Kozlové nestačili na Valachy, třetí třetina rozhodla o výsledku

14.10.2023
2:3

SC Marimex Kolín vs VHK ROBE Vsetín

0:0, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 26:15 Chalupa (5/5), 39:01 Moravec (Němec, Dlouhý; 5/5) – 30:43 Larsen (Jandus, Kern; 5/5), 43:16 Kern (Jandus, Holec; 5/5), 46:35 Hrňa (Půček, Smetana; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Micka – Beneš, Maňák. Diváci: 1252. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 38:29 (8:6, 18:10, 12:13). Zblokované střely: 9:6. Vhazování: 33:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Hampl, Němec, Piegl, Naar, J. Šedivý – Dlouhý, Skořepa, Moravec – Chalupa, Vrhel, Ouřada – Síla, Koukal, Pajer – D. Šedivý, Morong, Lang.

Romančík – Staněk, Larsen, Smetana, Jenáček, Hryciow, Kojo, Petrovický – Jonák, Bērziņš, Rob – Půček, Dědek, Hrňa – Holec, Kern, Jandus – Bláha, Kratochvil, Vaňo.

Součástí 12. kola Chance Ligy bylo utkání mezi druhým Vsetínem a desátým Kolínem. Do zápasu oba týmy vstoupili velmi aktivně a k vidění byl divácky velmi atraktivní rychlý hokej. Kozlové vedli po čtyřiceti minutách 2:1, ale ve třetí části byli lepším týmem Valaši, kteří se během čtyř minut trefili dvakrát a otočili průběh utkání.

Do sestavy Kozlů se v tomto utkání vrátil jejich kapitán Petr Koukal, který vynechal poslední dvě utkání kvůli nemoci, na druhou stranu jim však chyběl Zdeněk Král. V útoku Kolínských stále vypomáhal Matěj Chalupa z partnerského Hrade Králové, ale v obranných řadách už nenastoupil Michael Gaspar, který za Kolín nastupoval proti Třebíči a Litoměřicím.

Do zápasu vstoupili oba týmy velmi aktivně a už od začátku byl k vidění velmi rychlý hokej. V úvodu si více šancí dokázali vytvořit Kozlové, tu největší na začátku páté minuty, když však skvělý zákrok vytáhl slovenský brankář Patrik Romančík. Poté však následovala pasáž zápasu, kdy se hra pouze přelévala ze strany na strany, a i přes velkou aktivitu obou týmů, se nikdo nedokázal dostat k větší šanci. A to ani, když Vsetínští zamkli Kozly ve své útočné třetině. Celé první dějství provázela velká obětavost a dobré napadání hráčů na obou stranách.

Druhou část zápasu začali lépe Kolínští, kteří nejprve ubránili početní výhodu Vsetína ještě z první třetiny, na což pak navázali vlastní přesilovkou, ve které nejprve z pravé strany přes stínícího hráče dobře střílel Stanislav Vrhel, jeho střela však skončila v lapačce Patrika Romančíka. Ten si poté poradil a se střelou Lukáše Pajera z vrcholu kruhu, kterou vyrazil do rohu. Lukáš Pajer se poté po nahrávce Petra Koukala dostal do velké šance, ale střelou z první z mezikruží minul branku hostí. Na druhé straně se do šance dostal dánský obránce Mads Larsen, kterému nahrával na pravé křídlo Bērziņš, branku však těsně přestřelil. Skóre se změnilo až v 27. minutě, když puk ze třetiny vyvážel Matyáš Dědek, který chtěl křižnou nahrávkou najít svého spoluhráče, ale Matěj Chalupa jeho úmysl vystihl a puk zachytil a poté krásnou stahovačkou a střelou k tyčce nad beton Romančíka poslal Kozly do vedení. Následovalo několik dalších šancí domácích, kteří mohli zvýšit už o dvě minuty později, když Petr Koukal našel skvělou nahrávkou Vojtěcha Sílu, ten však v samostatném úniku brankáře hostí nepřekonal. Slovenský brankář si poté o další dvě minuty později famózně poradil i s Petrem Kolmannem, kterého skvěle našel Kryštof Lang úplně volného. V polovině utkání tak byli lepším týmem Kozlové, které však strnul gól Valachů, který přišel z ničeho nic. Vsetínští založili svůj útok ve středním pásmu a ocitli se v úniku 3 na 2, dobře se však vrátili Kolínští a hráče si pokryli, až na jednoho, po pravé straně si sjížděl bek Mads Larsen, kterého nahrávkou z otočky našel Tomáš Jandus, a střelou nad rameno překonal Jakuba Soukupa. Gól jakoby, dodal Valachům energii a Kozly strnul, průběh zápasu se začal otáčet a hosté si vytvořili tlak v pásmu obranném domácích, ty zachránili pouze dobré bloky a zákroky Jakuba Soukupa. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za vyrovnaného stavu, když od modré po zemi střílel Štěpán Němec a jeho střelu krásně tečoval Petr Moravec, který svým prvním gólem v této sezóně vrátil modrobílým vedení.

