Kozlové z utkání s Jihlavou přivezli jeden bod

3:2p

HC Dukla Jihlava vs SC Marimex Kolín

1:0, 1:2, 0:0 – 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 02:09 Pořízek (Cachnín, Čachotský; 5/5), 25:52 Krajc (Menšík; 5/5), 63:03 Cachnín (Menšík; 3/3) – 33:19 Kolmann (Morong, Skořepa; 5/4), 38:55 Lang (Moravec; 5/5). Rozhodčí: Kosnar, Květoň – Štofa, Zídek. Diváci: 627. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 30:33 (11:11, 12:13, 6:9). Zblokované střely: 9:4. Vhazování: 41:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Sestavy

Beran – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Kolář, Kachyňa, Kočí – Čachotský, Pořízek, Cachnín – Havránek, Štefančík, Šik – Jelínek, Menšík, Krajc – Berger, Handl, Brož.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Hampl, Němec, Piegl, Gaspar, J. Šedivý – Chalupa, Koukal, Vrhel – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Lang, Moravec, Ouřada – Síla, Morong, D. Šedivý.

Po řadě pěti zápasů bez bodu Kozlové dokázali v Pelhřimově proti HC Dukla Jihlava vybojovali alespoň jeden bod.

Domácí se ujali vedení hned na začátku třetí minuty utkání. Radek Pořízek si před brankou počíhal na odražený puk po střele Richarda Cachnína a i klečícího Jakuba Soukupa prostřelil. Po vyhraném buly se před brankou zjevil Kryštof Ouřada, jenž ale z dobré pozice pálil přesně do hrudi Adama Berana. V sedmé minutě, po vyloučení Stanislava Vrhela za vysokou hůl se domácí snažili o navýšení skóre. Kozlové ale své první oslabení ubránili. Po ubráněném oslabení se do další hostující šance dostal Kryštof Ouřada, jeho střela však neměla potřebnou razanci. O něco lépe se to povedlo Štěpánu Němcovi, který mohl změnit nepříznivý stav z pohledu Kozlů. Na jeho prudké nahození od modré Beran neviděl, stačil však vyrazit puk pravým ramenem. Domácí si zahráli další přesilovku a po vyloučení Jakuba Soukupa a následně ještě Adama Dlouhého, ale výhody nevyužili.

Do druhé třetiny sebevědomě vstoupila Jihlava, ale jejich snahu v útočném pásmu Kolín otočil ve svůj únik do útočného pásma, nicméně bez gólu. Další šanci měli domácí, když Otakar Šik tečoval puk ze vzduchu před hostujícího gómana, ale i přes snahu spoluhráčů o dorážku branka nepadla. Další puk Jakubu Soukupovi za záda prošel. Matouš Menšík poslal puk na bránu hostí a Jihlava opět připsala úspěšnou dorážku, tentokrát z hole Samuela Krajče a zvýšila své vedení na dvougólové. Dukla pokračovala ve svém nátlaku. Neuspěla, poté se dostali do útočného pásma Kozlové, kde došlo k faulu na Stanislava Vrhela. Početní výhodu Kozlové využili. Petr Kolmann vyslal tvrdou střelu na branku Adama Berana a ten propadl až za jeho záda - 2:1. Ihned po vstřeleném gólů ujel jihlavský Tomáš Havránek po pravé straně, čímž vylákal Jakuba Soukupa z jeho svatyně, ale zpoza branky už nedokázal přihrát. Ohrožení domácí branky přišlo z hokejky obránce Jakuba Šedivého od modré. Střela prošla jen těsně vedle tyčky Berana. Hosté v závěru ještě dokázali vyrovnat. Petr Moravec nahodil kotouč na branku a Adam Beran ho vyrazil pouze před sebe. Kryštof Lang tak poslal dorážku přesně tam, kam měl a vyrovnal.

V prvních chvílích třetí dvacetiminutovky si vypracoval šanci Kryštof Ouřada, ale puk mu sjel z hokejky. O něco později se o pátý gól v utkání pokusil i bývalý kolínský hráč Ondřej Kachyňa, který vyslal ránu na branku, ale ta skončila vedle. Další šance byla opět z hokejek svěřenců Viktora Ujčíka. Strejček se ocitl mezi kruhy, ale brankáře hostí nepřekonal. Kolín si vytvořil příležitost srovnat ve druhé početní výhodě. Přespočetné šance Kozlové nedotlačili puk do branky. Poté jihlavští hokejisté se dostali do útočného pásma, kde se chtěl Tomáš Havránek dostat k puku, ale v tom mu kolínská obrana zabránila. Hra se přelévala ze strany na stranu. Obrovská šance Kolína přišla, když Štěpán Němec od modré vyslal tvrdou střelu, kterou Beran zlikvidoval vyrážečkou. Oba týmy hrály ke konci utkání velmi opatrný hokej. V poslední velké šanci se ocitl Kolín. Obránce René Piegl byl sám před brankou, kotouč ale do branky Jihlavy nedostal. Konečný stav po třetí třetině byl 2:2 a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení.

Prodloužení se neslo v duchu velmi opatrné hry, ale nakonec byli úspěšnější domácí. Cachnín za brankou skvěle napadal, získal puk a poslal ho na Menšíka. Jihlavský forward zrychlil, najel si před branku a vrátil zde kotouč znovu pro Richarda Cachnína, který doklepl puk do prázdné brány.

Kolín si tak odváží ze zápasu s Jihlavou bod a bude na něj chtít navázat v domácím utkání s rezervou Pardubic v sobotu netradičně od 15 hodin.