29.11.2023
Autor: Matyáš Kotlan

Kozlové na domácím ledě vyválčili tři body! Dvě trefy v první třetině rozhodly o vítězství nad Slávií

29.11.2023
2:1

SC Marimex Kolín vs HC Slavia Praha

2:0, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 11:26 Ouřada (Morong, Síla; 5/5), 17:44 Král (Koukal; 4/3) – 47:49 Brož (Holý; 5/4). Rozhodčí: Wagner, Horák – Maštalíř, Juránek. Diváci: 865. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 26:40 (13:8, 6:20, 7:12). Zblokované střely: 4:3. Vhazování: 31:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Soukup – Hampl, J. Šedivý, Piegl, Němec, Pinkas, Gaspar, Naar – Vrhel, Koukal, Král – Dlouhý, Skořepa, Lang – Síla, Morong, Ouřada – D. Šedivý, Moravec, Pajer.

Volevecký – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Štibingr, Kajínek – Beran, Kulda, Guman – Všetečka, Knotek, Průžek – Havrda, Slavík, Brož – Strnad, Půček, Slavíček.

Hokejisté Kolína se po čtrnácti dnech představili na domácím kluzišti. Hostili souseda v tabulce, tedy Slávii Praha. Bojovný zápas Kozlové urvali na svou stranu díky brankám v úvodní třetině, které obstaral Ouřada s Králem. Sešívaným se podařilo snížit, ale na body to nestačilo a do hlavní města odjíždí s nepořízenou.

Kolínští hokejisté se představili na domácím ledě po dvou týdnech. Po střevní viróze se naposledy utkali v pondělí na půdě valašského Vsetína, kde padli vysoko 3:7. Do utkání s pražskou Slávií vstupovali z 11. pozice v tabulce Chance ligy a na svého rivala měli náskok pěti bodů. Navrátilec do sestavy kapitán Petr Koukal se k týmu připojil po třech zmeškaných zápasech.

Do utkání jako uragán vlétli právě Kozlové. Stanislav Vrhel v úvodních vteřinách vystihl rozehrávku Pražanů a před poloprázdnou brankou našel Zdeňka Krále. Tomu radost překazil skvělým zákrokem přesouvající se Volevecký. Kolín byl stále v převaze, ale Pajer nadvakrát nepřekonal z blízkosti hostující gólmana. Téměř v polovině periody se poprvé ozval celek z Edenu. Holého nahození Soukup vyrazil pouze před Matěje Berana, který bekhendem zasouval zpět mezi tři tyče, ale domácí brankář střelu zachytil betonem.

Skóre zápasu se podařilo otevřít ve 12. minutě domácím. Nádhernou souhru třetí formace zakončil po přihrávce Matěje Moronga přesnou střelou do poloodkryté svatyně Kryštof Ouřada, pro kterého to byla čtvrtá trefa v sezóně. O pár minut později vystihl přesilovkou souhru Sešívaných Stanislav Vrhel, jenže v nájezdu na Voleveckého nevyzrál, toho od inkasování dělilo pár centimetrů. V 18. minutě propukla na kolínském zimáku radost, když Zdeněk Král chtěl od modré hledat patrťáka Skořepu. Do střely vložil hůl obránce Žovinec a srazil ho do branky svých barev. Kozlové šli tedy do kabin za vedení 2:0.

Druhá perioda začala stejně jako skončila ta úvodní. Z kraje 22. minuty do přečíslení mířila dvojice Král a Vrhel. Druhý jmenovaný pálil po skvělé přihrávce prakticky do prázdné svatyně, ale Volevecký fantasticky uchránil Pražany před pohromou. Následně hru pod kontrolu získala Slávia, když nebezpečně nahazovala na branku Soukupa. Vážněji zahrozila až ke konci druhého dějství. Ve 39. minutě vystihl rozehrávku Marimexu Lukáš Strnad a mířil do samostatného úniku. Kličkou do bekhnedu ovšem na Soukupa nevyzrál. Za pár vteřin se musel znovu domácí strážce tří tyčí vyznamenat, když sklidil aplaus diváků po teči Matěje Berana.

Poslední dějství se neslo v bojovném duchu, ale stále v mírnější aktivitě zůstal celek z hlavního města. Ten byl ve 48. minutě odměněn snížením z přesilové hry. Jan Holý poslal od modré čáry prudké nahození na branku, do střely šikovně vložil hůl Jaroslav Brož a zadělal na drama. Slávisty snížení ohromně nakoplo, ale velká šance nepřicházela. Ta byla k vidění až v 58. minutě, když v power-play pálil po zmatku před brankou bekhendem Edgars Kulda, jenže trefil pouze beton pohotového Soukupa. Zbytek hrací doby se dohrával spíše u mantinelu a Kozlové tak udrželi hubené vítězství 2:1.

Kolín si tak ujistil 11. místo v tabulce Chance ligy a má už náskok sedmi bodů, plus zápas k dobru. Na pozici zaručující play-off má naopak ztrátu sedmi bodů.

Další zápas Kozly čeká už v sobotu. Od 17:00 přivítá na svém zimním stadionu Zubry z Přerova. Na zápas Vás srdečně zveme.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Tak dnešní zápas se mi hodnotí velmi dobře a hezky, jelikož jsme ho vyhráli. Věděli jsme pro co v dnešním zápase jdeme. I když je Slavie pod námi, tak jsme věděli, že se nám může urvat a snažili jsme se za každou cenu ten zápas zvládnout. Myslím, že jsme měli výborný vstup do utkání. V první třetině jsme dominovali. Bohužel pro nás skončila jen 2:0, což je pozitivní, ale na druhou stranu jsme si vypracovali čtyři možná i pět stoprocentních šancí. Věděli jsme, že soupeř změní styl hry. Na začátku druhé třetiny jsme měli opět stoprocentní šanci. Nakonec se Slavie usměrnila a od poloviny zápasu hrála skvělé utkání. Převzali otěže, ale my jsme měli náskok. Udělali jsme vše možné i nemožné a snažili se to ubránit. Ve třetí třetině už to byl těžký souboj o přežití. I když soupeř snížil, tak jsme s bojovností ten zápas uhráli a my jsme brali ty body. V tabulce jsme zase odskočili. Dnes bych ještě zmínil fanoušky, protože za to jak nás podporovali, i když jsme byli pod tlakem, tak za nás mají velký kredit a musím jim poděkovat.

Aleš Totter, trenér HC Slavia Praha: Ubránili jsme oslabení, ale ztratili kotouč na modré čáře a to vedlo ke stavu 1:0. Dostali jsme přesilovku a další dvě oslabení a už jsme prohrávali 2:0. Myslím si že od půlky zápasu jsme byli lepší, ale v té koncovce prostě nemáme střeleckou mentalitu a nenašli způsob jak dávat ty špinavé góly. Od půlky zápasu jsme hráli super. Musíme v sobě najít tu střeleckou mentalitu a hrát celých 60 minut naplno. Dneska možná nezasloužená prohra. Pán Bůh, ve kterého věřím je spravedlivý a dneska nám nedal žádný bod.