Kozlové porazili Zlín! Rozhodl gól Daniela Šedivého

04.11.2023
2:1

SC Marimex Kolín vs PSG Berani Zlín

1:0, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 02:05 Dlouhý (Skořepa, K. Lang; 5/5), 24:07 D. Šedivý (Gajda, Síla; 5/5) – 48:35 Werbik (Gago; 4/5). Rozhodčí: Zubzanda, Mejzlík – Beneš, Kotlík. Diváci: 1074. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 25:26 (5:6, 9:8, 11:12). Zblokované střely: 3:7. Vhazování: 30:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Piegl, J. Šedivý, Hampl, Gaspar, Němec – Chalupa, Koukal, Pajer – Pilař, Morong, Ouřada – Dlouhý, Skořepa, K. Lang – Síla, D. Šedivý, Gajda.

Huf – Zbořil, Suhrada, Salonen, Hrbas, Talafa, Novotný, Čáp – Köhler, Gago, Sedláček – Šlahař, Kindl, Süss – Novák, Werbik, Keränen – Salmio, Sadovikov, M. Lang.

Kozlové po prohře ve Znojmě porazili na domácím ledě zlínské Berany. Hned ve třetí minutě si vzali vedení zásluhou Adama Dlouhého. Ve druhé části přidali druhý gól a i přestože 11 minut před koncem inkasovali, dokázali si pohlídat vedení a odnesli si výhru 2:1. První třetinu letošní sezóny tak zakončili vítězně.

Velká aktivita, gól Adama Dlouhého

Kolínští ve středečním zápase sice vedli, ale Znojemští dokázali vyrovnat, a nakonec po nájezdech vyhrát. Modrobílí tak v sobě měli hodně motivace prohru napravit a ukrást body proti Zlínu, se kterým v šestém kole prohráli 5:1. Velká motivace na ledě byla vidět už od prvních minut, když domácí do zápasu vstoupili velmi aktivně.

Dobrý a rychlý vstup do zápasu se ukázal i na gólovém účtu zápasu, který už ve třetí minutě v čase 2:06 otevřel Adam Dlouhý.

Útočník, který v minulé sezóně odehrál 41 utkání v české nejvyšší soutěži si připsal svůj druhý gól v tomto ročníku, když ho krásnou přihrávkou našel nejproduktivnější hráč Kozlů, Josef Skořepa. Ten zavážel puk do útočné třetiny po pravé straně, vzal na sebe pozornost všech tří bránících hráčů a nahrávkou z otočky našel hůl Dlouhého, který se z úhlu trefil nad rameno Daniela Hufa.

Už o tři minuty později mohl zvýšit bek Kozlů René Piegl, když hosté chybovali v rozehrávce, ale Daniel Huf si s jeho střelou poradil. I v druhé polovině prvního dějství byli lepším týmem Kolínští, kteří nepustili hosty do žádné větší šance.

Šedivý zvýšil vedení, Kozlové ho udrželi

Směr hry se nezměnil ani v prostředním dějství, i přestože už po 15 sekundách zakončoval na Jakuba Soukupa Pavel Sedláček. Utkání stále nenabízelo příliš brankových příležitostí. Na začátku 25.minuty se do rychlého přečíslení dostali Kozlové, Gajda chytrou střelu přes obránce do protipohybu zlínského brankáře nabídl Šedivému dorážku do odkryté branky a ten se nemýlil - 2:0. Další šance příliš nepřicházely na obou stranách a tak se šlo po 40.minutách do kabin za vedení domácích.

V posledním dějství se podařilo skórovat také hostům, kteří využili nedorozumění domácích při rozjíždění přesilovky a zlínský Werbik nabídnutou šanci využil - 2:1. Hosté se k většímu tlaku dostali až v posledních pěti minutách, ale to už bylo pozdě a tak domácí slaví důležité vítězství na Zlínem.

Pomoc pro Jasmínku

V rámci dnešního utkání se uskutečnila charitativní akce Pomoc pro Jasmínku. Charitativní akce bude pokračovat celý měsíc listopad a k jejímu vyhodnocení a předání vybrané pomoci dojde v sobotu 2.prosince při utkání s Přerovem. Děkujeme všem za dosavadní pomoc, kolínským i zlínským hokejistům, kteří finančně přispěli a všem fanouškům, kteří se přidali a pomohli. Aukce hokejky Dominika Lakatoše probíhá na facebookovém profilu Vánoční trhy pro Jasmínku až do konce listopadu.

Další program

Nyní čeká hokejisty týdenní přestávka a k dalšímu utkání vyjedou Kozlové v pondělí 13.listopadu na ledě Sokolova. Další domácí zápas čeká Kolínské ve středu 15.listopadu, kdy od 18 hodin přivítají sice poslední, ale výsledkově se zvedající Frýdek-Místek.

Oldřich Horák, asistent trenéra Berani Zlín: Za nás se to špatně hodnotí. Nedostali jsme se vůbec do hry, ztráceli jsme puky a prohrávali jsme souboje. Nebyl to ten výkon, který bychom si představovali. Bohužel pak těch pět minut co jsme na konci měli nějaký tlak bylo málo k tomuto zápasu.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: My jsme dnes za tři body strašně rádi, protože jsme věděli, že sem jede velmi silný Zlín a chtěli jsme dneska i v rámci toho charitativního utkání pro Jasmínku něco i více udělat než jen nějaký finanční obnos a dar. Šli jsme do toho zápasu s obrovskou pokorou a věděli jsme, že jen poctivá hra přinese úspěch a myslím si, že jsme tady dneska předvedli parádní výkon, disciplinovaný a organizovaný. Dovedlo nás to k tomu vítězství a jsme za to nesmírně rádi. Pevně věřím, že se zase kluci přesvědčili o tom, že dokážeme porazit i mužstva s velkým jménem, řekněme jako Zlín a že v tom budeme pokračovat a budeme k těm utkáním přistupovat, tak jak dnes a další body se budou dostavovat.