. Do další velké šance se dostal Michal Gaspar, který dorážel střelu Kryštofa Ouřady, brankář hostí si však s dorážkou poradil a Kolínští tak i podruhé šli do kabin s jednogólovým mankem.

Do třetí části utkání Kolínští měli jasný cíl, vyrovnat skóre zápasu. To se povedlo ve 45. minutě, když nejprve založili útok ve své obranné zóně a po dvou nahrávkách ve středním pásmu se na levé straně k puku dostal Lukáš Pajer, ten se podruhé v zápase už nemýlil a mezi nohami obránce přesně trefil roh branky hostů. Ihned po gólu Kozlů se do úniku dostal Michal Vodný, byl však faulován Zdeňkem Králem a bylo tak nařízeno trestné střílení. Nájezdu se ujal sám Michal Vodný, který si sice vymíchal Jakuba Soukupa, ale pak minul vedle tyče branky domácích. Oba týmy se snažili vzít si vedení na svoji stranu, proti tomu však vždy byla obrana soupeře a stav po základní hrací době byl nerozhodný, 1:1.

I přes obvyklý ráz prodloužení 3 na 3 se ani jeden z týmu nedokázal dostat do významnější šance. Ve čtvrté minutě však fauloval Michal Vodný a dal tak Kozlům přesilovou hru 4 na 3. Kolínští nejprve pouze kombinovali v útočném pásmu, pak se však puk dostal k Josefu Skořepovi a už to vypadalo, že o něj Středočeši za brankou soupeře přijdou, ale velezkušený útočník poslal puk do rohu ke Kryštofu Ouřadovi, který našel úplně volného Matěje Chalupu, ten už pak měl práci jednoduchou a střelou do poloodkryté branky rozhodl zápas.

Kolínští si tak do tabulky přičetli další 2 cenné body. Zůstali tak na 10. místě, bod za 9. Litoměřicemi, kde odehrají 11. kolo Chance ligy ve středu 11. října od 17:30. 2 body ztrácí na Jihlavu, Zlín a Třebíč a v případě výhry proti Litoměřicím by se tak mohli posunout o několik příček výše. První je stále Poruba, která si poradila s nováčkem ze Znojma vysoko 7:2.

Přijďte Kozly podpořit v jejich dalším domácím zápase v sobotu 14. října od 17:00, kdy do Kolína zavítá ambiciózní Vsetín!

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný - Horácká Slávie Třebíč: Vyrovnaný zápas, na obou stranách kralovali brankáři. Proto takový výsledek, těch šancí bylo na obou stranách více a ve třetí třetině jsme měli výhodu penalty, nedali jsme a pak jsme šli v prodloužení do tří a dostali jsme rozhodující gól. Domácí berou bonusový bod, my vezeme z venku jeden a budeme se připravovat na středeční zápas.