01.11.2023
3:2sn

HC LERAM ORLI ZNOJMO vs SC Marimex Kolín

0:0, 1:2, 1:0 – 0:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 20:27 Jenyš (Bartko, Šťovíček; 5/3), 40:42 Beránek (Šťovíček, Zahradníček; 5/5), rozh. náj. Beránek – 25:22 Gaspar (Pajer, Skořepa; 5/5), 36:40 Chalupa (Pilař, Piegl; 5/5). Rozhodčí: Horák, Micka – Jindra, Polák. Diváci: 1224. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 43:32 (11:10, 10:11, 21:7). Zblokované střely: 24:19. Vhazování: 36:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

Groh – Zahradníček, Remta, Mareš, Bartko, Stránský, Jenáček, Tejnor, Sedláček – Beránek, Šťovíček, Karlsson – Sklenář, Hruška, Jenyš – Berka, Matuš, Adámek – Čermák, Masař.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Piegl, Šedivý, Hampl, Gaspar, Naar – Pajer, Koukal, Král – Dlouhý, Moravec, Ouřada – Chalupa, Morong, Pilař – Síla, Skořepa, Lang.

Kolínští na výhru nad Dynamem Pardubice bohužel nenavázali. Ze Znojma si po prodloužení a samostatných nájezdech odváží jeden bod.

Kolín si už od začátku zápasu tvořil velký tlak v útočném pásmu, když hned v první minutě utkání, po nahození Petra Moravce se před domácím brankářem pokoušeli Kozlové o dorážku, ale domácí obránci jejich snahu překazili. Další větší šanci si na své straně udrželi Kozlové, Michael Gaspar nahodil puk směrem k bráně, ale střela byla zblokována domácí obranou. Na druhé straně si zachytal i gólman hostí Jakub Soukup. Ten si proti střele Bartka vystoupil z brány a zneškodnil ji. Ani první přesilovka, která patřila svěřencům Jana Šťastného, skóre nezměnila. Po této početní výhodě Kozlové nepolevili. Gaspar prokličkoval do útočného pásma, ale jeho akce byla přerušena. I druhé oslabení Znojmo zvládlo bez inkasovaného gólu. V závěru první části si početní výhodu zahráli i Orli, dokonce pět na tři. Kozlové totiž dvakrát po sobě špatně střídali. Konec první třetiny byl pro obě strany stejný. 0:0.

Hned ze začátku druhé třetiny Pavel Jenyš dostal přesnou přihrávku na modrou čáru a střelou z první trefil roh kolínské branky - 1:0. Znojmo využilo přesilovku pět na tři. Na gólovou odpověď Kozlů jsme nemuseli dlouho čekat a v čase 22:25 skóre dorovnali. Brankář domácí sice vyrazil střelu, ale bohužel pro něj, hned před sebe, kam už si najel Michael Gaspar a puk dorazil do brány. Hned po inkasované brance se dostali Orli do oslabení, které ubránili. Následovně tak učinili i hosté. Po návratu Matěje Moronga na led měl Beránek šanci a pokoušel se zakončit skoro z brankové čáry, ale netrefil a puk skončil až mimo ledovou plochu. Následný rychlý protiútok Kozlů končí vedoucí brankou. Matěj Chalupa dostal přihrávku přes celé pásmo od Radka Pilaře a ukázkovou střelou se trefil do horní části branky. Tímto svým gólem poslal Kozly do kabin s jednobrankovým náskokem - 1:2.

První minuta třetí třetiny a hned jsme mohli vidět vyrovnávací gól. Znojemský útočník Petr Beránek vystřelil na branku Kolína a bránící hráč zblokoval puk tak, že zapadl přímo do rohu branky gólmana Jakuba Soukupa. Jako další si vypracoval svou šanci Zdeněk Král, ale znojemská obrana jeho odraženou střelu odklidila do bezpečí. Následně se do tří gólových šancí dostali Orli, ale Jakub Soukup si jen připsal tři úspěšné zákroky. Kozlové se dostali opět do oslabení, ale domácí se zmohli jen na střelu, která rozezněla brankovou konstrukci hostí. Oba týmy v posledních deseti minutách začaly hrát velmi opatrně. V této části hry Kozly podržel jejich brankář, který si připsal několik dalších vynikajícího zákroků. Kryštof Ouřada mohl následovně poslat svůj tým do vedení, ale jeho střela ve svatyni Groha neskončila. Po další šanci Kolína se do konfliktu dostal Petr Moravec a Dominik Sklenář, kteří byli současně vyloučeni, ale pokračovalo se ve hře pět na pět. Ani na samotném konci třetí třetiny se skóre nezměnilo a šlo se do prodloužení.

Ani v nastavené části hry se o vítězi nerozhodlo a pokračovalo se samostatnými nájezdy.

Za domácí tým v nájezdech uspěli : Martin Šťovíček, Jan Hruška a Petr Beránek a za hosty: Petr Koukal a Kryštof Ouřada

Kozlové si tak ze Znojma odváží alespoň jeden bod. O další body do tabulky se pokusí na domácím ledě v utkání se Zlínem. Při této příležitosti proběhne charitativní akce Hokej a pomoc pro Jasmínku. Budeme se na vás těšit v sobotu 4.11.2023 od 17:00.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Naprosto vyrovnané utkání. Remíza je spravedlivá. My jsme si vypracovali nějaké šance a domácí také. Věděli jsme, že to tady bude dneska hodně těžký zápas. Znojmo potřebuje sbírat body stejně jako my. V této soutěži může každý porazit každého. Víme, že Znojmo je v tabulce pod námi, ale my se především soustředíme na vlastní výkony. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme minimálně bodovat. Měli jsme velkou šanci v prodloužení, kterou jsme bohužel nedokázali využít. Každopádně bod bereme a třeba jednou bude mít cenu zlata. Soupeři gratuluji k výhře.

Václav Baďouček, trenér HC Leram Orli Znojmo: Další utkání kde to bylo o nervy až do konce, což je u nás už tak trochu pravidlem. Dva body máme a ty bereme. Sice jsme vedli, ale soupeř to hodně rychle otočil. Naštěstí kluci našli v sobě tu morální sílu a duel vyrovnali. V nájezdech se podařilo získat druhý bod. Za to vyrovnání jsem klukům v kabině poděkoval a je to pověstné světýlko na konci tunelu na naší další cestě před dalšími zápasy. Chci ale dnes vyzdvihnout hru mladíků ve čtvrtém útoku. Rozhýbali hru, vytvářeli tlak, byly na ně fauly. Nedělám to často, ale dnes je potřeba je pochválit.