22.11.2023
1:6

SK Horácká Slavia Třebíč vs SC Marimex Kolín

0:1, 1:1, 0:4

Branky a nahrávky: 33:41 Michálek (Vodička, Ferda; 5/5) – 08:19 Naar (Němec, D. Šedivý; 5/5), 34:27 Gajda (Síla, Morong; 5/5), 40:12 Dlouhý (Skořepa, Lang; 5/5), 43:21 D. Šedivý (Hampl; 5/5), 53:13 Pinkas (Skořepa, Lang; 5/5), 58:18 Síla (Pinkas, J. Šedivý; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Barek – Komínek, Augusta. Diváci: 693. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 31:24 (14:11, 8:5, 9:8). Zblokované střely: 28:7. Vhazování: 33:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.

Mičán (44. Pakarinen) – Bořuta, Baláž, Vodička, Štebih, Poizl, Furch – Kučera, Bittner, Psota – Dočekal, Michálek, Vodný – M. Svoboda, Malý, Ferda – Michalčuk, M. Svoboda, Frömel.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Piegl, Němec, Hampl, Gaspar, J. Šedivý, Naar – Dlouhý, Skořepa, Lang – Síla, Morong – D. Šedivý, Gajda.

V dnešním utkání v Třebíče v silně okleštěné sestavě díky střevní viróze, která již několik dní ovlivňuje počet hráčů našeho týmů, ukázalo 16 statečných morál a vezou domů 3 body. Zodpovědný výkon v obraně, podpořený tradičně spolehlivým Jakubem Soukupem a šest vstřelených branek, to vše přineslo nejvyšší vítězství v sezóně.

Kozlové k dalšímu utkání do Třebíče odcestovali se značně okleštěnou sestavou. Kolínský tým již přes týden trápí střevní viróza, která silně ovlivňuje možnosti nominace hráčů k utkání. Na marodce pro dnešní duel figurovalo celkem šest útočníků, kteří jsou ve většině utkání členy základní sestavy. Dnes chyběli Petr Koukal, Zdeněk Král, Kryštof Ouřada, Lukáš Pajer, Stanislav Vrhel a Petr Moravec. Díky těmto absencím museli dnes v kolínském útoku nastoupit obránci Jakub Naar a Jakub Šedivý. Nutno dodat, že Kozlové žádali soupeře o odložení utkání, ale společná řeč nalezena nebyla.

Kolínští vstoupili do utkání odhodlaně a již v první minutě se jim naskytla první početní výhoda. V přesilovce si ale výraznější šanci nevypracovali. Domácí po ubráněném oslabení nehýřili aktivitou a tak udeřili jako první Kozlové. V útočném pásmu v 9.minutě po vyhraném buly Daniela Šedivého pálil na domácí branku Štěpán Němec a pohotový Jakub Naar potrestal nejistý zákrok domácího gólmana dorážkou puku mezi jeho bentony - 0:1. Následně se do prvního vážnějšího zakončení dostali domácí, ale zkušený útočník Dočekal úspěšný nebyl. Následnou pasáž, která se odehrávala především ve středním pásmu narušil faulem až kolínský Morong a nabídl domácím první přesilovku. V ní Třebíč byla aktivní, ale maximem byla nastřelená tyč Soukupovy branky pro teči domácího Ferdy. Kozlové se dostali následně do slibného přečíslení 2 na 1, ale střílející Daniel Šedivý vedení nenavýšil a tak se šlo do kabin po první třetině za vedení Kozlů.

Druhá třetina přinesla hned od počátku zvýšenou aktivitu domácích. Kozlové se soustředili i díky úzké sestavě především na obranu a domácí dobývali jejich obranné pásmo. Brankáře Jakuba Soukupa nejvážněji ohrozil od modré třebíčský Vodička, který trefil svojí střelou tyč. Za několik minut byl stejný hráč domácích již úspěšnější. V 34.minutě se jeho prudká střela odrazila od brusle na brankovišti clonícího domácího útočníka přímo na hůl třebíčského Michálka a ten se do poloodkryté branky Kolína nemýlil a skóre vyrovnal - 1:1. Vypadalo to, že domácí ve své aktivitě budou pokračovat, ale opak byl pravdou. Hned v následující minutě se dostali do přečíslení Kozlové a před branku dojíždějící Petr Gajda usměrnil přihrávku Vojtěcha Síly za Mičánova záda a poslal Kolínské opět do vedení - 1:2. V následné přesilovce Kolína nejvíce zahrozili domácí z protiútoku, ale bez efektu. A tak se šlo do kabin po 40.minutách opět za těsného vedení Kozlů.

Třetí třetina začala pro Kozly jako z říše snů. Již ve 12.sekundě se prosadil Adam Dlouhý, který využil nabídky Josefa Skořepy a zvýšil na 1:3. Kdo čekal následný nápor domácích, byl zklamán a naopak ve 44.minutě udeřili opět hosté. Daniel Šedivý po přihrávce Matěje Pinkase z úhlu zvýšil na 1:4 a vyhnal tím domácího Mičána z jeho branky a přepustil své místo finskému brankáři Pakarinenovi. Třebíč sice zápas ještě nezabalila, ale k vážnější šanci se již nepropracovala. V závěru utkání úřadovali opět Kolínští. Nejprve v 54.minutě se od modré po vyhraném buly a přiťuknutí Kryštofa Langa prosadil obránce Matěj Pinkas - 1:5. A dnešní skóre na konečných 1:6 pro Kozly uzavřel útočník Vojtěch Síla, který nahození Matěje Pinkase dopravil po objetí domácí svatyně do prázdné branky.

Kozlové předvedli v improvizované sestavě výkon, na který delší čas čekali a protrhli svoji střeleckou neproduktivitu a po zásluze vezou z Třebíče důležité tři body do tabulky Chance ligy.

Další utkání Kolínských Kozlů je na programu v sobotu 25.11. od 17 hodin, kdy by měly do Kolína zavítat Litoměřice. O tom zda se utkání odehraje v plánovaném termínu nebo bude odloženo se rozhodne ve čtvrtek 23.11. s ohledem na zdravotní stav hráčů v kolínském týmu. O odehrání či odložení sobotního utkání Vás budeme informovat během čtvrtečního dopoledne.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Vynikající týmový výkon všech hráčů. Každý tam nechal na ledě duši a obětoval se pro tým. Konečně se nám podařilo vstřelit branky a vezeme domů důležité body.