Z Litoměřic se vracíme bez bodů, domácí rozhodli ve třetí třetině

4:2

HC Stadion Litoměřice vs SC Marimex Kolín

0:1, 2:0, 2:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 22:09 Costa (Kordule; 5/5), 33:04 Sihvonen (Černohorský, Ton; 5/5), 44:01 Korkiakoski (Svoboda, Krutil; 5/4), 56:48 Costa (Toman, Černohorský; 5/5) – 10:32 Vrhel (Ouřada; 5/5), 40:47 Skořepa (Němec, Kolmann; 5/4). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Belko, Kotlík. Diváci: 693. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:23 (12:9, 8:10, 18:4). Zblokované střely: 6:9. Vhazování: 40:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Sestavy

Pařík – Krutil, Tomek, Strejček, Husák, Černohorský, Aubrecht, Pavlák – Svoboda, Jícha, Guman – Ton, Kuťák, Sihvonen – Toman, Korkiakoski, Koláček – Vitouch, Costa, Kordule.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Hampl, Gaspar, Piegl, J. Šedivý, Němec – Dlouhý, Skořepa, Král – Vrhel, Morong, Ouřada – Síla, Moravec, Pajer – D. Šedivý, Bernat, Lang.

Kozlové v dalším venkovním utkání byli dlouho aktivnější než domácí. Na začátku třetí části dokázali ještě vyrovnat, ale domácí Stadion rozhodl v přesilovce o tom, že všechny body zůstanou v Litoměřicích. Další utkání čeká Kolínské v sobotu na domácím ledě proti Vsetínu.

První polovina úvodní třetiny zápasu se nesla v duchu nepřesností z obou stran. Nejvýraznější příležitost Kozlů měl ve třetí minutě Zdeněk Král, který jel po pravé straně a před brankou hledal najíždějícího Josefa Skořepu, ale přihrávka přes bránícího hráče byla nepřesná. Většina šancí hostí končila bojem o puk u mantinelu, díky výborné obranné práci Kozlů. Nadále se ke kotouči po levé straně branky se dostal Jakub Šedivý, ale gólmana Paříka neprostřelil. Do souboje se ve středním pásmu dostal Sihvonen s Petrem Moravcem, ale útočné pásmo se mu vybojovat nepovedlo. Hosté se po chybě v obraně dostali ke kotouči, Kryštof Ouřada svou tvrdou střelou Paříka tolik nepřekvapil, ale Stanislav Vrhel svou dorážkou už ano. Tak v jedenácté minutě Kolín mění skóre ve svůj prospěch - 0:1. Pro hosty následovala přesilovka, kterou ale nedokázali využít. První šance Kališníků skončil v lapače Jakuba Soukupa. Nakonec třetiny si i domácí vybojovali početní výhodu. Stav po prvním odchodu do kabin 0:1.

Po přesilovce Litoměřic, která končila až ve druhé dvacetiminutovce, se domácí zdrželi v útočném pásmu. Kordule projel kolem levého mantinelu a poslal kotouč před prázdnou bránu, kde snadnou střelou vyrovnal Kale Costa - 1:1. Ihned poté si hosté zahráli další přesilovou hru, ani tu se jim nepovedlo využít ve svůj prospěch. Kolín se oproti první třetině musel více bránit a dávat si pozor na rozjeté hráče Stadionu. Pavel Kordule se dostal do šance, bekhendem vystřelil od mantinelu, ale hostující brankář Jakub Soukup puk vyrazil. Kozlové se po nějaké době opět usadili v útočném pásmu, ale ani jeden z jejich pokusů o změnu skóre nevyšel. Získali ale přesilovou hru, když bývalý kolínský hráč Markus Korkiakoski sevřel puk ve své ruce. Litoměřice své oslabení nejen, že ubránili, ale nedlouho na to se i prosadili. Domácí se dostali do útoku a přihrávku před branku dostal Černohorský, který po kličce přihrál Riku Sihvonenovi a ten procpal puk až za brankovou čáru - 2:1. Kozlové se hnali za vyrovnáním. Do nebezpečné situace si najel Lang, který nakonec střílel, ale brankáře domácích neprostřelil. Na konci periody si i Kozlové zahráli přesilovou hru, kterou dohrávali ve třetí dvacetiminutovce. Po druhé třetině se skóre otočilo na stranu domácích, kteří se ujali vedení 2:1.

Kozlové využili pokračující přesilovku z druhé třetiny a vyrovnali. Štěpán Němec poslal střelu po ledě a Pařík jeho střelu zneškodnil, ale na bekhendovou dorážku Josefa Skořepy už nestačil - 2:2. Domácí poté dvakrát vystřelili od modré čáry, ale oba jejich pokusy Jakub Soukup vychytal. Stadion si vybojoval další přesilovku, kterou vzápětí i využil. Do vedení svůj tým poslal Markus Korkiakoski, který zakončoval od brankové čáry téměř z nulového úhlu - 3:2. Domácí pokračovali v tlaku a Kolín se jen bránil. Kozlové se znovu dostali do oslabení, které nakonec ubránili. Přemysl Svoboda dopravil kotouč do útočného pásma a nahrál Kordulemu, který udělal kličku a ocitl se sám před Soukupem, ale neprostřelil ho. V této chvíli se hrálo velice vyrovnaně. Petr Moravec projel po pravé straně, ale musel kvůli bránícímu hráči zakončovat bekhendem a trefil jen boční síť. Skóre navýšily Litoměřice. Podruhé se v utkání prosadil Kale Costa, který tečoval nahození od modré - 4:2. Na konci třetiny si ještě domácí zahráli i dvě přesilové hry, které však nevyužili. Kozlové se v závěru pokusili i o hru bez brankáře, ale již neskórovali.

Kolínští tak na pondělní vítězné utkání nenavázali a šanci na další body do tabulky tak budou mít v sobotu 14.října, kdy na domácím stadionu přivítají od 17 hodin ambiciózní tým Vsetína. Přijďte tedy v sobotu všichni podpořit kolínské hokejisty v atraktivním utkání.

Ohlasy trenérů

František Ptáček, trenér HC Stadion Litoměřice: Do zápasu jsme vstoupili ze začátku tak, jak jsme si představovali. Pak jsme z nějakého důvodu přestali hrát tak, jak jsme si řekli. Soupeř začínal mít převahu a bylo to pro nás těžké. Ve druhé třetině jsme začali zase hrát tak, jak jsme chtěli, jednoduše, dostávat to za soupeře a hodně střílet. Ve třetí třetině se to jen potvrdilo a díky tomu jsme celý zápas vyhráli.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Gratulujeme soupeři. Viděli jsme jeho sílu, na což jsme se myslím dobře připravili a první třetinu jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme vedli. V hlaváh hráčů došlo asi k nějakému uspokojení, že si tady budeme střílet góly, jak se nám zachce a soupeř nás od druhé třetiny přehrával, nestíhali jsme jeho nájezdy na naši bránu a po zásluze se dostal do vedení. Na začátku třetí třetiny jsme vyrovnali výsledek i hru, ale následně jsme udělali nesmyslné fauly, za které nás soupeř potrestal. Jsme z našeho výkonu zklamaní.