Gól 6 vteřin před koncem rozhodl o čtvrté prohře Kozlů v řadě

1:0

HC ZUBR Přerov vs SC Marimex Kolín

0:0, 0:0, 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 60. Hejcman (Tomi) . Rozhodčí: Skopal, Kubičík – Kleprlík, Blažek . Vyloučení: 4:5 . Bez využití . Střely na branku: 39:40 . Zblokované střely: 7:3 . Vhazování: 37:30 .

Sestavy

Postava (Stuchlík) – R. Černý, Zeleňák, Chroboček, Krisl, J. Adámek, Kudělka, Cubo – Indrák, Pechanec, Jak. Svoboda – Tomi, Hejcman, Ministr – Mácha, Chludil, Goiš – Jan Svoboda, Nemec, Tarnoczy.

Soukup (Šatný) – Gaspar, Kolmann, Piegl, Š. Němec, J. Šedivý, Pinkas, Naar – Chalupa, Koukal, Z. Král – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Vrhel, P. Moravec, Ouřada – Síla, Morong, K. Lang.

Kolínští se v sobotní podvečer představili v srdci Moravy, Přerově. Zápas byl vystoupením brankářů, když první gól i přes velkou střeleckou aktivitu obou týmu padl až v poslední minutě. Kozlové tak vstoupili do druhé čtvrtiny sezóny neúspěšně a padli po čtvrté v řadě a šanci nepříznivou sérii prolomit budou mít na domácím ledě v pondělí od 18:00 proti Porubě.

Zubři a Kozlové do střetnutí vstupovali ze sousedících příček tabulky, ale i tak je od sebe dělilo 5 bodů. Devátý Přerov měl po 13 zápasech 19 bodů a desátí Kozlové pouze 14. Oba týmy se snažili napravit prohru ze středečních utkání.

Kolínští sobotní utkání odehráli ve velmi podobné sestavě té, ve které nastoupili proti Slávii. Jedinou změnou byl návrat Lukáše Pajera, střelce dvou vítězných gólů, který nahradil Daniela Šedivého. Na druhou stranu se však opět změnilo složení útočných formací. Malá změna nastala v obranných párech, kde Michael Gaspar nahradil Matěje Pinkase po boku Petra Kolmanna a Pinkas si zahrál s Jakubem Šedivým.

Oba týmy se v průběhu sezóny potýkají s málo vstřelenými góly, když Kozlové ve 13 zápasech vstřelili pouze 24 branek a Přerovští jen o 4 více. Překvapením tak nebyl vyrovnaný stav 0:0 po první třetině. Už ve 2. minutě se sice do šance dostal Kryštof Ouřada, který je jedním z nejproduktivnějších hráčů Kozlů s čtyřmi asistencemi a jedním gólem, po nahrávce v úniku 2 na 1 se mu však jeho druhý gól v sezóně přidat nepovedlo, když nedokázal vystřelit. Na to navázala série několika střel a šancí na obou stranách. Blízko ke gólu byl na druhé straně čtyřiatřicetiletý útočník Jiří Goiš, jehož střela však přeletěla branku Jakuba Soukupa. I přes bezbrankový stav první třetina byla plná akcí na obou stranách a oba týmy zkoušeli pozornost soupeřova brankáře ze všech možných pozic. Kolínští sice přestříleli Přerovské 15:12, ale nebezpečnějším týmem v prvním dějstvím byli domácí. Nejblíže ke gólu se dostal Richard Nemec, který svou střelou překonal hostujícího brankáře, ale Kozly zachránila horní tyč.

Ve stejném sledu pokračovala i druhá třetina, kde i přes velkou střeleckou aktivitu gól nepadl. Za kratší konec oproti první třetině tahal tým z Hané, když už po 25 vteřinách sice dostali šanci si zahrát početní výhodu, ale k žádné nebezpečnější akci se nedostali. Na druhé straně se do dvou velkých šancí rychle po sobě dostali Kozlové, když nejprve přihrávku od Matěje Moronga v úniku 2 na 1 nezpracoval Kryštof Lang a poté když se jeden z nejméně střílejících útočníku Kozlů, Vojtěch Síla, ocitl osamocený před skvěle chytajícím Michalem Postavou, střelou z otočky však gólmana domácích nepřekonal. Následovala série vyloučení na obou stranách. Oba týmy jsou velmi vyrovnané ve většině statistik a jinak tomu není ani s využitím přesilových her, se kterým se oba týmy v této sezóně bojují. Kozlové jsou 4. nejhorším týmem v přesilovkách s procentuálním využitím pouze 11,11%. O moc lépe na tom nejsou ani Zubři, kteří využijí pouze 12,77% početních výhod. Statistiku si ani jeden z týmů ve druhé třetině vylepšit nedokázal. Nejblíže tomu byli Kolínští po kombinaci v útočném pásmu, střela však skončila pouze mezi betony Michala Postavy. Naopak se ve vlastním oslabení do úniku dostal Lukáš Chludil, svou lapačkou ho však zastavil Jakub Soukup. Už to vypadalo, že se třetina dohraje v klidu, když se k vyraženému puku dostal Jiří Goiš, osamocený před brankou hostů však nedokázal ani na dvakrát překonat Soukupa. O necelých 40 sekund později se do úniku na druhé straně dostal Matěj Chalupa, ten si ale na domácího brankáře nevystačil a oba gólmani tak šli do kabin po druhé části stoprocentní.

Začátek třetí části pokračoval ve stejném motivu jako druhá polovina té druhé. Na obou stranách jsme mohli vidět hru speciálních formací. Ve vlastním oslabení se opět do šance dostali domácí, když Kozlové chybovali v rozehrávce a úplně sám se na Soukupa řítil Vojtěch Tomi. Kolínský brankář však odhadl záměr přerovského útočníka a skokem mu vypíchl kotouč. Skvělý zákrok Soukup vytáhl i v 50. minutě, kdy ramenem vyrazil střelu Jiřího Goiše. Do úniku se v oslabení v 45. minutě řítili i Kozlové, ale Zubři rychle směr hry rychle otočili a byli to oni, kdo se ocitl v úniku 2 na 1, do zakončení se však nedostali. Na druhé straně se vytáhl skvělými zákroky Michal Postava, když nejprve v 53. minutě betonem zamezil přihrávku před úplně odkrytou brankou a poté když vyrážečkou zastavil skákající puk, který směřoval za jeho záda. Oba týmy se v posledních minutách zápasu dostali k několika střelám, ale brankáři zůstali stoprocentní. Zápas už směřoval do prodloužení, když se 7 vteřin před koncem vhazovalo po levici Jakuba Soukupa po vyhození puku ze hřiště. Vojtěch Tomi uspěl na vhazování a odražený puk se dostal přímo na hůl Darka Hejcmana, který střelou zápěstím z první trefil přesně roh Soukupovi branky a necelých 6 vteřin před koncem prvním gólem zápasu rozhodl o výsledku.

Přerovští si tak doma nechávají všechny 3 body a Kozlům odskakují na rozdíl 8 bodů. Kolínští zůstávají na 10. místě v tabulce Chance Ligy a se 24 vstřelenými brankami jsou nejméně produktivním týmem české druhé nejvyšší soutěže.