06.12.2023
1:2sn

HC RT TORAX Poruba 2011 vs SC Marimex Kolín

0:1, 1:0, 0:0 – 0:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 20:30 Střondala (Christov, Doudera; 5/4) – 05:42 Ouřada (Piegl; 4/5), rozh. náj. Koukal. Rozhodčí: Cabák, Šico – Tvrdý, Peluha. Diváci: 432. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:36 (8:12, 11:12, 7:9). Zblokované střely: 7:10. Vhazování: 34:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

Dolejš – Doudera, Voráček, Klimíček, Lemcke, Hlaváč, Gutwald – Christov, Střondala, Tvrdoň – Vehovský, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – O. Šedivý, Krenželok, Mrázek.

Soukup – Hampl, J. Šedivý, Piegl, Němec, Gaspar, Kolmann – Vrhel, Koukal, Král – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Síla, Morong, Ouřada – D. Šedivý, Moravec, Gajda.

Sestava, která nastoupila do dnešního utkání se od toho minulého domácího zápasu s Přerovem tolik nezměnila. Ve třetí obranné formaci Matěje Pinkase nahradil zkušený Petr Kolmann, který se po zranění vrátil do sestavy. Kozlové nastoupili do utkání navíc s šesti beky, jelikož vypadl také obránce Jakub Naar. Vyrovnané utkání v Kravařích došlo za stavu 1:1 až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl Petr Koukal a rozhodl o druhém bonusovém bodu do tabulky!

Utkání začalo v poklidném tempu, poté však otěže zápasu převzal domácí tým, který byl před utkáním považován za velkého favorita na vítězství. První střelu v utkání si připsal Vojtěch Střondala, tu zblokoval obránce Jan Hampl. Ani ne za dvě minuty se Poruba mohla radovat z vedení, Doudera se ocitl sám v mezikruží, Soukup zasahovat nemusel. První přesilovku v utkání si zahrála domácí Poruba, tedy druhá nejlepší přesilovka proti nejlepšímu oslabení v Chance Lize. Porubští si svou statistiku nevylepšili, naopak to byli Kozlové, kteří otevřeli skóre utkání. Nádherný přesný pas od Reného Piegla našel na útočné modré čáře Kryštofa Ouřadu, který si s nabídnutým únikem poradil náramně a střelou do levém strany branky nedal Dolejšovi šanci - 0:1. Ve stejném oslabení situaci tři na dva zakončoval Hampl, jeho střelu Dolejš pokryl. Těsně po polovině první třetiny se sám před Soukupem zjevil Lotyš Razgals. Brankáře s úspěšností zákroků 92,96 s kličkou do forhendu nepřekonal! V čase 11:32 ujížděl znovu sám na brankáře s kozlem na hrudi nejproduktivnější hráč Poruby Vojtěch Střondala, i přes faul Moronga dokázal zakončit, ale branku minul. Tým, hrající v Kravařích z důvodu rekonstrukce RT TORAX Arény, přesilovku nevyužil, sám ale fauloval a nabídnutou možnost v podobě přesilové hry dostali i Kolínští. Jedinou větší šanci v ní měl Matěj Morong, který ve skoku dorážel střelu Koukala. Poruba osm vteřin před koncem první třetiny vybojovala svou třetí přesilovku v zápase, tu si ale rozdělila do druhé třetiny, protože z mezikruží po krásné akci nedokázal Christov zasunout puk do branky, kterou stráží Jakub Soukup.

Ve druhé třetině začali domácí přesilovkou a tu hned po třiceti vteřinách využili. Po řadě přihrávkách v útočném pásmu zakončoval z mezikruží nehlídaný Vojtěch Střondala, střelou do horní části branky nedal Soukupovi šanci a vyrovnal! V další přesilové hře to zkoušel znovu Střondala, tentokrát na kolínského brankáře nevyzrál. Na další velkou šanci diváci v Kravařích čekali celkem dlouho, k odraženému puku před Dolejšem číhal Kryštof Ouřada, ale brankáře lídra tabulky podruhé v sezoně nepřekonal. V už páté přesilovce Poruby přišel další parádní ťukec domácích přesilovkových stálic. Jakub Soukup ale druhý puk za svá záda nepustil. V čase 34:40 se ve velké šanci po přečíslení čtyř proti dvoum objevil kolínský asistent kapitána Zdeněk Král, jeho střela bez přípravy z pravého kruhu byla zblokována obráncem Poruby. Druhou přesilovku si zahráli i Kozlové, ta zůstala nevyužitá. Po závěrečné siréně se chytli mezi sebou dva hráči s číslem 14, Petr Mrázek s Vojtěchem Sílou. Rozhodčí je od sebe odtrhli. Nutno dodat, že druhá třetina byla na šance poměrně chudší než dějství první.

