15.11.2023
Autor: Matyáš Kotlan

Kozlové neměli svůj den! Jasné vítězství a plný počet bodů si odváží Frýdek-Místek

15.11.2023
0:3

SC Marimex Kolín vs HC Frýdek - Místek

0:2, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 03:45 Marosz (Martynek, Havránek; 5/5), 08:53 Marosz (Ramik, Haman; 5/5), 30:59 Martynek (Havránek, Doktor; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Zeliska – Juránek, Dědek. Diváci: 921. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 27:25 (11:13, 12:8, 4:4). Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 26:32. Průběh utkání: 0:3.

Soukup – Pinkas, Gaspar, Piegl, J. Šedivý, Hampl, Němec, Naar – Pilař, Koukal, Pajer – Síla, Moravec, Ouřada – Dlouhý, Skořepa, Lang – Vrhel, D. Šedivý, Král.

Mokry – Havránek, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Urbanec, Homola, Hrachovský – Hotěk, Haas, Svačina – Doktor, Marosz, Martynek – Geidl, Šuhaj, Macháček – Ramik, Veselý, Sedlák.

Kolínští vstoupili do zápasu s Frýdkem-Místkem se sérií pěti bodovaných zápasů v řadě. Ta není prodloužena, jelikož přichází domácí porážka 0:3, rozhodly branky v první a druhé třetině z holí Rostislavů Marosze a Martynka.

Do zápasu lépe vstoupil kolínský celek, ten si hned ve třetí minutě vypracoval po akci Petra Koukala velkou šanci, která zůstala nevyužita. Při zákroku posunul branku hostující strážce tří tyčí Vojtěch Mokry. Výsledkem bylo přerušení hry kvůli problému s hrací plochou. Téměř po padesáti minutách se vše vyřešilo a mohlo se pokračovat. Pauza prospěla Frýdku, který šel ve 4.minutě do vedení. Nahození od modré Soukup vyrazil pouze k Rostislavu Maroszovi a zkušený útočník se nadvakrát nemýlil. Dlouhá pauza Kozly rozhodila, proto v 9.minutě inkasoval nádhernou přihrávku od Hamana znovu Rostislav Marosz a ujížděl sám na Soukupa. Muži v masce naznačil blafák a následně šikovně mezi betony zvýšil na rozdíl dvou branek. Kolínští se mohli chytnout první početní výhodou, kterou jim nabídl Výtisk. V přesilovce nebezpečně pálil Lang, jenže jeho první pokus zablokoval Doktor a druhý vyrazil Mokry.

Začátek prostřední části se nesl ve vyrovnaném duchu, ale ani na jedné straně nebyla k vidění nějaká vyložená šance. Až ve 31.minutě zavezl Havránek kotouč do útočného pásma, zde se štěstím na dlouhou hokejku nahrál Rostislavu Martynkovi. Zkušený borec napálil puk z první a z mezikruží překonal bezradného Soukupa. Dále si dvě přesilovky vypracoval domácí tým, ale ani jednu nedokázal dovést k zdárnému konci. V posledních sekundách se Kozlové dostali do velkého tlaku, jenomže Mokry nedovolil žádné snížení do kabin.

Na úvod třetí periody se Marimex dostal do dvou oslabení v řadě. První se Frýdku vůbec nepodařilo, ve druhém se dostal do většího tlaku, který mohl vyšperkovat samostatným únikem Michal Ramík, ale střelou do horní poloviny branky Jakuba Soukupa nepřekonal. V polovině poslední části se dostal před brankou do velké šance domácí Kryštof Lang, jenže na skvělého Mokrého nevyzrál. Poslední přesilovku v zápase si zahrál Frýdek, vůbec se mu nepovedla, jelikož se nedostal k pořádné šanci. Na samotný závěr utkání si pár střel vypracovali Kozlové, všechny dokázal pokrýt Vojtěch Mokry a s jistotou udržel čisté konto.

Kolín tak neprodloužil svou bodovanou sérii a prohrává na domácím ledě bez vstřelené branky s Frýdkem-Místkem 0:3.

Další zápas Kozly čeká v sobotu, když vyjedou na led pátého týmu tabulky Chance Ligy, tedy Prostějova. Duel odstartuje v 17:00.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Dnešní utkání se pro nás hodnotí těžce. Podali jsme nejhorší výkon v sezóně, v utkání se v podstatě neexistovali. Utkání samozřejmě ovlivnila díra v ledu, ale už od začátku jsme to nebyli my. A poté úpravě a pauze jsme si řekli, že takhle nemůžeme hrát, ale hned jsme dostali góla. Celý zápas jsme byli horší a tahali jsme za kratší konec. Teď nevíme čím to bylo, poslední zápasy z naší strany byly odmakané, ale dnes jsme to prostě nebyli my. Takový výkon se už nemůže opakovat a v sobotu všechno musí být z naší strany jinak. Děkujeme fanouškům, že s námi vydrželi dnes až do konce. Hokej bohužel přináší i takovéto zápasy.

Martin Hrnčár, trenér HC Frýdek-Místek: Tak na to, že jsme čekali skoro hodinu kvůli problémům s ledem, čtyři hodiny jsme byli v autobuse, jsme ten zápas velmi dobře. Po delší době šel do brány Vojta Mokrý, podal velmi dobrý výkon, tým podržel. Měli jsme dobrý vstup do utkání, konečně jsme dali dva góly. Potom přidali třetí. Potom jsme se snažili zápas kontrolovat a hrát na brejky. Hráli jsme zodpovědně, sice nám nevyšly přesilovky, ale dobře jsme zahráli oslabení. Jsme spokojeni s výsledkem.