Kozlové v povánočním utkání ukořistili na ledě Zlína bod

27.12.2023
4:3sn

PSG Berani Zlín vs SC Marimex Kolín

1:0, 1:1, 1:2 – 0:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 11:01 Köhler (Gago, Čáp; 5/4), 38:23 Zbořil (Novák; 5/5), 45:10 Salmio (Salonen; 5/5), rozh. náj. Süss – 26:18 Gajda (Naar, Vrhel; 5/5), 41:31 Gajda (D. Šedivý; 4/5), 47:21 Morong (5/5). Rozhodčí: Skopal, Šico – Jindra, Kleprlík. Diváci: 3129. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:23 (9:7, 10:5, 13:6). Zblokované střely: 21:9. Vhazování: 29:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.

Huf – Zbořil, Salonen, Suhrada, Warg, Hrbas, Novotný, Čáp – Šlahař, Kindl, Paukku – Lang, Süss, Pospíšil – Köhler, Gago, Sedláček – Novák, Werbik, Salmio.

Soukup – Hampl, J. Šedivý, Pinkas, Kolmann, Naar, Němec – Vrhel, Skořepa, Král – Síla, Morong, Ouřada – D. Šedivý, Gajda, Beneš.

Třetí výhra v řadě nevyšla ani na další pokus. Kozlové ve Zlíně padli ve velmi okleštěné sestavě 4:3 po samostatných nájezdech!

První třetina začala ze strany zlínských Beranů hned zostra, v první šanci se po čtyřiceti vteřinách hry objevil v mezikruží Gago. Stejný hráč se zanedlouho dostal ke střele od modré čáry, tu ale lehko zachytil Jakub Soukup. Poprvé se v šesté minutě usadili v pásmu i hosté, nahození Petra Kolmanna skončilo v náruči Hufa. Následovala řada zlínských individuálních akcí kolem branky Kolína a domácí dokázali vybojovat přesilovku po faulu Stanislava Vrhela. V čase 11:00 se už zlínští dočkali! Střelu Čápa dorážel na brankovišti Gago, který trefil puk pouze do Soukupa, od kterého se puk odrazil před prázdnou branku k Bedřichu Köhlerovi, který poslal Zlín do jednogólového vedení. Neuběhly ani dvě minuty po zlínském odskočení na 1:0 a už to mohlo být o dvě branky. Do pravého kruhu si najel osamocený Werbik, jeho příklep ale vytáhl brankář hostí. Ke konci třetiny se probudil také Kolín, který si zahrál i přesilovku, řada nahození ale do svatyně Zlína neproklouzla.

První šanci ve druhé třetině obstarala kolínská druhá lajna, konkrétně Matěj Morong, který z pravé strany ujížděl sám na Hufa, krátkou bekhendovou kličkou ho ale nepřekonal. Při domácí přesilové hře ujel do protiútoku Josef Skořepa a byl faulovaný, hru čtyř proti čtyřem ale nedokázal ani jeden z týmu zužitkovat, při hře pět na pět se sám na brankovišti objevil bývalý kolínský útočník Martin Novák, z bezprostřední blízkosti branku minul. Poté už se konečně radovala i střídačka kozlů. Střelu Vrhela vyrazil Huf přesně k Jakubu Naarovi, který poslal puk před branku domácích a osamocený Petr Gajda svým druhým gólem v sezoně vyrovnal. Zbytek druhé třetiny se odehrával v rychlém poklidném tempu, nikdo nechtěl udělat chybu. Byli to ale Berani, kteří si těsně před pauzou vrátili vedení na svou stranu! Mikuláš Zbořil z levého kruhu pro vhazování vyslal střílenou přihrávku, kterou lehoulince tečovala hokejka kolínského brankáře a Zlín znovu vedl. Deset vteřin před koncem druhé třetiny se do menší strkanice se zlínskými hráči dostali Morong a Síla. První jmenovaný vyfasoval dvě minuty za krosček, tuto přesilovku si Zlín přetáhl do poslední periody.

V polovině přesilové hry měli Zlínští obrovský závar před brankou hostů, ti puk odklidili. Ve stejném oslabení ujel za pár vteřin Daniel Šedivý do velkého protiútoku, nedokázal zakončit. Puk vypíchl Daniel Huf pouze k Petru Gajdovi, který svým druhým gólem v tomto utkání vyrovnal stav na 2:2! Radost netrvala dlouho, v čase 45:10 se z předbrankového prostoru prosadil Mikko Salmio a vrátil beranům potřetí v zápase vedení. Gólové hody ve třetí třetině rychle pokračovaly, při signalizovaném faulu domácího hráče nahodil z rohu kluziště Matěj Morong kotouč před branku, kde si kotouč srazil do vlastní branky brankář Zlína Daniel Huf! Berani měli Po vyrovnávajícím gólu Moronga opět několik skvělých šancí, které ale pochytal Jakub Soukup. Pět minut před koncem fauloval Paukku a Kozlové měli skvělou šanci vstřelit poprvé vedoucí gól, plno střel od Kryštofa Ouřady ale ke gólu na 3:4 nevedlo. Další zajímavé věci se ve třetím dějstvím nestaly, následovalo prodloužení!

V prodloužení měl první obrovskou šanci znovu Morong, který byl po přihrávce od Ouřady zahákovaný a rozhodčí nařídili pro Kozly trestné střílení. To bohužel Forsbergovou kličkou neproměnil. Kozlové byli v prodloužení aktivnější, ani jednomu týmu se ale skórovat nepodařilo.

V nájezdech se dvakrát za Berany trefili Jan Süss a Jakub Šlahař. Kozlové podlehli Zlínu po samostatných nájezdech.

Poslední utkání v tomto roce odehrají Kozlové na domácím ledě v pátek s Baníkem Sokolov! Přijďte je dohnat k vítězství hlasitou podporou a vybojovat tři důležité body.