4:3sn

SC Marimex Kolín vs LHK Jestřábi Prostějov

2:1, 1:1, 0:1 – 0:0 – 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 02:42 Piegl (Koukal; 5/4), 09:27 Vrhel (Koukal, Kolmann; 5/5), 21:46 Síla (Lang, Piegl; 5/5), rozh. náj. Chalupa – 01:48 Venkrbec (4/5), 26:55 Jiránek (Jáchym, Pohl; 5/5), 52:15 Veselý (Jáchym, Pohl; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Maršálek – Štofa, Beneš. Diváci: 1037. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 28:38 (7:12, 9:16, 9:9). Zblokované střely: 4:15. Vhazování: 29:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3.

Sestavy

Soukup – Hampl, Gaspar, Piegl, Němec, Sýkora, Kolmann, Naar – Vrhel, Koukal, Chalupa – Moravec, Skořepa, Lang – Síla, Morong, Ouřada – Gajda.

Pavelka – Hanousek, Poledna, Pohl, Forman, Krejčí, Kubeš – Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek, Jáchym, Veselý – Fronk, Račuk, Slanina – Burian, Venkrbec, Ostřížek – Maruna.

Po třech porážkách v řadě vybojoval Kolín dva body na domácím ledě proti silnému Prostějovu.

Úvodní třetina začala přesilovou hrou pro domácí, ale Matouš Venkrbec se dostal do samostatného úniku v oslabení a poslal hosty do vedení. Vzápětí však Kozlové odpověděli ve stejné přesilovce brankou Reného Piegla. Šance byly na obou stranách, i když Soukup měl v brance o něco více práce. To se rozhodl změnit Stanislav Vrhel, který pohotovou střelou po fantastické přihrávce Petra Koukala překonal překvapeného Pavelku. Kapitán Petr Koukal si po vynucené přestávce způsobené zraněním zápěstí připsal tak už svou druhou asistenci v zápase. Na konci první třetiny měl velkou šanci domácí hráč Štěpán Němec, kterou ale neproměnil a skóre tak po 20 minutách bylo 2:1.

Ve druhé třetině Kolín navázal na útočný hokej, kdy se ve 22. minutě zmocnil puku Vojtěch Síla, chytře objel branku a překonal Pavelku, který se nestihl včas přesunout k tyči. Kozlové tak zvýšili své vedení o 2 góly. Do velké šance se dostali zase domácí, Matěj Chalupa s Vojtěchem Sílou, ale puk za záda brankáře Pavelky tentokrát nedostali. Chalupa si navíc vykoledoval společně se soupeřem Lukášem Formanem 2minutový trest, kdy si ručně vyříkávali vzniklou situaci. Ve 27. minutě se Prostějovu podařilo snížit, když se do brankoviště Jakuba Soukupa dostal Tomáš Jiránek, kterého tam nechali domácí obránci lehce projít. Ve 33. minutě byl vyloučen domácí René Piegl za sekání. Než však stačili hosté s nabídnutou přesilovou hrou něco udělat, na trestnou lavici Piegla následoval David Ostřížek za stejný přestupek a počet hráčů na ledě se tak vyrovnal. Ve zbytku třetiny hosté zvyšovali tlak, ale Kozlové vše ubránili a skóre se tak neměnilo.

Hned na úvod třetí třetiny se dostal do velké šance kolínský Chalupa, ale skórovat se mu nepodařilo. Na druhé straně musel zasahovat Soukup. Ani bekhendové zakončení Stanislava Vrhela nevedlo ke zvýšení vedení Kolína. Brankáři měli na obou stranách hodně práce. Hostující Fronk se Slaninou prověřili Soukupa, ale stejně jako domácí Síla, který byl sám před brankou, zakončit nedokázali. Další domácí šanci překazili hosté za cenu faulu, na 2 minuty si šel odpočinout prostějovský Doležal. Kolín se však do žádné větší kombinace nedostal a přesilovou hru nevyužil. Necelých 8 minut do konce poslední třetiny hosté srovnali díky Janu Veselému, který dorážel do prázdné branky poté, co Soukup neudržel nahození od modré. Po vstřeleném gólu byli aktivnější Jestřábi, ale ani Kolín nenechal Pavelku odpočinout. Oba brankáři však změnu skóre nedopustili a utkání tak šlo do prodloužení za stavu 3:3.

Do největší šance se v prodloužení dostal za hosty Veselý, který ale brankáře Soukupa nedokázal překonat a za domácí Chalupa, který též brankáře nepřekonal. Zápas se rozhodl až v samostatných nájezdech, které dal za hosty Jan Veselý a za domácí kapitán týmu Petr Koukal a rozhodující nájezd Matěj Chalupa.

Další utkání odehrají Kozlové opět doma. Tentokrát s Třebíčí v pondělí 8. ledna v 18 hodin. Kolín na čtvrtou Horáckou Slavii ztrácí 17 bodů.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Dneska jsme strašlivě rádi za ty dva body. Samozřejmě v průběhu utkání, když jsme vedli, tak jsme pomýšleli i na tři, ale i za ty dva body jsme nesmírně rádi. My jsme tady dneska hráli s jedním z nejlepším týmem celé soutěže, který, dá se říci, celý zápas byl více na kotouči, ale zase na druhou stranu i my jsme si vypracovali nějaké šance, které jsme mohli proměnit, ale bohužel to se nám nepovedlo. Jsme nesmírně rádi a všichni hráči zaslouží naprostou pochvalu za dnešní předvedený výkon. Utkání teď jdou rychle za sebou, v pondělí přijede Třebíč. Těšíme se, že nás opět poženou skvělí fanoušci jako dnes.

Michal Janeček, trenér LHK Jestřábi Prostějov: I když si myslím, že jsme měli větší aktivitu, měli více kotouč na holích, tak musím dát obrovský kredit domácím, kteří hráli koncentrovaně a šli si pro body, což se jim nakonec v nájezdech povedlo, takže jim gratulujeme.