08.01.2024
2:1

SC Marimex Kolín vs SK Horácká Slavia Třebíč

0:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 30:18 Ouřada (Koukal; 5/4), 50:38 Vrhel (5/5) – 08:22 Ondráček (Kučera; 5/5). Rozhodčí: Horák, Micka – Maštalíř, Pěkný. Diváci: 712. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 24:31 (8:8, 5:11, 11:12). Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 27:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Soukup – Hampl, Gaspar, Piegl, Němec, Sýkora, Kolmann, Naar – Vrhel, Koukal, Král – Chalupa, Skořepa, Lang – Síla, Morong, Ouřada – Moravec, Gajda.

Jekel – Bořuta, Baláž, Štebih, Vodička, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – M. Svoboda, Kučera, Ondráček – M. Svoboda, Malý, Michalčuk.

Po minulé dvoubodové výhře nad Prostějovem si tentokrát kolínští vzali všechny tři body.

Téměř polovinu první třetiny se hrálo skoro bez přerušení, bez větší šance na obou stranách. To se ale změnilo v deváté minutě, kdy dostal po buly puk na svou hůl Jiří Ondráček a forhendem mezi betony brankáře Soukupa poslal hosty do vedení. Další větší šance Třebíče v podání Martina Dočekala šla však mimo branku. Ani kombinace Koukala s Králem nenašla svůj cíl v brance hostujícího Jekela. Následně Stanislav Vrhel šikovně objel branku hostí, ale puk se mu za záda Jekela dostat nepodařilo. Ani Ouřadova střela neskončila v brance. Těsně před koncem první třetiny trefil hostující Petr Vodička pouze břevno Soukupovy branky. Stav se tak nezměnil a mužstva šla do šatny v těsném vedení hostí.

Na začátku druhé třetiny se do větší šance dostal hostující Dočekal, ale Soukup byl připraven. Taktéž kolínský Skořepa nedokázal zakončit. Hosté přiostřili hru a kolínská obrana v čele s brankářem Soukupem tak měla plné ruce práce. První přesilovou hru si zahráli domácí po vyloučení Antonína Bořuty ve 30. minutě, kterou využil Kryštof Ouřada. Koukal ho našel volného a Ouřada poslal puk forhendem do odkryté části branky. Další šanci Krále ale Jekel vychytal. Do konce druhé třetiny měli ze hry více hosté, skóre však zůstalo nerozhodně.

V úvodu třetí třetiny byl vyloučen domácí hráč Matěj Chalupa za sekání. Kolínští ale nedali Třebíči šanci na navýšení skóre. Po faulu na Vojtěcha Sílu si šel odpočinout na 2 minuty hostující Vodička a tentokrát tak dostal Kolín výhodu v početní převaze. Bohužel třebíčská obrana nedala Kozlům moc příležitostí se dostat k brance Pavla Jekela. Jedinou střelu Kolmanna Jekel zneškodnil. V 51. minutě se po chybě hostujícího Vodného zmocnil puku Stanislav Vrhel, rychlým brejkem se dostal před branku hostí a kotouč poslal neomylně mezi lapačku a beton. Necelou minutu před koncem třetí třetiny odvolali hosté brankáře a zkoušeli překonat Soukupa v šesti hráčích. To ovšem kolínští nedopustili a ubránili tak těsné vedení 2:1.

Výhrou se tak Kozlové posunuli na devátou příčku se 46 body.

Další zápas odehrají Kozlové již ve středu 10. ledna od 17:30 na ledě Litoměřic. Minulé vzájemné utkání v Litoměřicích Kolín prohrál 4:2. Nejbližší domácí utkání se odehraje v sobotu 13. ledna s druhým Vsetínem už od 16:00.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Za dnešní utkání jsme strašlivě rádi, protože jsme hráli proti jednomu z nejlépe organizovaných týmu celé soutěže, kteří se vlastně pohybují ve vrchním patře tabulky. Mají 60 bodů a věděli jsme, že to bude nesmírně těžký zápas a že to bude otázka několika mála chyb a my jsme jejich chyby využili a bereme 3 body. Musím pochválit celé mužstvo, protože to nebylo vůbec jednoduché. My se potýkáme s tím, že dáváme málo gólů, ale dneska jsme měli skvělou defenzivu včetně gólmana a zvládli jsme to. Doufám, že to je další odrazový můstek do další části. Ve středu se pojedeme poprat o další body do Litoměřic. Těšíme se na to, těšíme se na i sobotu, že nás přijdou podpořit diváci.

Kamil Pokorný, trenér SK Horácká Slavia Třebíč: Ty zápasy s Kolínem tady jsou vesměs stejné, hraje se na málo gólů. Jsou to vyrovnané zápasy. My jsme v první třetině šli, dá se říct, do standardní situace a šťastnou střelou do vedení. Domácí kontrovali v přesilovce, měli takovou nepovedenou střelu, která skončila v bráně. Ve třetí třetině to bylo o tom, kdo udělá chybu, a když ji někdo udělá, tak kdo ji využije. Chybu jsme udělali my na útočné modré. Soupeř proměnil samostatný nájezd a pak už byl natolik chytrý a zkušený, že si to vítězství uhájil. My jsme na můj vkus dneska hráli strašně komplikovaně. Místo střelby jsme ještě chtěli furt něco kombinovat. Proti Kolínu, který má velice slušnou defenzívu a kvalitního gólmana. Prostě tady ta hra nefungovala a proto jsme prohráli.