18.12.2023
3:4sn

HC DYNAMO PARDUBICE vs SC Marimex Kolín

1:1, 0:1, 2:1 – 0:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 09:37 Pochobradský (Tvrdík; 5/5), 51:07 Mikyska (Hrníčko, Herčík; 5/4), 59:10 Žálčík (Kaut, Rohlík; 5/3) – 18:41 Gajda (Naar; 5/5), 38:42 Král (Síla; 5/5), 56:58 Vrhel (Pajer, Piegl; 5/4), rozh. náj. Koukal. Rozhodčí: Zubzanda, Rapák – Baxa, Augusta. Diváci: 228. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:14 (11:7, 5:3, 14:3). Zblokované střely: 7:7. Vhazování: 32:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.

Honzík – Zdráhal, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Pochobradský, Rohlík, Žálčík – Herčík, Mikyska, Hrníčko – Kaplan, Kaut, Lichtag – Rouha, Zeman, Paleček.

Soukup – Hampl, J. Šedivý, Piegl, Němec, Pinkas, Kolmann, Naar – Vrhel, Koukal, Král – D. Šedivý, Skořepa, Lang – Síla, Morong, Pajer – Gajda.

I třetí vzájemné utkání s pardubickým Dynamem B Kozlové zvládli, tentokrát za 2 body.

Utkání začalo lépe pro domácí, kteří byli již od začátku aktivnější. Hosté v čele s brankářem Soukupem jim ale nedali žádnou možnost úspěšně zakončit. Ubránili i první přesilovou hru, která byla hned ve druhé minutě utkání po hákování Matěje Moronga. Bohužel ani šance Kozlů, nejprve Krále a následně Langa se Šedivým, neskončily gólem. Naopak v 10. minutě využil chyby hostí Michal Pochobradský, nejúspěšnější střelec Dynama, za asistence Vojtěcha Tvrdíka, kteří překonali brankáře Soukupa a dostali se do vedení 1:0. Po dalších neúspěšných pokusech na obou stranách Kozlové srovnali střelou z dálky Petra Gajdy. Do konce první třetiny měli domácí ještě jednu velkou šanci, která gólem neskončila a do šaten šly týmy za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina začala skvělou kombinací Kolína, kterou zakončil Jakub Šedivý střelou z dobré pozice, ale za záda brankáře Honzíka se nedostala. Další pokus o skórování se ani Vrhelovi, ani Jakubu Šedivému v samostatném úniku nepodařil. Na straně domácích se neúspěšně snažil skórovat Žálčík s Hrníčkem. V první přesilovce hostí po vyloučení Marka Voženílka se Kozlům nepodařilo dostat do žádné větší šance a dostat se tak do vedení. Až znovu minutu před koncem třetiny Kolín vstřelil druhou branku. Autorem branky byl Zdeněk Král, kterému přesně na hokejku nahrál Vojtěch Síla. V poslední minutě hráli hokejisté Pardubic přesilovou hru, kterou si přenesli do třetí třetiny za stavu 1:2 pro hostující tým.

Přestože Pardubice vstoupily do třetí třetiny pokračující přesilovkou, nabídnutou šanci nevyužily. Skórovat se jim podařilo až v přesilovce v 52. minutě, kdy střelou Josefa Mikysky vyrovnaly skóre zápasu. Nápor Pardubic zesílil, ale vzápětí byli domácí oslabeni vyloučením Herčíka. Kolínští využili až další nabídnutou přesilovku. Po vyhraném buly pálil nejprve Pajer, Honzík si srazil puk pod sebe a Vrhel neměl s gólem už mnoho práce. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny došlo k vyloučení v týmu SC Marimex Kolín. Pardubice odvolaly brankáře a zkoušeli hru 6 na 4. Další vyloučení na straně Kolína poslalo pardubické do přesilovky 6 na 3, kterou využil Lukáš Žálčík a tím poslal utkání za stavu 3:3 do prodloužení.

V prodloužení pokračovala přesilová hra Dynama, která i přes velký tlak využita nebyla. Ale ani hosté nabídnutou přesilovou hru za velký počet hráčů na ledě neproměnili. Utkání tak pomalu směřovalo do samostatných nájezdů.

V samostatných nájezdech se nejprve trefil pardubický Mikyska. Odpověď za Kolín našel pouze Jakub Šedivý, který dal Forsbergův blafák. Vítězný nájezd proměnil až v sedmé sérii kapitán Petr Koukal.

V letošní sezóně zakončili Kozlové již tři zápasy samostatnými nájezdy, z nichž podruhé vítězně, vždy gólem kapitána Petra Koukala.

Další utkání se odehraje na domácím ledě ve středu 20.12. od 18:00 s HC LERAM ORLI ZNOJMO. První vzájemné utkání v této sezóně vyhráli kolínští vysoko 5:0 a druhé utkání na ledě Znojma prohráli po nájezdech 3:2. Přijďte všichni podpořit Kozly na poslední domácí zápas před Vánocemi!