18.10.2023
3:1

HC Slavia Praha vs SC Marimex Kolín

1:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 04:17 Kulda (Slavíček, Beran; 5/4), 40:28 Všetečka (Kulda, Žejdl; 5/5), 59:41 Kulda (Holý; 5/5) – 07:23 Král (Koukal, Vrhel; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Štěpánek, Teršíp. Diváci: 673. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:36 (5:11, 9:10, 13:15). Zblokované střely: 10:18. Vhazování: 29:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Volevecký – Žovinec, Eliáš, Hrdinka, Holý, Klikorka, Kajínek, Kremláček – Všetečka, Žejdl, Kulda – Beran, Knotek, Průžek – Slavíček, Helt, Brož – Havrda, Slavík, Strnad.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Piegl, Němec, J. Šedivý, Gaspar, Naar – Dlouhý, Skořepa, Moravec – Vrhel, Koukal, Král – Chalupa, Morong, Ouřada – Síla, D. Šedivý, Lang.

Střelecká převaha opět vítězství nepřinesla. Z Edenu bohužel body nevezeme.

Se změnami v sestavě se dnes hráči SC Marimex Kolín představili v Edenu proti domácí HC Slavii Praha. Kozlové, ač se mohou pyšnit statisticky nejlepším oslabením v letošním ročníku Chance ligy, první přesilovku soupeře ve 4. minutě bohužel neubránili. Když po kombinaci rychle hrajícího Slavíčka a Berana zakončil z pravého kruhu Edgars Kulda -1:0. Kozlové, ale na gól soupeře dokázali rychle odpovědět, když Petr Koukal v osmé minutě pohotově přihrál na rozjetého Zdeňka Krále a ten na levé straně vypálil do odkryté branky. -1:1. Poté byla hra vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Další větší šance domácích nastala v další přesilovce, když Klikorka vystřelil od modré čáry, ale trefil jen helmu Jakuba Soukupa. Zanedlouho byl ve velké šanci i Kolín. Petr Moravec vystřelil z otočky, Voleveckého ale nepřekonal. Konec první třetiny 1:1.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se do útoku hnali Kozlové, ale střelu Jakuba Naara zblokoval domácí obránce. V šanci byl poté domácí tým, když Filip Helt vyhrál bruslařský souboj za vyhozeným pukem a přihrávkou dozadu ještě hledal Brože. Toho ale ke střele hostující obrana nepustila. Následně si Zdeněk Král v rohu kluziště obhodil Dušana Žovince, poslal puk na modrou, ale střela kolínského obránce skončila pod lapačkou slávistického brankáře. V další gólové šanci si Lukáš Strnad zpracoval odražený puk u mantinelu a vydal se proti Soukupovi, ale ten puk vyrazil. Kolín se ocitl v přesilové hře, ale paradoxně to byli hráči Slavie, kdo jako první založili útok. Jeden z hráčů však v pádu netrefil dostatečně puk. Tomáš Knotek naznačil střelu, udělal kličku a zmátl kolínského obránce. Soukup ale zůstal v klidu a celou situaci perfektně vyřešil. Stav po druhé třetině 1:1.

Již v prvních chvílích poslední části zápasu se skóre otočilo ve prospěch domácích. Kulda dopravil puk do útočné třetiny, kde se ho ujal Robin Všetečka a poslal svůj tým do vedení - 2:1. V dalším průběhu hráč Slavie zachyboval a umožnil Kolínu si zahrát přesilovou hru. Hosté tuto možnost ale ve vyrovnání nedokázali proměnit. Dále se domácí Holý naskytl sám na pravé straně. Jeho střelu však znovu zneškodnil kolínský brankář. Hra se pohybovala spíše v útočném pásmu domácích, Kozlové dokázali vytvořit gólové příležitosti, ale k vyrovnání nevedly. Snad všichni Kolínští se v jednu chvíli ocitli před brankou, ale bohužel pro ně puk za záda Voleveckého nedostali. Domácím se také poštěstilo a zahráli si přesilovou hru po vyloučení Matěje Moronga za krosček. Ale v oslabení se Kolínu povedlo dostat se do útočného pásma, jejich útok změnou skóre ale neskončil. Ke konci poslední třetiny se začali hosté usazovat častěji v útočném pásmu. Tímto způsobem si byli schopni vybojovat i další početní výhodu. Vsítit gól se jim již bohužel nepodařilo a tak výsledek zpečetil do prázdné kolínské branky druhým gólem v zápase Edgars Kudla - 3:1.

Kolínští tak opět doplatili na nízkou střeleckou produktivitu a z Prahy se vrací bez bodu. Na protrhnutí střelecké smůly budou mít další příležitost v sobotu 21.října, kdy jedou za Zubry do Přerova, kde zahájí druhou čtvrtinu letošní Chance ligy.

Na další domácí zápas se potom mohou fanoušci Kolína těšit hned v pondělí 23.října, kdy v rámci fanouškovské akce OBCE FANDÍ KOZLŮM, přivítají od 18 hodin momentálně vedoucí celek tabulky - HC RT TORAX PORUBA. Přijďte všichni podpořit Kozly v zápase proti lídrovi soutěže.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Utkání se mi samozřejmě nehodnotí snadno. Jeli jsme sem s velkým cílem, odvést body do Kolína. Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli velice dobře, vyrovnaně. Bohužel jsme na začátku první třetiny dostali branku. Pořád jsme se tlačili, ale nebyli jsme produktivní. Soupeř dokončil své dílo. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. Rozhodlo štěstí a střelecké umění. S tím máme od začátku sezony problém. Máme asi 24 vstřelených branek za první čtvrtinu, což je průměr pod dva góly na zápas. Pokud toto nezlepšíme, tak ty zápasy vyhrávat nebudeme. Hrajeme dobře do defenzívy, máme skvělého gólmana, ale prohráváme o gól. Máme už takhle asi 6 zápasů. Musíme na tom pracovat, ale zatím se to nelepší. Budeme doufat, že se to zlepší. Do příštích zápasů snad budeme úspěšnější.

Pavel Kolařík, HC Slavia Praha: Já musím souhlasit. Kolín moc gólů nedává. My jsme samozřejmě velice rádi za 3 body před našimi diváky. Skvěle odehrané, ale musím opět souhlasit, že Kolín byl v prvních dvou třetinách lepším týmem. Samozřejmě jsme si pomohli prvním gólem, rozehranou přesilovkou. Chtěli jsme na to navázat, nějaké šance tam byly, ale na 2:0 jsme neodskočili, soupeř srovnal na 1:1. Ta druhá třetina byla nahoru a dolů. Musíme hrát více chytře, nesmíme být takhle rozlítaní. Naštěstí jsme na začátku třetiny dali gól, ale závěr jsme si hrozně zkomplikovali zbytečným vyloučením. Soupeř měl závěr 6 na 4, který jsme naštěstí ubránili. Děkuji klukům za bojovný výkon.