Poruba na začátku třetího dějství na nic nečekala a hned měla první šanci. Nebezpečně tečovanou střelu ale Jakub Soukup za záda nepustil. Nebezpečnou situaci dva na dva Ouřada vyřešit nedokázal. Třetí přesilovou hru nabídl Kozlům Ondrej Šedivý za faul vysokou holí, ta je ale druhá nejhorší v Chance Lize a Kozlové si v ní také lepší čísla nenabrali. V další porubské akci hledal Gřeš někoho z domácích před brankou, nikoho nenašel. Obrovskou šanci promarnili také hosté. Kryštof Ouřada našel Sílu, který ujížděl z levé strany sám na Dolejše, ale skulinku mezi betony brankáře domácích nenašel. Tři minuty před koncem měli na hokejkách vítěznou branku Gaspar a Ouřada, ani jednomu se ale nepovedlo rozvlnit síť porubské svatyně. Berisha fauloval těsně před koncem a Kolínští měli k dispozici ještě jednu přesilovku, tu ale nevyužili a po třetí třetině svítily na světelné tabuli dvě jedničky a šlo se do prodloužení!

Na puku byli na začátku prodloužení domácí, ale ztratili útočné pásmo a za záchrannou brzdu musel zatáhnout obránce Poruby po tom, co málem do úniku ujel rychlík Kryštof Ouřada. Množství střel kolínských útočníků k vítězné brance nepomohlo. Následně se tři vteřiny před koncem objevili v obrovské šanci dva na jednoho Daniel Šedivý s Ouřadou, první jmenovaný střílel už do odkryté branky, ale úchvatným zákrokem se zaskvěl Daniel Dolejš a zachránil svůj tým od prohry v prodloužení!

Následovaly samostatné nájezdy, ve kterých se za Porubu trefil pouze Aaron Berisha, za Kozly nejprve Kryštof Ouřada a vítězný nájezd obstaral kapitán Petr Koukal!

Další utkání Kozlové odehrají na domácím ledě v sobotu 9.12. od 17 hodin proti Dukle Jihlava ve speciálních dresech spojené s výročím fanouškovské skupiny Kozla Nozdra. Proběhne velká divácká soutěž spojená s koupí unikátních puků a jejich házení na led o přestávce. Přijďte nás podpořit a užít si speciální hokejový zápas!

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Věděli jsme, že jedeme na led prvního týmu tabulky a nemůžeme nic ztratit. Říkali jsme klukům, že v této soutěži může každý porazit každého. Že když k tomu dobře přistoupíme, tak máme šanci na body. S Porubou jsme už předtím hráli dva zápasy a oba byly dost vyrovnané, takže jsme hráče nabádali, aby věřili, že si můžeme odvézt body. Podali parádní výkon a dokonce si myslím, že zaslouženě bereme dva body. I když domácí vypadali opticky hokejověji, my jsme do toho dali srdíčko a měli větší touhu po bodech.

Jiří Režnar, trenér HC RT TORAX Poruba: Při přípravě jsme hráče upozorňovali na to, že Kolín má po nás nejméně obdržených gólů. Hrají poctivý hokej zezadu, jsou nepříjemní, zarputilí a těžko se jim dávají branky, což se opět potvrdilo. Prvních pět minut jsme jim nepůjčili puk, dostali jsme přesilovku, ale v ní jsme inkasovali. Potom jsme sice na začátku druhé třetiny vyrovnali, ale i když jsme měli nějaké akce, tak jsme bohužel nebyli schopni dostat se až k bráně a přidat další góly. Prodloužení už je vabank, tam nás podržel i Dan Dolejš. Nakonec jsme prohráli v nájezdech a ztratili dva body.