Vyrovnaný souboj se Zubry přinesl Kozlům pouze bod

02.12.2023
2:3p

SC Marimex Kolín vs HC ZUBR Přerov

1:0, 0:2, 1:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 09:09 Dlouhý (Skořepa; 5/5), 59:00 Skořepa (Ouřada, Š. Němec; 5/4) – 27:23 Mácha (Tomi, Vlach; 5/5), 38:07 Indrák (Nemec; 5/5), 63:16 Tomi (3/3). Rozhodčí: Barek, Mejzlík – Štěpánek, Maňák. Diváci: 645. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 16:31 (4:10, 5:12, 7:7). Zblokované střely: 4:1. Vhazování: 28:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Soukup – Hampl, J. Šedivý, Piegl, Š. Němec, Pinkas, Gaspar, Naar – Vrhel, Koukal, Král – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Síla, Morong, Ouřada – D. Šedivý, Moravec, Gajda.

Postava – Černý, Kudělka, Chroboček, Zeleňák, Krisl, Cubo, F. Němec – Doležal, Pechanec, Březina – Mácha, Vlach, Tomi – Indrák, Nemec, Goiš – Ministr, Chludil, Dobša.

Kozlové úvodní zápas druhé poloviny letošní sezóny proti Zubrům z Přerova ztratili v prodloužení. Nedokázali navázat na úvodní třetinu, ve které získali vedení. Přerov ve druhém dějství převzal otěže utkání i průběžné vedení. Kolínští dokázali vyrovnat přesně 60 sekund před koncem řádné hrací doby, v prodloužení získali bonusový bod hosté a náš tým tak připisuje jeden bod do tabulky.

Už od prvních minut zápasu byl vidět velmi rychlý a vyrovnaný hokej. Hra se přemisťovala z jedné strany na druhou, ale ani jeden z týmů se nedostal do žádné větší šance až do 9. minuty, kdy Zdeňek Král našel přihrávkou před branku Stanislava Vrhela, ten ale trefil pouze lapačku Michala Postavy, jednoho z nejlepších brankářů Chance Ligy s procentuální úspěšností přes 94%.

Ani ne o minutu později už se ale Kozlové radovat mohli, když nejprve zamkli hosty ve třetině a ve velkému tlaku nahazoval puk před branku Josef Skořepa. Puk se odrazil k Adamu Dlouhému, který si puk přikopl a procpal až za brankáře Zubrů. Připsal si tak svůj pátý gól v této sezóně a stal se tak jedním ze tří nejlepších střelců Kolínských.

Bylo to až v počátku 13. minuty, kdy se do první větší šance dostali také hosté. Jiří Krisl se dostal až před Jakuba Soukupa, toho chtěl překonat po zemi, ale brankář s nejvíce čistými konty si s jeho střelou poradil. Ve zbytku první třetiny se ani jeden z týmů nedokázal dostat do bezprostřední šance a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Kozly.

Během přestávky na ledě vystoupila krasobruslařka z akademie Tomáše Vernera.

Do druhé části vstoupili velmi aktivně Přerovští, kteří si už od prvních minut tvořili v obranném pásmu Kozlů velký tlak. Zubři se dostali odměny za velkou aktivitu v čase 27:23, kdy po nádherné souhře a nahrávce od Vojtěcha Tomiho do poloprázdné branky zakončoval Joshua Mácha a vyrovnal tak na 1:1.

I po vyrovnávacím gólu pokračovala velká aktivita hostujícího týmu a Kolínští se ani v přesilovce nedokázali dostat do větší šance. Ve 33. minutě už to však byli domácí, kdo zahrozil gólem. Kryštof Ouřada se prokličkoval do rohu útočného pásma, kde udělal dva protizvraty a skvělou nahrávkou našel úplně volného sjíždějícího Štěpána Němce, kterému se však střela z první svezla a odkrytou branku minul.

Pak už v režii byli zase ale hosté, kteří se nejprve dostali do velké šance, když David Březina překonal domácího obránce a v mezikruží našel úplně volného Zdeňka Doležala, jeho střelu však Jakub Soukup pokryl. O necelou půl minutu později už si ale s hostujícím hráčem neporadil, a to když se na něj řítil úplně osamocený Daniel Indrák, který procpal puk pod jeho betony a překlopil tak skóre na stranu Zubrů.

