Kolín loupil v Sokolově! Čtvrtá nula Jakuba Soukupa a cenné tři body ze západu Čech

13.11.2023
0:2

HC Baník Sokolov vs SC Marimex Kolín

0:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 17:40 Pajer (D. Šedivý, J. Šedivý; 5/5), 32:39 Koukal (Piegl, Pajer; 5/4). Rozhodčí: Zavřel, Barek – Malý, Teršíp. Diváci: 531. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:20 (4:6, 7:4, 14:10). Zblokované střely: 1:0. Vhazování: 38:31. Průběh utkání: 0:2.

Habal – M. Rohan, Tureček, Rulík, Weinhold, Benda, Klejna, Mlčák – Kofroň, Kverka, Tomeček – Bernovský, Přikryl, Kružík – Osmík, Vrdlovec, Csamango – Adamec, T. Rohan, Šlechta.

Soukup – Pinkas, J. Šedivý, Piegl, Naar, Hampl, Němec – D. Šedivý, Koukal, Pajer – Síla, Moravec, Ouřada – Dlouhý, Skořepa, Lang – Vrhel, Morong, Gajda.

Po reprezentační pauze Kozlové dokázali navázat na předešlé vítězství. Střelci Lukáš Pajer a Petr Koukal se postarali o výhru 0:2!

Už ve druhé minutě si hostující Kolín zahrál v početní výhodě, která vypadala nadějně, nicméně skončila bez gólu. Již v plném počtu se snažil zakončit nejproduktivnější hráč Baníku Daniel Kružík, ale Jakuba Soukupa nepřekvapil. Hra pokračovala převážně v obranném pásmu Kozlů, ale obrana dobře zapracovala, tudíž Sokolovští neskórovali. V deváté minutě se Kozlové utrhli do útoku, pozornost domácího brankáře Vladislava Habala prověřil Petr Moravec, ale neúspěšně. V šanci se ocitl i mladý Kryštof Lang, který se pokusil dorazit střelu Jakuba Šedivého. Nadále pokračoval zápas ve stylu ze strany na stranu. Oba týmy si vybojovaly větší i menší šance, ale ani jeden z nich skóre zápasu nezměnil. Až do osmnácté minuty, kdy Daniel Šedivý zavezl puk po levé straně a perfektně přihrál před branku, kde úspěšně dorazil Lukáš Pajer. Tímto poslal svůj tým i jednobrankovým vedením do kabiny.

Od začátku druhé třetiny byli vidět Kozlové. Ve 23. minutě si zahráli druhou přesilovou hru, po vyloučení domácích za příliš mnoho hráčů na ledě. Ale blíže ke gólu měli domácí, když založili protiútok dva na jednoho, kdy přihrávku dostal Štěpán Csamango, který v zakončení byl seknut a rozhodčí nařídil trestné střílení. Výborného Jakuba Soukupa se mu překonat nepodařilo. Po této nevydařené šanci si ten samý hráč vybojoval další, ale nevyrovnal. Těsně po polovině druhé dvacetiminutovky se opět Sokolov dostal do oslabení, čehož Středočeši využili. René Piegl střílel od modré a před Habalem šikovně tečoval puk kapitán týmu Petr Koukal a poslal tak svůj tým do dvoubrankového vedení. Hned vzápětí se Martin Weinhold pokusil náskok Kolína snížit a střílel na Jakuba Soukupa, před kterým byl velký provoz, puk se nakonec ocitl pouze za brankou Kolína. Poprvé si Baník zahrál přesilovou hru po vyloučení druhého kolínského střelce a vzápětí i druhou po vyloučení Lukáše Pajera. Kozlové se s 90,7% úspěšností v oslabení nenechali zlomit a nedovolili domácím uspět. I po druhé třetině vedli Kolínští, tentokrát už o dva góly.

Do třetí části zápasu nastoupili Kozlové s aktivní hrou v útočném pásmu. Šanci navýšit měl Petr Gajda, ale jeho střela neměla potřebnou razanci a puku se poté zmocnil domácí brankář. Na druhé straně se i Baník pokoušel snížit, ale Jakub Soukup svůj tým podpořil a nenechal se překonat. Domácí Kverka nabral dobrou rychlost, ovšem Piegl mu překazil jeho tažení k brance. Poté se proti domácímu brankáři postavil Matěj Pinkas, ale jeho střelu Vladislav Habal usměrnil až nad branku. Kolínští se v této části hry soustředili spíše na defenzívu a vyhazování z obranného pásma. Jakub Soukup se díky tomuto stylu hry ocitl v nebezpečné situaci bez hokejky. Jeho spoluhráči však situaci zvládli dobře a vyhodili na zakázané uvolnění, po kterém se v útočném pásmu objevil Kryštof Ouřada, který obstřelil pouze obránce, brankáře už ne. Sokolov se poté ocitl v největší šanci v tomto zápase, ale Jakub Soukup byl nepřekonatelný. Domácí hráli poměrně dlouho šest na pět po signalizované početní výhodě, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Baník jako nejlepší tým na přesilové hry v lize však tuto šanci nevyužil. Dvě minuty do konce zápasu domácí poslali šestého hráče na led, ale ani v power-play skóre nezměnili.

Kolín tak z venkovního zápasu v Sokolově odváží domů tři body.

Na další zápas se přijďte podívat na Zimní stadion v Kolíně ve středu 15.11. od 18 hodin.