Už od začátku třetího dějství byl aktivnějším týmem Vsetín. Byli to však Kolínští, kdo se dostal do větší šance, když Petr Moravec hledal před brankou Adama Dlouhého, skvělý zákrok však vytáhl Patrik Romančík. Aktivita hostů však pokračovala a Valaši se ve 44. minutě dostali do úniku 2 na 1. Tomáš Jandus prostrčil puk na Jana Kerna, se kterého první střelou si Jakub Soukup sice poradil, ale na dorážku z téměř nulového úhlu už nedosáhl. Gól hostů opět jakoby, Kozly strnul a aktivita Valachů vedla už o 3 minuty a 5 sekund později k obratu skóre zápasu. Zelenožlutí se znovu dostali do úniku 2 na 1. Tentokrát to byl Roman Půček, který našel kapitána Valachů Erika Hrňu, který zkušeně zakončil do levého horního rohu branky. Vyrovnat Kolínští mohli už o necelé dvě minuty později, když fauloval vsetínský Luboš Rob. Nejprve se domácí sice nemohli usadit v útočném pásmu, ale s nástupem druhé přesilovkové lajny se jim podařilo zamknout obránce Vsetína v útočném pásmu, skvělý Romančík si však s pokusy Středočechů poradil. Od té chvíle se i přes velkou snahu nedokázali dostat do velké šance, k čemuž nedopomohly ani dvě vyloučení Kozlů. Kolínští to sice v závěru utkání zkoušeli v šesti, ale ani to nestačilo a Vsetínští zaznamenali čtvrtou výhru v řadě.

Valaši se tak dotáhli na první Porubu, která padla proti Prostějovu 0:3, s 28 body a Kolínští zůstali osamocení na 10. místě se 14 body. Další zápas Kozlové odehrají v pražském Edenu, kam fanklub Kolína pořádá vlakový výjezd, proti Slávii ve středu 18. října od 18:00.

Jiří Weintritt, trenér VHK Robe Vsetín: My jsme do našeho proto gólu ve druhé třetině jsme byli horším týmem. Byli jsme vždy o krok pozdě, soupeř byl aktivnější. My jsme za půlku utkání měli 5 nebo 6 střel na branku. Ten první gól nám pomohl. Poté jsme ve třetí třetině v páté minutě stáhli hru na tři lajny, což nám ještě pomohlo k nějakým šancím, které jsme využili a odvážíme si 3 body, ikdyž pro nás bylo toto utkání ve vile náročné.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Dnes jsme zase hrozně zklamání, protože si myslím, že jsme předvedli velmi dobrý výkon, ale bohužel nejsme obměnění ani jedním bodem a to nás hrozně štve, protože doopravdy ta naše střelecká impotence je strašidelná a my jsme si vypracovali proti Vsetínu, který patří k favoritům soutěže spoustu šancí. Bohužel podařilo se nám proměnit jen dvě a to bylo na Vsetín málo a to nás hrozně mrzí, kór když jsme ještě do třetí třetiny šli za stavu 2:1 pro nás a pak jsme soupeři nabídli dvěma chyby otočit výsledek a v závěru, když jsme se snažili o možné a nemožné tak se nám to nepodařilo. Vsetín dneska odváží body domů. Je to ale těžké, protože když se podíváme na tabulku a vidíme kolik jsme vstřelili branek, tak je to zarážející a musíme na tom pracovat, aby se tohle změnilo, protože bez gólů nejsou body a kdyby jsme měli v současné chvíli o pár gólů vstřelených více, tak máme podstatně více bodů. Tohle nás hrozně sráží a spoléhat na to, že budeme vyhrávat 1:0 nebo 2:1 celou sezónu nejde. Musíme na tom pracovat a toto zlepšit a já doufám, že se to lepšit bude a výsledky budou pozitivnější a přibudou nám nějaké body do tabulky.