Pátá prohra Kozlů v řadě, padli proti Porubě

23.10.2023
3:5

SC Marimex Kolín vs HC RT TORAX Poruba 2011

1:0, 2:3, 0:2

Branky a nahrávky: 10:55 Koukal (Chalupa, Král; 5/5), 30:48 Chalupa (Koukal; 5/5), 34:53 Moravec (Piegl; 5/4) – 25:34 Berisha (Adamec, Krenželok; 5/5), 33:46 Šoustal (Gutwald; 5/5), 39:30 Šoustal (Střondala, Klimíček; 5/5), 52:11 Tvrdoň (O. Šedivý, Mrázek; 5/3), 57:49 Tvrdoň (5/5). Rozhodčí: Čáp, Jechoutek – Beneš, Maštalíř. Diváci: 1025. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:30 (12:6, 6:13, 6:11). Zblokované střely: 7:3. Vhazování: 29:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.

Kiviaho – Pinkas, Kolmann, Hampl, Němec, Piegl, J. Šedivý – Chalupa, Koukal, Král – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Vrhel, Moravec, Ouřada – Síla, Morong, Lang.

Dolejš – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald – Adamec – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Vehovský – Gřeš, Vachovec, Klímek – O. Šedivý, Krenželok, Mrázek.

Kozlové na domácím ledě sice třikrát vedli, ale Porubští si díky dvěma trefám slovenského útočníka Marka Tvrdoně zajistili tři body. Tým z Ostravska tak potvrdil svou roli favorita a podruhé v sezóně porazil tým z Kolína. Pro Kozly to byla pátá porážka v řadě, šanci tuto sérii přerušit budou mít proti Jihlavě v Pelhřimově ve středu 25. října od 17:30.

Od prvních chvil první třetiny jsme mohli vidět velmi kontaktní a svižný hokej. První zákrok si kolínský brankář připsal již v první minutě zápasu. Jeden z porubských hráčů vystřelil z pravé strany, ale Kiviaho jeho střelu zachytil do své lapačky. Jako první na sebe vzal šanci kolínských Matěj Pinkas. Udělal kličku a na modré čáře vystřelil. Střela ale postrádala dostatečnou razanci a byla Brankářem Dolejšem pokryta. Další šance Kozlů, už za brankovou čáru došla. O první gól zápasu se postaral kapitán týmu Petr Koukal, po přesné přihrávce Matěje Chalupy. Následovala řada vyloučení na obou stranách. Možná i to vedlo k menším šarvátkám a soubojům mezi hráči. Stav po první třetině byl příznivější pro Kozly 1:0.

Na začátku druhé periody se střelecky prosadil i hostující celek. V přesilové hře se po nahrávce od mladého Adamce prosadil Aaron Berish a vyrovnal skóre. Kozlové ale odpověděli pět minut po obdrženém gólu. Matěj Chalupa získal kotouč v útočném pásmu a svou dobře promyšlenou a perfektně zakončenou individuální akcí překvapil Daniela Dolejše. Bohužel další šance z hokejky Tomáše Šoustala skončila opět vyrovnáním. V čase 33:46 při samostatném úniku překonal Henriho Kiviaha. Následně byl vyloučen Adam Sedlák za držení. Šanci v přesilové hře Kolínští využili. Petr Moravec dostal přihrávku a od modré čáry perfektně trefil horní roh Dolejšovy branky. Ke konci druhé třetiny se Porubě povedlo opět srovnat skóre. V gólové příležitosti se ocitl již zmiňovaný Tomáš Šoustal a využil ji. Po druhé dvacetiminutovce oba týmy odcházely do kabin s vyrovnaným skóre 3:3.

Už od prvních chvil poslední třetiny zápasu jsme mohli vidět snahu obou týmů, aby se prosadili a odskočili tomu druhému. Jednu z větších šancí dostal Petr Mrázek, který zakončoval z úhlu, ale domácí brankář jeho střelu pokryl. K další možnosti změnit skóre se dostali domácí. Dostali se do přečíslení na jehož konci se snažil prosadit kličkou Kryštof Lang, při zakončení mu ale sjel puk z čepele a jeho pokus o navýšení gólového účtu Kozlů nevyšel. Dále se hosté dostali do přesilové hry pět na tři a tu využili. Bod si za tuto akci připsal Marek Tvrdoň. Pokračovala ještě druhá přesilová hra, ale tu hosté neproměnili v další navýšení skóre. Kozlové na závěr utkání vyzkoušeli power-play, ale bohužel pro něj v čase 57:49 skóroval Marek Tvrdoň do prázdné branky domácích.