Tak, jak to druhého dějství nastoupili aktivně Přerovští, tak do poslední části základní hrácí doby nastoupili domácí. Už po minutě se dostali do velké šance, když po nahrávce od modré čáry střílel z první z pravé strany Petr Koukal. Michala Postavu překonal, ale mladý brankář skluzem nechtěně vykopl branku a gól tak nemohl platit.

Následoval tlak Kozlů, kteří se snažili vyrovnat skóre, i přestože testovali pozornost hostujícího brankáře za všech úhlů nedokázali se dostat do závažnější šance. Za to na druhé straně mohli 7 a půl minuty před koncem jít do dvougólového vedení Zubři. Antonín Pechanec našel křižnou přihrávkou úplně volného Zdeňka Doležala, tomu se však přesouvajícího se Jakuba Soukupa překonat nepovedlo.

Po této akci hostů už to zase byli domácí, kdo se tlačil do šancí. Například minutu a půl před koncem dorážel do odkryté branky puk po střele Josefa Skořepy Lukáš Pajer. Michal Postava byl mimo z pozice a už to vypadalo, že bude vyrovnáno, ale Jiří Krisl obětavým zákrokem zastoupil Postavu a udržel vedení Přerovských.

To však nevydrželo dlouho, když se přesně minutu před koncem po nepovedené střele Štěpána Němce k puku dostal ve slotu Josef Skořepa, a střelou přes několik střel překonal hostujícího brankáře a vyrovnal tak skóre třetího střetnutí Kozlů a Zubrů v této sezóně.

V prodloužení 3 na 3 často tým, který se dostane k puku dlouho kombinuje a klidně i vyveze puk z útočné třetiny jen aby si udržel kontrolu kotouče. Jinak tomu nebylo ani v tomto duelu, už od začátku puk kontrolovali hlavně hosté, ale do žádné šance se dostat nedokázali. V 4. minutě prodloužení už to vypadlo, že zaútočí Kozlové, když breakoutovou přihrávku Adam Dlouhého zachytil pozorný Vojtěcha Tomi a v úniku jeden na nikoho si s domácím brankářem poradil a překonal ho bekhendovým blafákem.

Zubři si tak z Kolína odvezli bonusový bod a odskočili Kozlům na rozdíl 8 bodů. Další zápas Kozly čeká v Kravařích, kde se střetnou s první Porubou ve středu 6. prosince od 18:00.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Bod jsme získali, dá se říci v poslední minutě utkání, takže jsme za něj rádi. Když začnu od začátku, my jsme věděli, že dneska přijede hrozně těžký soupeř, který je obrovsky disciplinovaný a urputný do obrany a že to bude nesmírně těžké, zvlášť s naší produktivitou, když se nám nedaří střílet branky. My jsme řekněme začali dobře, vedli jsme po první třetině 1:0 a chtěli jsme samozřejmě vedení navýšit, ale to se nám bohužel nepovedlo a ve druhé třetině jsme absolutně vypadli z rytmu a soupeř nás přehrál. My jsme měli snad jen dvě nebo tři střely na branku za tu třetinu a soupeř se po zásluze dostal do vedení. To nás samozřejmě hrozně naštvalo a věděli jsme, že musíme zapnout motory na plné pecky a udělat všechno možné pro to, aby jsme to srovnali a povedlo se nám to v závěru ze závěrečné power-play a za to jsme, jak jsem řekl hrozně rádi. Chtěli jsme samozřejmě potom, ještě udělat ten druhý bonusový bod, ale bohužel jsme v overtimu tahali za kratší konec a když se nám konečně po nějakých třech minutách podařilo získat kotouč, tak jsme ho při rozehrávce ztratili a soupeř hned proměnil a veze domů dva body. My máme jeden, chtěli jsme více z toho utkání, zaplať pánbůh, že bereme aspoň ten jeden a že při té power-play se nám podařilo vyrovnat. Takže rozporuplné pocity, na jednu stranu radost, že máme alespoň bod, na druhou stranu chtěli jsme více.

Mgr. Robert Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov: Těžký, vyrovnaný zápas, vynikající gólmani na obou stranách. Byli jsme aktivnější. Domácí pak v závěrečném tlaku vyrovnali, ale potvrdili jsme to, že jsme byli lepší v prodloužení.