20.12.2023
1:0

SC Marimex Kolín vs HC LERAM ORLI ZNOJMO

0:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 30:35 Vrhel (Piegl, Soukup; 5/4). Rozhodčí: Veselý, Mejzlík – Roischel, Štěpánek. Diváci: 916. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 18:31 (7:5, 8:12, 3:14). Zblokované střely: 3:19. Vhazování: 19:39. Průběh utkání: 1:0.

Soukup – Hampl, J. Šedivý, Piegl, Němec, Pinkas, Kolmann, Naar – Vrhel, Koukal, Král – Lang, Skořepa, Pajer – Síla, Morong, Ouřada – D. Šedivý, Gajda.

Groh (12. Durný, 14. Groh) – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, Jenáček, Tejnor, Mareš, Sedláček – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš – Sklenář, Hruška, Adámek – Čermák, Masař.

Po posledním zápase před vánočními svátky se Kozlové dostali ziskem tří bodů na desáté místo v tabulce, které zaručuje hru v play-off.

Úvodní třetinu začalo aktivněji Znojmo, ale první přesilovou hru nevyužilo. Naopak do úniku se dostal kolínský Skořepa, nejproduktivnější hráč týmu, který však gól neproměnil. Poté se síly na ledě vyrovnaly, kdy měly šance oba týmy. Ve 12. minutě došlo na straně Znojma ke střídání brankářů, kvůli úpravě betonu Dominika Groha šel na led Roman Durný. Ve stejném čase byl vyloučen hráč Orlů Jan Zahradníček za hákování. Ještě před koncem oslabení byl problém s výstrojí Groha vyřešen a brankáři se opět vyměnili. Kozlové tuto ani další přesilovou hru nevyužili a stav po první třetině zůstal 0:0.

Druhou třetinu začali Kozlové neúspěšnou přesilovkou z první třetiny. Ve 24. minutě ztratili hosté puk na kolínské modré čáře a Kolín se vydal do útoku, ale Ouřada svojí šanci v gól neproměnil. Domácí se dostali do vedení ve 31. minutě ve využité přesilové hře, kdy Stanislav Vrhel oslavil své narozeniny gólem. Projel mezi čtyřkou Orlů a poté trefil puk bekhendem pod horní tyč. Po kolínském gólu se hra zrychlila, šance byly střídavě na obou stranách. V poslední minutě byl vyloučen kolínský hráč a autor prvního gólu Stanislav Vrhel a znojemští měli výhodu přesilové hry, kterou si přenesli do poslední třetiny.

Na začátku třetí třetiny kolínští ubránili další přesilovou hru Znojma a potvrdili tak svojí roli favorita a připsali si další procenta v oslabeních. Poté ale měli více ze hry hosté, kdy si vypracovali šance a domácí se hlavně bránili. Za Marimex si velkou šanci vypracoval Němec, který dostal puk o zadní mantinel za záda brankaře Groha a ten měl velké problémy, aby kotouč neskončil v síti. Následně Orli vytvořili velký tlak. Byla vidět jejich touha po vyrovnání. Kolínská obrana v čele s Jakubem Soukupem měla plné ruce práce. V poslední minutě Znojmo odvolalo brankáře. Poslední vteřiny byly dost vypjaté, ale ani v šesti hráčích se znojemským nepodařilo vyrovnat. Naopak v poslední vteřině kolínští vystřelili puk do prázdné branky, gól ale již nebyl uznán.

Další utkání odehrají Kozlové 27.12. od 15:00 na ledě Zlína. První vzájemné utkání vyhrál Zlín na domácím ledě, následně na kolínském Zimním stadionu bodovali domácí. Kolínští ztrácí na sedmý Zlín momentálně 7 bodů. Poslední domácí zápas roku 2023 bude na pořadu v pátek 29.prosince, kdy od 17 hodin přivítají Kozlové hokejisty Baníku Sokolov.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Máme tři body, jsme nesmírně šťastní. Byla to strašlivá bitva, musíme kluky pochválit. Dneska tam nechali všechno, i když to asi nebyl krásný hokej z naší strany, ale co se týče bojovnosti, nechali tam všechno, bereme tři body a trošku jsme se vzdálili tomu spodku tabulky, ale to neznamená, že je vyhráno.

Václav Baďoušek, trenér HC Leram Orli Znojmo: Tak bohužel pro nás krutá porážka, ale někdy se stává, že je lepší protihrající mužstvo. Měli jsme dost šancí na to, abychom to zvrátili v náš prospěch, ale bohužel jsme na domácího brankáře recept nenašli.