03.01.2024
6:1

HC Frýdek - Místek vs SC Marimex Kolín

1:0, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 04:39 Ramik (Cedzo, Haman; 5/4), 22:31 Svačina (Veselý, Urbanec; 5/5), 36:58 Veselý (Svačina, Doktor; 5/5), 49:45 Marosz (Walega, Geidl; 5/5), 53:16 Haman (Svačina, Veselý; 5/5), 58:42 Cedzo (Haman, Marosz; 5/5) – 37:38 Moravec (5/5). Rozhodčí: Skopal, Šudoma – Kráľ, Veselý. Diváci: 684. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:25 (12:13, 13:8, 9:4). Zblokované střely: 11:11. Vhazování: 43:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Mokry – Urbanec, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Homola, Teper, Hrachovský – Doktor, Veselý, Svačina – Kubiš, Marosz, Walega – Cedzo, Macháček, Ramik – Geidl, Matěj, Sedlák.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Piegl, Němec, Hampl, Sýkora, Häusler, Naar – Vrhel, Skořepa, Lang – Pajer, Moravec, Gajda – Síla, Morong, Ouřada – Beneš.

Po minulé porážce doma se Sokolovem chtěl Kolín přivézt 3 body ze severu Moravy, to se mu však nepodařilo.

Úvod zápasu nepřinesl žádnou větší šanci na obou stranách. Bohužel po vyloučení kolínského Stanislava Vrhela za podrážení v páté minutě využili domácí po několika vteřinách přesilovou hru. Střelu od modré dokázal Soukup vyrazit před sebe, ale následnou dorážku od Michala Ramika už nezachytil. Rysi tak šli do vedení 1:0. Další branka již v první třetině nepadla.

Druhou třetinu začali sice aktivněji Kozlové, ale žádnou ze šancí nedokázali dostat za záda Vojtěcha Mokryho. Na druhé straně našel Radek Veselý na brankovišti z otočky Vladimíra Svačinu, který neomylně zakončil do zcela prázdné branky. Po vstřeleném gólu byl Frýdek-Místek aktivnější. Podrážením Macháčka si zahráli oslabení, které se jim podařilo ubránit. Již v plném počtu navýšil vedení Rysů Radek Veselý na 3:0. Hosté odpověděli hned po 30 vteřinách gólem Petra Moravce, který vymetl šibenici branky Mokryho, a snížili vedení domácích.

Třetí třetinu začali lépe domácí, kdy se dostali k více střelám na brankáře Soukupa. Ve 46. minutě získali výhodu přesilové hry, kterou však po 27 vteřinách ukončilo vyloučení domácího hráče. Ke gólovému zakončení nedošlo ani na jedné straně. V 50. minutě si Frýdek-Místek upevnil vedení na 4:1 střelou Rostislava Marosze do poloodkryté branky. Posledních 10 minut bylo již v režii domácích Rysů. To potvrdili i dalším gólem od Filipa Hamana, který si dal svůj třetí gól v sezóně. V čase 55:30 došlo k souběžnému vyloučení domácího Radka Veselého a hostujícího Štěpána Němce na 5 minut za hrubost v bitce. Svou nadvládu frýdečtí zpečetili ještě šestým gólem, který dal v poslední minutě Adam Cedzo. Frýdek-Místek tak zvítězil nad Kolínem vysoko 6:1.

Další utkání odehrajeme na domácím ledě v sobotu 6. ledna od 17:00, kdy budou Kozlové hostit Prostějov, se kterým oba vzájemné zápasy v letošní sezóně skončili porážkou.

Martin Hrnčár, trenér HC Frýdek-Místek: Šest gólů jsme v letošní sezoně ještě nedali, výhra je určitě krásná a start do nového roku výborný. Velmi mě těší branky, které jsme vstřelili, nebyly totiž náhodné. Byly výborně vypracované a hlavně zrealizované. O to více to těší. Ten zápas už je ale za námi, my se už teď musíme koncentrovat a připravovat na další utkání. Nesmíme se spoléhat na to, že jsme teď vyhráli. S tím jsem na kluky stále velmi kritický a nespokojený. Potřebujeme mít sérii pěti až sedmi dobře odehraných zápasů, což by nám velmi pomohlo. Věděli jsme, že Kolín odehrál velmi slušné utkání, a to i v té jejich okleštěné sestavě. Chyběli jim někteří hráči, to však ale není náš problém. Naší úlohou je udělat vše tak, abychom byli úspěšní. Ne vždy je sice hokej oku lahodící, i proto se říká, hrej třeba zle, ale vyhraj. Podle mě jsme hráli dnes dobře, ale byly tam určité herní výpadky, kdy jsme třeba za stavu tři nula začali hrát trochu profesorsky. Tohle jsou ty zlomové situace, které musíme řešit jinak. Potom se ten výsledek dostaví.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Domácím gratulujeme k jednoznačnému vítězství, které si naprosto zasloužili. My byli nebezpeční pouze v první třetině, kdy jsme si vypracovali dvě vyložené šance, ale ty jsme nedokázali proměnit. Naopak domácí byli produktivní a po zbytek zápasu pak jasně dominovali. Nakonec jsme tu inkasovali šestkrát, za což se kolínským fanouškům omlouváme. Takže ještě jednou domácím gratulujeme. Nevím, zda jsme v té naší slátané sestavě na víc neměli, ale nehráli jsme tu dobrý zápas.