Zápas s Litoměřicemi rozhodlo prodloužení. Kozlové vybojovali dva body!

08.02.2024
3:2p

SC Marimex Kolín vs HC Stadion Litoměřice

1:0, 1:0, 0:2 – 1:0

Branky a nahrávky: 11:20 Chalupa (Skořepa, Sýkora; 5/5), 33:12 Kloz (Chalupa, Sýkora; 5/5), 63:42 Mucha (Hampl; 3/3) – 52:00 Sihvonen (Krutil; 5/4), 53:28 Tomek (Koláček, Kuťák; 5/5). Rozhodčí: Horák, Kosnar – Malý, Baxa. Diváci: 923. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:27 (8:9, 5:9, 10:7). Zblokované střely: 13:10. Vhazování: 30:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Soukup – Hampl, Němec, Sýkora, Kolmann, Piegl, Naar, Pinkas – Vrhel, Skořepa, Chalupa – Mucha, Kloz, Král – Síla, Moravec, Ouřada – Pajer, Šedivý, Lang.

Cichoň – Krutil, Jebavý, Černohorský, Tomek, Tůma, Benda, Aubrecht – D. Vitouch, Jícha, Hauser – Kordule, M. Vitouch, Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Koláček, Kuťák, Chlubna.

Dvěma slepenými góly srovnaly Litoměřice skóre a poslaly zápas do prodloužení, ve kterém se z bodu navíc radovali Kozlové.

Dohrávka 24. kola mezi Kolínem a Litoměřicemi začala větší aktivitou hostí, ale domácí se rychle dostali do tempa. Stadion hrál aktivně, tlačil se do zakončení, ale kolínská obrana v čele s Jakubem Soukupem byla pozorná. Také Oldřich Cichoň podržel své spoluhráče, když si poradil se střelou Matěje Chalupy nebo Reného Piegla. Až v čase 11:20 se domácí dostali do vedení střelou mezi betony Matěje Chalupy. Poté měl velkou šanci Filip Kuťák, ale v rozhodující moment mu puk sjel z čepele a Soukup tak stihl zasáhnout. Ve 14. minutě došlo k vyloučení na straně hostí za krosček. Obrana Litoměřic byla disciplinovaná a nedala tak šanci Kozlům přesilovou hru využít. Naopak ve vlastním oslabení se do brejku dostal Filip Kuťák, ale na brankáře Soukupa recept nenašel. Do konce první třetiny již žádná větší šance ani změna skóre nepřišla a kolínští tak drželi těsný náskok jedné branky.

Druhou třetinu začali o něco aktivněji opět hosté, kdy měl Soukup několik úspěšných zákroků a od neinkasování gólu mu pomohla i branková konstrukce. Na druhé straně prověřil hostujícího brankáře znovu Matěj Chalupa, tentokrát však na něj nevyzrál. Po souboji u mantinelu vybojovali puk domácí, ale střela se mezi tři tyče Cichoňovy branky nevešla. Na 2 minuty byl v 30. minutě vyloučen Stanislav Vrhel za sekání. Domácí obrana však nedopustila výrazné ohrožení Soukupovy branky. Druhou branku domácích dal v čase 33:18 Jan Kloz s asistencí Matěje Chalupy. Jeho střela letěla pod horní tyč Cichoňovy svatyně. Následně si šel za držení odpočinout na trestnou lavici David Vitouch. Nabídnutá přesilovka se však Kolínu nepovedla. Ke konci druhé třetiny zesílily Litoměřice tlak, Michal Vitouch byl v dobré šanci, ale minul branku. I Kolínští chtěli ještě navýšit vedení, ale ani jim se nepodařilo vstřelit branku a do šaten se tak šlo tak za stavu 2:0.

Na začátku třetí třetiny se dostal do velké šance před brankáře Cichoně Miroslav Mucha, ale za jeho záda puk nedotlačil. Další úspěšné zákroky si připsal litoměřický gólman po střele Chalupy a Skořepy, který se dostal do brejku a zakončoval tvrdou ranou. V početní výhodě Stadionu po faulu Muchy, se dostal do šance Vojtěch Síla, ale Cichoň si s jeho střelou také poradil. Kolínští oslabení dobře ubránili. Další oslabení pro Kolín přišlo v 52. minutě, kdy byl za podrážení vyloučen Jakub Naar. Litoměřice v přesilovce snížili vedení trefou finského útočníka Rika Sihvonena, který tvrdou ranou překonal Jakuba Soukupa. Necelé dvě minuty poté vstřelil vyrovnávací branku Tomáš Tomek. Před koncem třetí třetiny se dostal k zakončení Petr Moravec, ale puk do sítě nedostal. Střela Matěje Chalupy se sice do branky dostala, bohužel ale již po uběhnutém časovém limitu a utkání tak šlo do prodloužení za stavu 2:2.

Prodloužení přineslo svižnou hru, kdy byly šance na obou stranách. Po chybě obrany Litoměřic se po rychlé akci dokázal prosadit Miroslav Mucha. Uspěl tvrdou střelou a svým prvním gólem v kolínském dresu zajistil pro domácí 2 body.

Následující utkání odehrají Kozlové na ledě Sokolova v pondělí 12. února od 18:00. Utkání na domácím ledě odehrají ve středu 14. února také od 18 hodin. Hostit budou HC Frýdek-Místek v charitativním utkání!

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Jsme rádi za dva body i když jsme chtěli tři. Do druhé třetiny to tak i vypadalo. Soupeř měl obrovskou kvalitu dneska. Měl hodně hráčů, kteří nastupují v extralize,ale jsme rádi, že bereme alespoň dva body.

Jakub Janoušek, trenér HC Stadion Litoměřice: Od začátku zápasu jsme bojovali se zvýšenou aktivitou soupeře, byli jsme možná až moc defenzivní. Čím víc se blížil konec základní hrací doby, tím víc nám docházelo, že bez ofenzivy to nepůjde. Začali jsme se tlačit do útoku, vstřelili jsme dvě branky. V prodloužení jsme gól dostali, s tím se nedá nic dělat. Šance byly na obou stranách, my jsme ten gól nedali, oni ano.