Poslední zápas roku 2023 nevyšel. Kozlové padli se Sokolovem

29.12.2023
0:4

SC Marimex Kolín vs HC Baník Sokolov

0:2, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 05:13 Adamec (Bernovský; 5/5), 18:08 Křemen (Csamango, Vrdlovec; 5/5), 42:48 Rohan (Šlechta, Weinhold; 5/5), 51:09 Vracovský (Osmík, Tomeček; 5/4). Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Maštalíř, Roischel. Diváci: 1105. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 34:31 (11:11, 13:11, 10:9). Zblokované střely: 3:0. Vhazování: 22:31. Průběh utkání: 0:4.

Soukup – Hampl, J. Šedivý, Pinkas, Kolmann, Naar, Němec, Häusler – Vrhel, Skořepa, Král – Síla, Morong, Ouřada – D. Šedivý, Gajda, Pajer.

Hamalčík – Mlčák, Tureček, Bulka, Weinhold, Krajčík, Klejna, Benda – Vracovský, Kverka, Tomeček – Adamec, Osmík, Bernovský – Křemen, Vrdlovec, Csamango – Novotný, Rohan, Šlechta.

Kozlové podruhé v oslabené sestavě nedokázali svého soupeře porazit. Svižnější a nabuzený Sokolov svými krásnými góly rozebral kolínskou obranu a porazili Kozly vysoko 4:0!

První třetina pátečního utkání se Sokolovem začala velkým nátlakem Kozlů, kteří si připsali na branku Hamalčíka dost střel. Ani jedna za záda mladého sokolovského muže v masce neproklouzla. Sokolovští hru vyrovnali a za chvíli se radovali z vedoucího gólu, chybu Němce potrestali Bernovský s Adamcem a druhý jmenovaný zavěsil kotouč pod horní tyč branky Soukupa. Kozlové si následně po faulu Rohana zahráli první přesilovou hru, střelecké pokusy Pajera a Vrhela pochytal Hamalčík. První obrovská šance Kozlů přišla po přesilovce, přihrávka Moronga do pravého kruhu našla Kryštofa Ouřadu, který orazítkoval levou tyč branky Sokolova. Ve čtrnácté minutě si kotouč vyměnila sokolovská první lajna, Vracovský zakončoval těsně vedle. O tři minuty později si kotouč zase vyměnila druhá kolínská útočná trojka, Ouřada trefil pouze boční síť. Poté přišla situace nedáš dostaneš, Sokolovští se dostali k brance Kozlů, Csamangó nahrával před branku, kde puk doklepl do branky Kozlů Adam Křemen a zvýšil vedení Baníku na dvougólové. Kozlové se již ke snížení v první třetině nedostali a s tímto plánem šli do druhé třetiny!

První šanci druhé třetiny obstaral Štěpán Csamangó, který svou tečí Soukupa nepřekonal. Těsně před polovinou utkání se do šance dostal Morong, z blízkosti gólmana hostů nedokázal puk dostat do branky. Sokolovští se poté dostali do dalších tří velkých šancí, z trojice Křemen, Rohan a Adamec nikdo Soukupa nepřekonal. Následně se po tvrdém zákroku na Vrhela začalo na ledě přiostřovat, názory si vyměnili Morong s Weinholdem. V následné šanci bekhendem neuspěl Vrdlovec. Poslední šanci druhé třetiny měl Stanislav Vrhel a šance to byla obrovská, nejlepší střelec Kozlů nedokázal trefit z dvou metrů zcela odkrytou branku, a tak se skóre ve druhé třetině neměnilo!

Třetí třetinu začali hosté nepovedenou přesilovkou po faulu Vrhela. Zanedlouho se pouze po čtyřiceti osmi vteřinách po konci přesilovky prosadil z dorážky na brankovišti Tomáš Rohan a nejspíše rozhodl toto utkání! Rozjetý a rychlejší Sokolov poté přidal po několika šancích ještě jednu branku z přesilové hry, kde se prosadil po krásné akci Tomáš Vracovský. Čisté konto Hamalčíkovi nevzalo ani břevno po střele Vrhela, kterou tečoval Josef Skořepa. Kozlové podlehli na domácím ledě Sokolovu v posledním utkání roku 2023 4:0.

Další utkání odehrají Kozlové na ledě Frýdku-Místku ve středu 3.ledna od 17 hodin! Další domácí utkání poté doma 6.ledna taktéž od 17 hodin proti Jestřábům z Prostějova!

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Tak dneska se nám utkání nehodnotí vůbec dobře. Samozřejmě 0:4 je pro nás krutá prohra. My jsme chtěli navázat nějakým bodovým ziskem, který jsme ukořistili ve Zlíně. Dneska jsme šli do utkání s cílem, že ho zvládneme a vyhrajeme. Bohužel se trošku na nás asi podepsalo to, že už ve Zlíně jsme dohrávali na 13 hráčů. Dneska nás bylo vlastně taky 15. Myslím si, že se to na hráčích podepsalo. Vstup do utkání jsme neměli úplně nejhorší, ale bohužel soupeř potrestal v první třetině dvě naše chyby a dostal se do vedení 2:0. Ve druhé třetině jsme si vypracovali hodně šancí, ale bohužel ani vyloženou prázdnou bránu z metru jsme neproměnili. Máme před sebou další utkání, leden bude hodně náročný. Chtěl bych poděkovat našim skvělým fanouškům za jejich podporu v celém roce, kterou náš celý tým hodně potřebuje. Všem přeji vše nejlepší do roku 2024, pevné zdraví a životní pohodu a budeme se těšit na další společné hokejové zážitky.

Tomáš Mariška, trenér HC Baník Sokolov: My jsme věděli, že Kolín je velmi dobře organizované mužstvo, které výborně brání a je nebezpečné z brejkových situací. Věděli jsme, že bude důležité, aby nás podržel gólman Hamalčík. Jsem rád, že jsme to dokázali zvládnout, že jsme vyhráli poslední zápas v tomhle kalendářním roce a chci všem popřát všechno nejlepší do nového roku.